Lapas karte
AA+A++
A AAA
aizkraukles novads jaunumi

Aktualitātes

Visi uz slēpēm Voldemāra Jākobsona piemiņas slēpojumā

01.02.2022

whatsapp-image-2022-01-29-at-14-21-08-4.jpgAtceroties mūsu izcilo novadnieku – tēlnieku, skolotāju un sportistu Voldemāru Jākobsonu, kurš ir dzimis 1899. gada 27. janvārī, par gadskārtēju tradīciju Bebru pagastā viņa dzimšanas dienas mēnesī ir kļuvis pasākums "Visi uz slēpēm!". Tāpat kā Voldemārs Jākobsons ar aicinājumu "Visi uz slēpēm!" rosināja jauno paaudzi savos darba gados Bebru astoņgadīgajā skolā, arī mūsdienās viņa vārdi iedvesmo ziemas prieka baudītājus. Sagaidot Voldemāra Jākobsona 123. mūža gadskārtu, 29. janvārī mazi un lieli bija uz slēpēm viņam veltītajā piemiņas slēpojumā.

Lasīt visu ziņu galerija (154)

Kokneses Mūzikas skola priecājas par savu klavierspēles audzēkņu panākumiem

01.02.2022

img-20220201-wa0001.jpgII Starptautiskajā jauno pianistu konkursā "Ziemassvētku klavieres", kurš notika 28. janvārī Krievijā, Redkino bērnu mūzikas skolā, piedalījās dalībnieki no Krievijas, Dubaijas, Azerbaidžānas, Ukrainas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Baltkrievijas un Latvijas. Konkursā piedalījās arī Kokneses Mūzikas skolas audzēknes.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Patriotisma dzirksteles skolas pagalmā, skolēnu prātos un Piemiņas ugunskuros

28.01.2022

bar2.jpgBarikāžu laiks (13.-27. janvāris) – piecpadsmit dienas, kas Latvijai bija trauksmes, cīņu, drosmes, pierādījumu un pārbaudījumu laiks, kad gandrīz katrs jutās atbildīgs par mūsu valsti. Tāds patriotisma vilnis aizrāva simtus un tūkstošus un, likās, visa Latvijas tauta dzīvo vienā ritmā – ar apziņu, ka nosargāsim Latvijas brīvību! Šī apziņa kvēloja Barikāžu ugunskuros.

Pieminot 1991. gada janvāra Barikāžu laiku, kā katru gadu, Bebru pamatskolas pagalmā tika iedegts Piemiņas ugunskurs. Patriotisma dzirksteles Bebru skolas bērnu un jauniešu prātos iekvēlojas ik pēc neliela laika: gan septembrī, Jaunbebru kartupeļu dumpja vietā, atceroties mūsu varonīgo dumpinieku pirmo uzdrīkstēšanos Brīvības vārdā, gan iededzot Lāčplēša dienā svecītes Gaismas un Brīvības ceļā, pieminot 1919. gada Neatkarības kara cīnītājus, un sveicot Latvijas valsti dzimšanas dienā, - uz skolas kāpnēm svecīšu liesmās izgaismojas mūsu dzimtenes – Latvijas vārds.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Kokneses U14 vieglatlēti pirms LČ izcīna 7 godalgas Jēkabpilī

28.01.2022

20220125184414-1024x768.jpg25.janvārī ar pirmajām atlases sacensībām iesākās kvalifikācijas process uz Latvijas čempionātu telpās U14 vecuma grupai. Jēkabpilī sacentās Latvijas austrumu zonas sporta skolas, kur piedalījās sportisti no Jēkabpils, Daugavpils, Krāslavas, Preiļiem, Balviem, Madonas, Aizkraukles, Viesītes un Dagdas. Bez austrumu zonas, atlases sacensības notiks vēl četrās zonās 26. un 27.janvārī.

Uz LČ doties var tie sportisti, kas savās disciplīnās iekļūst četru labāko skaitā, kā arī 10 nākošie labākie no visām zonām kopā pēc rezultāta. Pēc vakardienas startiem jau vismaz četri koknesieši nodrošināja dalību finālsacensībās Kuldīgā 8.februārī, bet viens sportists vēl gaida citu zonu iznākumus. Kopumā seši jaunie koknesieši, kuri ikdienā vieglatlētiku apgūst Aizkraukles novada sporta skolā pie trenera Dāvja Kalniņa, izgāja uz starta atlases sacensībās.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Iedzīvotāju ievērībai!

25.01.2022

Savstarpējo norēķinu par komunālajiem pakalpojumiem salīdzināšanu pēc situācijas uz 2021. gada 31. decembri var veikt Bebru pagasta pakalpojumu centrā pie grāmatvedes Regīnas Madelānes un Iršu pagasta pakalpojumu centrā pie sekretāres – kasieres Aijas Martuzānes.

Aizkraukles novada iestāžu kontakti

21.01.2022

21.jpgAizkraukles novada pašvaldības administrācija un iestādes uzsākušas savu darbu, bet vēl intensīvi tiek veidota jaunā Aizkraukles novada mājaslapa – tajā top sadaļas un tiek ievietoti dati. Paredzēts, ka jaunā mājaslapas versija varētu sākt darboties februāra beigās.

Līdz ar to Aizkraukles novada mājaslapā, kura darbojas patlaban, nav ievietoti visu iestāžu vadītāju kontaktinformācija. Paredzēts, ka tagadējā lapas versijā iestāžu un to vadības kontaktus neievietosim, taču, lai iedzīvotājiem tā būtu pieejama, esam tos apkopojuši un publicējam.

Atgādinām, ka Aizkraukles novada pašvaldības vadības kontaktinformācija pieejama vietnē www.aizkraukle.lv sadaļā "Pašvaldības vadība", kā arī tā publicēta Aizkraukles novada pašvaldības informatīvā izdevuma oktobra numurā.

Lasīt visu ziņu

Koknesiešiem zelts un sudrabs Latvijas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā

24.01.2022

img4935.jpgAizvadītajā nedēļas nogalē Kokneses sporta centrā norisinājās ilgi gaidītais 2021. gada Latvijas čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā (open grupā) jeb pauerliftingā, kopā pulcējot 53 dalībniekus no visas Latvijas. Sacensībās piedalījās un spēkiem mērojās 13 sievietes un 40 vīrieši dažādās svara kategorijās.

Koknesi šogad pārstāvēja pieci sportisti. Daiļā dzimuma konkurencē savu spēku pierādīja Dārta Bērziņa , bet spēcīgā vīriešu konkurencē spēkiem mērojās Dāvis Kalniņš, Dāvis Puišelis, Ingars Kļaviņš un Andrejs Pavļenkovs.

Lasīt visu ziņu

Bērnudārzs "Gundega" zied jau 55 gadus!

24.01.2022

gundega-5.jpgZiemas vidū, 22. janvārī, Kokneses pirmsskolas izglītības iestāde ar saulaino pavasara puķes vārdu "Gundega" sagaidīja 55. dzimšanas dienu. Bērnudārzu par savu saulaino bērnības stūrīti sauc vairākas koknesiešu paaudzes. Jubilejas reizē bērnudārza kolektīvs sūta sveicienus saviem bijušajiem kolēģiem un visiem, kuriem "Gundegas" vārds vienmēr saistīsies ar bērnības atmiņām.

Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top