Lapas karte
AA+A++
A AAA

Bebru pamatskola

Bebru pamatskola

Bebru pamatskola, Vecbebri, Bebru pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5135
56.720119 25.490023

Satversmes 100. dzimšanas diena – stunda, kurā satikās vēsture ar sociālajām zinībām

18.02.2022

img-20220218-wa0001.jpg 15. februārī Latvijas valstī un arī Bebru pamatskolā ieskatījāmies mūsu valsts Konstitūcijas – Satversmes vēsturiskajās un mūsdienīgajās patiesībās, kas ir Latvijas valsts tiesiskais pamats. Pamatlikuma nodaļas un panti tika lasīti 8. un 9. klases kopējā stundā, kur katram bija iespēja vēlreiz lappusi pa lappusei pāršķirt šo tik vēsturisko un svarīgo grāmatu. Apstājāmies pie 8. nodaļas – Cilvēka pamattiesības, kas izsaka ikviena piederību valstij un valsts garantijas cilvēkiem.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Dāvā prieku otram!

16.02.2022

20220211103135.jpg14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Šī diena ir nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Bet kā tad īsti radās šie svētki? Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā. Valentīndienas rašanās vēsture, tāpat arī ziņas par Svēto Valentīnu, ir visai neskaidras un neprecīzas. Leģendas ir daudz un dažādas, taču viens ir zināms, šī diena apvieno Senās Romas un arī kristīgās pasaules tradīcijas.

Bebru pamatskolā šim pasākumam cītīgi gatavojās 5.-9.klašu izglītojamie. Katram skolēnam bija iespēja izveidot savu sirsniņu. Zēni, izmantojot piemērotu materiālu, izzāģēja, izgrieza, virpoja un slīpēja dažāda lieluma sirsniņas. Savukārt meitenes savas prasmes  sirsniņu radīšanā parādīja tamborējot, aužot, šujot, gan arī griežot no papīra un līmējot. Visi darbiņi tika izvietoti skolas otrajā stāvā, lai iepriecinātu skolēnus, skolotājus un arī tehniskos darbiniekus.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Skolēni iepazīst gada putnu - svīri

03.02.2022

20220127093858.jpgLatvijas Ornitoloģijas biedrība par 2022. gada putnu izvēlējusies svīri (Apus apus). Bebru pamatskolā janvāra mēnesī skolēnu uzdevums bija atrast informāciju par šo mazāk zināmo putnu. Izglītojamie veidoja plakātus un attēloja iegūto informāciju. Mēneša beigās notika bioloģijas pēcpusdiena, kurā, ievērojot drošības noteikumus un distancēšanos, 6.- 9.klases skolēni prezentēja savus darbus.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Patriotisma dzirksteles skolas pagalmā, skolēnu prātos un Piemiņas ugunskuros

28.01.2022

bar2.jpgBarikāžu laiks (13.-27. janvāris) – piecpadsmit dienas, kas Latvijai bija trauksmes, cīņu, drosmes, pierādījumu un pārbaudījumu laiks, kad gandrīz katrs jutās atbildīgs par mūsu valsti. Tāds patriotisma vilnis aizrāva simtus un tūkstošus un, likās, visa Latvijas tauta dzīvo vienā ritmā – ar apziņu, ka nosargāsim Latvijas brīvību! Šī apziņa kvēloja Barikāžu ugunskuros.

Pieminot 1991. gada janvāra Barikāžu laiku, kā katru gadu, Bebru pamatskolas pagalmā tika iedegts Piemiņas ugunskurs. Patriotisma dzirksteles Bebru skolas bērnu un jauniešu prātos iekvēlojas ik pēc neliela laika: gan septembrī, Jaunbebru kartupeļu dumpja vietā, atceroties mūsu varonīgo dumpinieku pirmo uzdrīkstēšanos Brīvības vārdā, gan iededzot Lāčplēša dienā svecītes Gaismas un Brīvības ceļā, pieminot 1919. gada Neatkarības kara cīnītājus, un sveicot Latvijas valsti dzimšanas dienā, - uz skolas kāpnēm svecīšu liesmās izgaismojas mūsu dzimtenes – Latvijas vārds.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Ziemassvētku balts paldies

22.12.2021

img-20211222-wa0013.jpgZiemassvētki ir īpašs laiks, kad cilvēku sirdis atveras labiem vārdiem un darbiem. Tas ir izlīgšanas un piedošanas laiks. Mēs kļūstam redzīgāki pret līdzcilvēku, kuru satiekam ik dienu, bet daudz ko nepamanām: kādu bēdu viņa vaigā, kvēlu vajadzību, mazos priekus un dažkārt nepamanām pat otra sasniegumus vai veiksmes. Tumšais laiks dabā izteiktāk pieprasa vitāli nepieciešamo gaismas klātbūtni, un cilvēks to rada ne tikai ar sveču liesmām un elektriskajām spuldzītēm. Tās ir dāvanas, ar kurām mēs apliecinām cieņu un mīlestību, ar kurām pasakām paldies, ka tu esi. Tie ir ziedojumi un palīdzīga roka, kas apliecina –  es tevi mīlu kā sevi pašu. Cilvēcība mīt došanā un devēja sirdī.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Citādie Ziemassvētki

22.12.2021

dsc00892.jpgNāk jauns SAULESGADS. Nāk ar visu, kas tam pieder: ar cerībām, ar priekiem, veiksmēm, neveiksmēm un ar bēdām. Nāk, jo tāds ir Dabas un Dzīves ritums: cik baltā, tik melnā. Mums tas jāsaņem un jādzīvo pateicībā un bijībā, jo gads ir stiprāks par mums – ne mums to aizkavēt, ne apturēt, ne aizdzīt.

Velc, Saulīte, baltu kreklu,

Met melno Jūriņā,

Lai velēja jūras meitas

Ar sudraba vālītēm!

Sēžot pie skaisti un bagātīgi klātiem klašu kolektīvu svētku galdiem un izvērtējot 1. semestrī padarīto, Bebru pamatskolā tika pabeigts 1. mācību semestris. Katras klases kolektīvs tiešsaistē noklausījās skolas direktores apsveikumu saulgriežu svētkos, kurā tika pasacīts paldies par visu labo, kas ar mums šai grūtajā un jauniem pārbaudījumiem pilnajā laikā noticis, un cildināti mācībās uzcītīgākie.

Lasīt visu ziņu galerija (25)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top