Lapas karte
AA+A++
A AAA

Biedrība "Irsis"

Irsis, biedrība

Kūlēni, Irši, Iršu pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5108
  56.793331 25.593710

  Kā pele pa graudam

  02.11.2017

  img_20171101_wa0004.jpg“Kā pele pa graudam” – ar tādu moto 28.oktobrī Iršu klubā organizējām biedrības “IRSIS” 10 gadu dzimšanas dienas pasākumu – kā atskatu uz visā pastāvēšanas laikā paveikto. Laiks ir paskrējis nemanot. Kopš dibināšanas dienas 2007. gada 30. oktobrī, ar maziem darbiņiem sākot, laika gaitā  sanākušas lielas lietas. Pirmajiem nelielajiem projektiem sekojuši nākamie, katrs aizvien nopietnāks.                                                                                                                                        

  Lasīt visu ziņu galerija (7)

  Rotaļu laukuma atklāšana Iršos

  16.06.2017 11:00 kur : Iršu pagasta pakalpojumu centrs

  img_3551_2.jpg16. jūnija diena Iršu pagastā bija jo īpaši saulaina un priekpilna. Visgaidītākais notikums beidzot ir klāt un lielākais sapnis mazajiem iršēniešiem piepildījies! Ar biedrības „Irsis” iniciatīvu realizēts projekts „Dosimies dabā, tur vingrot vieglāk!’’ Pašā Iršu pagasta centrā mājvietu sev radis košs un saulains bērnu rotaļu un aktivitāšu laukums.

  Svinīgā rotaļu laukuma atklāšanā, uzrunājot klātesošos, biedrības “Irsis” pārstāve Raina Līcīte stāstīja par projekta idejas rašanos un ceļu līdz tā realizācijai: “Projekta ideja radās jau 2015. gadā, bet apgriezienus uzsāka 2016. gada pavasarī. Sanākot kopā biedrības valdei un locekļiem, tika nolemts piedalīties ELFLA Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam izsludinātajā konkursā. Iesniedzām projekta pieteikumu Lauku atbalsta dienestā ar nosaukumu „Dosimies dabā, tur vingrot vieglāk!’’’. Šoreiz to vajadzēja iesniegt elektroniski, par ko saņēmām arī vienu papildus punktu. Vērtēšana notiek pēc punktu sistēmas. Darbs pie projekta realizācijas bija intensīvs. Nācās veikt dažādus labojumus, precizējumus un grozījumus, bet tas viss tika veiksmīgi izdarīts. Projekta kopējās izmaksas ir 16939,66 eiro, no tām ES struktūrfondu līdzekļi 15245,69 eiro un Kokneses novada domes līdzfinansējums 1693,97 eiro.

  Lasīt visu ziņu galerija (60)

  Top bērnu rotaļu laukums Iršu pagastā

  01.06.2017

  elfla-leader-06_1.jpgDrīz pēc mācību gada beigām Iršu bērni saņems sengaidītu dāvanu – jaunu, krāšņu rotaļu, vingrošanas un atpūtas laukumu pagasta centrā . Vieta atrasta īsti piemērota – abās pusēs laukumam ir Ģimenes krīzes centra „Dzeguzīte” ēkas, blakus gājēju celiņi – būs ērti piekļūt. Līdz šim laukums bija neizmantots, tukšs, uz tā tikai vienmuļš zāliens. Pirms gada, biedrības „Irsis” biedru pilnsapulcē, pārrunājot pagasta sadzīves vajadzības, izskanēja doma – pagasta centrā brīvā dabā nav piemērotas vietas aktīvai , sportiskai brīvā laika pavadīšanai bērniem kopā ar vecākiem . Un visi vienbalsīgi nolēma – jāraksta projekts, lai šī iecere varētu tikt īstenota.

  Lasīt visu ziņu galerija (14)

  Biedrības paveiktais

  25.05.2016

  Biedrība "Irsis" izveidota 2007. gadā.Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrēta 2007. gada 30. oktobrī.

  Vadības struktūra: Biedrības valdes priekšsēdētāja Iveta Hveckoviča vada biedrību kopš tās dibināšanas. Biedrībā aktīvi darbojas 14 biedri, valdē strādā 5 valdes locekļi. Biedrībā darbojas dažādu profesiju pārstāvji: pagasta uzņēmēji, pedagogi, pašvaldības darbinieki.

  Biedrības darbības laikā realizēti projekti:

  1. 2008. gadā ELVGF LEADER projekts "Sociālās aprūpes centra un veļas mazgātavas izveide Iršu pagasta sociāli atstumtajām iedzīvotāju grupām",

  2. 2008. gadā ELVGF LEADER projekts "Datormācības kursi Iršu VIG intelektuālā potenciāla paaugstināšanai un pagasta iedzīvotājiem",

  3. 2011. gadā ELFLA LEADER projektu "Trenažieru iegāde Iršu pagastā",

  4. 2014. gadā realizēts ELFLA LEADER projekts "Atpūtas laukuma izveide Iršos" pie Magazīna,

  5. Biedrība ir realizējusi vairākus projektus, kurus atbalstīja Biedrība "Daugava", A/s Hipotēku un zemes banka – “Mēs neļausim savai vēsturei pazust nebūtībā”, projektu rezultātā Iršu muižas klēts ieguva jaunus logus, sakārtotas telpas, salabots jumts,

  6. 2015. gadā uzsākts un turpinās nodibinājuma "Borisa un Ināras Teterevu fonds" atbalstītais projekts “Iršos kustos, lai labi justos”.

  7. 2016. gada maijā iesniegts ELFLA LEADER projekts “Dosimies dabā, tur vingrot vieglāk”. Projekta mērķis - veicināt dažādu vecumu iedzīvotāju grupu aktīvu un drošu brīvā laika pavadīšanu, izveidojot aktīvās atpūtas laukumu pie Ģimenes krīzes centra "Dzeguzīte" ar rotaļu ierīcēm un āra trenažieriem.

  Biedrības darbošanos atbalsta Kokneses novada dome, sniedzot finansiālu atbalstu dažādu projektu realizēšanai.

  Biedrības "Irsis" ilgtermiņa mērķis ir sekmēt Kokneses novada Iršu pagasta iedzīvotāju dzīves kvalitātes, labklājības uzlabošanos un ilgtspējīgu attīstību, veicināt izglītotu, fiziski aktīvu un konkurētspējīgu cilvēku izaugsmi pagastā. Organizēt labdarības pasākumus. Veicināt vides sakārtošanu un aizsardzību. Viens no mērķa sasniegšanas faktoriem ir labvēlīgas dzīves vides radīšana iedzīvotājiem, radot vidi atpūtai, sportam, izglītībai, kultūras mantojuma saglabāšanai nākamajām paaudzēm.

  Nekas jau nebeidzas - viss turpinās!

  02.06.2016

  2projek_1.jpgPagājušā gada rudenī biedrībai "Irsis" uzsmaidīja veiksme – "Borisa un Ināras Teterevu fonds" akceptēja biedrības ieceri iekārtot vietu aktīvai, sportiskai brīvā laika pavadīšanai tepat pagastā.

  Projekta "Iršos kustos, lai labi justos" ietvaros bija paredzēts izremontēt 60m² lielās, sen jau kā novārtā atstātās kino demonstrācijas telpas, pārveidojot tās par trenažieru un vingrošanas zāli. Lai aktivizētu Iršu iedzīvotāju interesi par jaunajām telpām un sportošanas iespējām, pēc remonta pabeigšanas sākās projekta otrais posms pusgada garumā: tika piesaistīta sporta trenere dažāda veida vingrošanas nodarbībām, konsultācijām un individuālo treniņprogrammu sastādīšanai. Lai zāle būtu apmeklētājiem pieejama arī izejamās dienās, nedēļas nogalēs tur dežūrēja zāles pārzine. Darba dienās Iršos līdz pulksten 17 bija iespējas izmantot trenažierus, bet brīvdienās tādas iespējas nebija. Ar biedrības realizēto projektu nu trenažieri un telpas sportam ir kļuvušas daudz pieejamākas.

  Lasīt visu ziņu galerija (5)

  Ne adatai kur nokrist

  20.05.2016

  futeen_2.jpg20. maijā Vidzemes koncertzālē Cēsīs Borisa un Ināras Teterevu fonds atskatījās uz savas piecu gadu darbības rezultātiem. Pateicībā par ieguldījumu labdarības darbā fonds uz tikšanos ielūdza vairāk kā 800 pārstāvju no 250 fonda atbalstītajām organizācijām. Fonda apbalvojumu saņēma 12 organizācijas. Fonds atbalsta vairākas jomas, bet īpaši – sociālo, rūpes par dzīvniekiem un arī kopienu attīstību. Boriss un Ināra Teterevi ir lielākie privātie mecenāti Latvijā, kuri finansiāli balsta labdarības iniciatīvas Latvijā un ārvalstīs.

  Lasīt visu ziņu
  Pasākumu kalendārs
  Kokneses novada vēstis

  Jaunākās galerijas


  back to top