Lapas karte
AA+A++
A AAA

Aktualitātes izglītības jomā no 16.marta

15.03.2021

izglitiba.jpgMinistru kabinets piektdien, 12. martā, apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci.

Pirmskolas izglītības iestādes no 16. marta darbu turpina, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē, kā arī tos, kuru vecākiem darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. 

Pirmsskolas izglītības iestādēs gan mācību procesa laikā, gan ārpus tā darbinieki lieto mutes un deguna aizsegus.

Sargājot gan darbinieku, gan bērnu veselību, paredzēts, ka pirmsskolas izglītības iestādēs klātienē nodarbinātajiem reizi nedēļā tiek veikts Covid-19 tests.

Kokneses novadā darbojas visas pirmsskolas izglītības iestādes, stingri ievērojot noteiktos epidemioloģiskos drošības pasākumus.

Skolās no 15.marta līdz 19.martam skolēnu pavasara brīvlaiks. Lai atsāktu mācības klātienē, saslimstības kumulatīvajiem rādītājiem novadā jābūt 200 saslimšanas gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju. Publicētajā informācijā Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā www.spkc.gov.lv pagājušajā nedēļā, tas joprojām mūsu novadā ir ļoti augsts – 691 saslimšanas gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.  Piebildīšu gan, ka šie saslimstības rādītāji ik nedēļu samazinās.

Ministru kabinets pieņēma lēmumu no 16. marta ļaut pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 cilvēkiem nepārsniedz 250 saslimstības gadījumus, drīkst klātienē organizēt līdz piecām formālās izglītības nodarbībām un līdz divām neformālās izglītības nodarbībām nedēļā vienas klases grupai līdz 20 cilvēkiem ārpus telpām. Vienas nodarbības ilgums nepārsniedz 40 minūtes.

Aicinu katru no mums rūpēties par savu veselību, ievērot epidemioloģiskās drošības prasības, lai mazinātu saslimstību ar Covid-19 novadā, lai novada skolās izglītojamie pēc Lieldienām varētu atgriezties klātienes mācībās!

Ilona Lazda,

Kokneses novada

izglītības darba speciāliste 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top