Lapas karte
AA+A++
A AAA

Atbalsta instrumenti uzņēmējiem

18.02.2021

atbalsts_krizes_skartajiem_uznemumiem.jpgValsts ieņēmumu dienests (VID) ir izstrādājis atbalsta instrumentus uzņēmējiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai. Uzņēmēji aicināti iepazīties un pieteikties šādiem valsts noteiktajiem atbalsta instrumentiem:

Dīkstāves atbalsts. Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) atrodas dīkstāvē. Šis atbalsts pieejams arī pašnodarbinātajiem un patentmaksātājiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā.

  • Atbalsts algu subsīdijai. Pieejams uzņēmējiem, kuru ieņēmumi salīdzinājumā ar 2020. gada augusta, septembra, oktobra vidējiem ieņēmumiem samazinājušies vairāk nekā 20 % apmērā un kuru darbinieki (visi vai daļa) strādā nepilnu darba laiku. Uz atbalsta izmaksas brīdi uzņēmumam nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 1000 eiro, ja par to nav noslēgts grafiks.
  • Grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai. Valsts atbalsta programma, kam varēs pieteikties, tiklīdz Eiropas Komisija būs pieņēmusi lēmumu par atbalsta saderību ar Eiropas Savienības iekšējo tirgu.
  • Atbalsts skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem. Pieejams pašnodarbinātajiem, patentmaksātājiem, darbiniekiem (gan skaistumkopšanas speciālistiem, gan viņu atbalsta un administrācijas personālam), kas ir vai 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināti pie darba devēja skaistumkopšanas nozarē.
  • Nodokļu samaksas termiņa pagarināšana. Uzņēmēji un pašnodarbinātie, kam krīzes ietekmē radušās nodokļu nomaksas grūtības, var lūgt nodokļu maksājumus sadalīt vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem.

 Jāatzīmē, ka 1.–4. punktā norādītie atbalsta instrumenti nav pieejami valsts vai pašvaldību uzņēmumiem.

 Papildu informācija par atbalstiem pieejama: šeit

  • Atbalsta programmas: šeit
  • Pielikums. Par informācijas pieejamību šeit

Kokneses novada dome

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top