15. februārī Latvijas valstī un arī Bebru pamatskolā ieskatījāmies mūsu valsts Konstitūcijas – Satversmes vēsturiskajās un mūsdienīgajās patiesībās, kas ir Latvijas valsts tiesiskais pamats. Pamatlikuma nodaļas un panti tika lasīti 8. un 9. klases kopējā stundā, kur katram bija iespēja vēlreiz lappusi pa lappusei pāršķirt šo tik vēsturisko un svarīgo grāmatu. Apstājāmies pie 8. nodaļas – Cilvēka pamattiesības, kas izsaka ikviena piederību valstij un valsts garantijas cilvēkiem.
Apgūstot Satversmes mācības, radās vairāki jautājumi:
* "Kā izmantojam dotās tiesības, ko valsts mums garantē?"
* "Kā ikdienā izpaužas tiesību normas?"
* "Realizējot tiesības ir jāpilda pienākumi – un kādi ir pienākumi, ko varam veikt, lai mūsu dzīve būtu labāka, lai varētu dzīvot sakārtotā vidē un domātu par savu nākotni?"
Uzmanīgi iepazīstot Satversmes 111., 112., 113. un 115. pantus, tika meklētas atbildes. Atbildes ar pienākumu un veicamo darbu sarakstiem tika apkopotas pie katra no šiem Satversmes punktiem – tā veidojās radošo ideju banka, kas noslēdzās konkursā "Zini tiesības – jāpilda pienākumi!"
Uzvarētāji bija visi, jo aizdomājās par sevi, savu ikdienu un vietu Latvijas valstī, par izglītības un veselības problēmām; par vides aizsardzību un jaunrades iespējām. Katrs arī saņēma vērtējumu par radošo, analītisko un arī mērķtiecīgo spriedumu sociālajās zinībās.
Noslēgumā varēja izvērtēt tās patiesības, ko sniedz mums valsts Pamatlikums – Satversme:
* "Likums ir norma"
* "Dzīvot likumīgi ir dzīvot normāli"
* "Likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības"
* "Mūsu Satversme – mūs aizsargā!"
Skolēnu domas Satversmes svinīgajā stundā apkopoja skolotājas Ieva Puniņa un Anna Romanovska.