Lapas karte
AA+A++
A AAA

Biedrība „Baltaine”

Muzikantu saiets Radošajā mājā

04.06.2019

20190602_165706.jpglogo_20.jpgSvētdien, 2.jūnijā, biedrības "Baltaine" Radošajā mājā notika 1.Muzikantu saiets "Spēlēsim Koknesē". Visas dienas garumā bija dažādas nodarbības gan iesācējiem, gan spēlmaņiem ar lielāku pieredzi. Šoreiz nebija aicināti īpaši skolotāji, bet skolotāju lomās iejutās paši muzikanti, ik pa laikam uzņemoties vadību un tieši tas laikam bija tas jaukākais - brīva, nepiespiesta gaisotne, mūzikas skaņas, gan iekštelpās, gan ārā, jo skanēja taču: MANDOLĪNAS, VIJOLES un ERMOŅIKAS. Te bija arī daudz un dažādi muzikantu stāsti, joki un anekdotes... Un arī stāsti par to, kā gājis muzicējot.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

"Urgas" piedalās IX Folkloras festivālā Raseiņos

29.05.2019

img_20190525_wa0009_1.jpg25.maijā folkloras kopa "Urgas" devās ceļā uz Lietuvu, lai piedalītos kopā ar 5 Lietuvas folkloras kopām IX Folkloras festivālā Raseiņos. Mūsu draugi, folkloras kopa "Degule", kas organizēja šo festivālu, ir piedalījusies arī mūsu "Kokneses Ziņģē". Pasākums bija interesants, mēs bijām mīļi gaidīti. Viss sākās ar gājienu, bet pēc tam katrai folkloras kopai bija jāizrāda savas dziesmas un danči. Visiem kopu vadītājiem tika dāvināti priekšauti un pēc tam viņi gatavoja īpašus pīrāgus, kurus turpat arī pasākuma laikā sagatavoja un koncerta skatītāji degustēja. Izskaņā visi lietuvieši dziedāja ļoti skaistu un smeldzīgu dziesmu ar vismaz 15 pantiņiem... garu, bet ļoti izjustu, un visi zināja vārdus! Dziedāja arī skatītāji. Tā varētu būt līdzīga dziesma mūsu "Pūt vējiņiem", tikai ar citu saturu. Pasākuma turpinājumā notika draudzīgas sarunas, dziesmas, danči, rotaļas un kopīgs cienasts visiem festivāla dalībniekiem! 

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Ūsiņu tirgū

05.05.2019 09:00 kur : Biedrības “Baltaine” Radošā māja Koknesē

20190505_093124.jpgKad zāle jau sprīdi gara un Ūsiņš atnesis kokiem zaļas lapas, svinami Ūsiņi, svētki, kas iekrīt tieši pa vidu starp Lielo dienu un Jāņiem! Koknesē, biedrības "Baltaine" ļaudis, Radošajā mājā visus aicina šajā dienā andelēt, pirkt un pārdot, lustēt, muzicēt un būt kopā Ūsiņu tirgū. 

Arī šogad bija gan tirgotāji, gan pirkt gribētāji, gan tie, kas muzicēja, gan tie, kas klausījās... Ja nu Tu tur nebiji, tad neko darīt... Meklē citu reizi ceļu uz Radošo māju, jo šeit vienmēr Tevi uzņems atsaucīgi ļaudis! Būs gan danči, gan rotaļas! Kas nu kurā reizē piederas... Ja tirgus diena - tad tirgus lustes! Ja dzimšanas dienas svinības, tad citi prieki. Ja gribi pavadīt laiku kopā ar saviem darba kolēģiem vai skolas biedriem, tad atkal citādāk! 

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Atvērto durvju diena Radošajā mājā martā

05.03.2019

logo_7.jpgTrešdienās, 6., 13., 20., 27.martā biedrības "Baltaine" 

Radošajā mājā Koknesē, Melioratoru ielā 1A no  plkst.10.00 – plkst.14.00  

 ATVĒRTO DURVJU DIENA                                                              

 • varēs iepazīties un spēlēt dažādas spēles
 • apskatīt un iegādāties amatnieku darbus
 • darīt praktiskus rokdarbus
 • ja kāds vēlēsies, varēs mieloties ar pankūkām  

Būsiet gaidīti!

Lasīt visu ziņu

Tavi ģimenes svētki latviskā garā!

05.02.2019

20181226_171352.jpgPiedāvājam Radošajā mājā nosvinēt:

 • dzimšanas dienas

 • vārda dienas

 • dzimtas kopā sanākšanu

Būs latviski ēdieni, dzērieni un spēles, rotaļas, danči no latviešu pūra lādes! Viesiem piedāvājam arī dažādas interesantas darbnīcas: karstās glezniņas, pīnīšu pīšanu, saulīšu darināšanu, kartiņu gatavošanu, kreļļu vēršanu u.c.

Lasīt visu ziņu galerija (27)

Atvērto durvju diena Radošajā mājā februārī

05.02.2019

baltu_logo.jpgTrešdienās – 13., 20., 27. februārī biedrības "Baltaine" Radošajā mājā

Koknesē, Melioratoru ielā 1A plkst.10.00 – plkst.14.00  

ATVĒRTO DURVJU DIENA                                                              

 • varēs iepazīties un spēlēt dažādas spēles
 • apskatīt un iegādāties amatnieku darbus
 • darīt praktiskus rokdarbus kopā ar meistariem
 • ja kāds vēlēsies, varēs mieloties ar pankūkām  
Lasīt visu ziņu

Biedrības "Baltaine" aktivitātes 2019. gadā

07.01.2019

bb_logo.jpgAicinām uz biedrības "Baltaine" pasākumiem nākt visus, kam interesē tradicionālā kultūra, kam svarīgi apzināties savas tradīcijas, savas saknes, jo tikai tā tauta, kam stipras saknes, būs stipra un godājama visā pasaulē, lai arī kur latvietis aizklīstu tālajos ceļos...

Plānotie pasākumi 2019

 Biedrības “Baltaine” kopsapulce sestdien, 2.februārī plkst.14.00 Radošajā Mājā, aicinām iesaistīties un mums pievienoties jaunus biedrus!

Meteņi  Kokneses“Būnīšos” trešdien, 6.februārī plkst.16.00 – vēlams nākt maskās, līdzi latviski cienasti, būs laišanās no kalniņa, uguns kuršana, Meteņa zupa, spēkošanās, lielīšanās, sveču liešana

Lielā diena ceturtdien, 21.martā plkst.6 no rīta Baznīcas kalnā – kursim uguni, būs spēles, rotaļas, olu ripināšana, šautriņu mešana, jāņem līdzi pīnītes, zīda lakats, pūpoli, apaļi rauši, dzērvenes, pēc tam šūpošanās Radošajā mājā

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top