Lapas karte
AA+A++
A AAA

"Dzeguzīte" pateicas prieka nesējiem

12.01.2022

26.jpgĢimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte" Iršu pagastā aizvadītā gada nogale izvērtās par sirsnīgu apsveikumu un dāvanu saņemšanas laiku, jo, tāpat kā citus gadus, tik daudzi "Dzeguzītes" draugi un labvēļi - organizācijas, biedrības, iestādes, Aizkraukles novada iedzīvotāji un prieka nesēji no citiem Latvijas novadiem un ārzemēm vēlējās iepriecināt vecļaudis.

"Mūsu paldies ir smaids sirmgalvju sejās," teic Ģimenes atbalsta centra "Dzeguzīte" direktores pienākumu izpildītāja Inita Bērzkalna. Viņa stāsta, ka pirmie sveicieni Ziemassvētkos jau atceļoja Latvijas dzimšanas dienas svinēšanas laikā. Adītāju grupa: Biruta Derkača no Kokneses pagasta Bormaņiem, Inga Straume no Īrijas, Olga Litovnika no Rēzeknes "Dzeguzītes" senioriem dāvāja savus skaistos adījumus: zeķes, šalles, cimdus un cepures. Pirmajā adventē veikala "MaiMai" īpašniece Maija Balode uzdāvināja mohēras dziju. Čaklās adītājas decembrī uzsāka adīt 29 "Dzeguzītes" iemītniecēm mīkstus un siltus apmetnīšus, kas priecēs un sildīs ikdienā un svētkos.

"Ikdiena mijās ar svētku mirkļiem, kad kāds no daudzajiem labvēļiem vai draugiem pārsteidza mūs ar savām rūpīgi gatavotām dāvaniņām," ar gandarījumu teic Inita Bērzkalna. Ģimenes atbalsta centrs "Dzeguzīte" sirsnīgi pateicas visiem dāvinātājiem – Ziemassvētku prieka nesējiem! Paldies folkloras kopai "Urgas" Koknesē un vadītājai Ingunai Žogotai par uzdāvinātajiem adījumiem: rakstainām zeķēm, cimdiem, šallēm, ausainītēm, cepurēm, čaklu roku darinātiem apsveikumiem un saldumiem. Folkloras kopa "Urgas" jau vairākus gadus sarūpē dāvaniņas svētkos "Dzeguzītes" senioriem.

Ilgstoša sadarbība ir izveidojusies ar biedrību "No sirds uz sirdi" un vadītāju Līgu Uzulnieci, jo projekta "Eņģeļu pasts" ietvaros arī šajos Ziemassvētkos uz Iršiem atceļoja bagātīgs dāvanu klāsts. Ar glītiem, pašu darinātiem apsveikumiem, un piparkūkām iepriecināja Kokneses pamatskolas-attīstības centra skolēni un skolotāji.

Paldies NBS Gaisa spēkiem, īpaši Gaisa spēku štāba virsseržantei Vijai Krūmai, par atvesto Ziemassvētku egli, kas priecēs vēl daudzus gadus. Sadarbībā ar veikalu "Kokneses Miesnieka gardumi" NBS Gaisa spēki "Dzeguzītes" saimei uzdāvināja gardus un greznus kliņģerus. Arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Dainis Vingris ciemos ieradās ar svētku kliņģeri.

Iršu pagasta sieviešu vokālais ansamblis un vadītāja Madara Jankalāne Ziemassvētku priekšvakarā priecēja "Dzeguzītes" ļaudis ar skanīgām dziesmām. Svētku pasākumu kuplināja mūziķis Uldis Vabulis no Ērgļiem.  

Senioru vēlmes piepildīja apvienība "Ģimenē ir spēks" un tās vadītāja Sandra Svētiņa ar akciju "Ziedo un iepriecini". Atsaucīgu cilvēku sarūpētās dāvaniņas sirmgalvjiem pasniedza maza rūķu meitenīte un viņas vecmāmiņa Aija Svētiņa. Par apvienības "Ģimenē ir spēks" organizēto akciju un paveikto var uzzināt: https://ziedouniepriecini.weebly.com/seniori

"Dzeguzītes" paldies par sirsnīgajām dāvanām Santai un draugiem no Jēkabpils un Kokneses (S. Vītolas kuplajai ģimenei), Filozofijas skolai "Jaunā akropole" par sarūpētajiem roku krēmiem, tēju un medu, kā arī par kabatlakatiņiem ar katra iemītnieka izšūtajiem iniciāļiem, Leldei un draugiem no Jūrmalas par uzdāvinātajām gleznām, sienas dekoriem, saldumiem un medu. Tikpat sirsnīgs paldies Garkalnes mākslas pamatskolai un direktoram L. Bruģim par dāvinājumu – bērnu veidotajiem keramikas darbiem un rokdarbiem, kā arī Enijai no Liepājas par uzdāvinātajām kancelejas precēm radošajām nodarbībām un aizkrauklietim Andrim, kurš jau vairākus gadus ziedo mandarīnus.

Rotary klubs no Rīgas (prezidents Džeims Samuels) svētku galdam sarūpēja Ziemassvētku tortes, mandarīnus un dateles. Tāpat kā citus gadus, arī aizvadītā gada nogalē, savējos atcerējās un saldumu paciņas dāvināja līdzšinējais Kokneses novada domes sociālais dienests un Ogres novada sociālais dienests.

"Paldies par sagādāto svētku prieku mūsu klientu tuviniekiem! Paldies visiem darbiniekiem par papildus atbildīgo darbu, lai iepriecinātu seniorus! Drīzumā vēl saņemsim dāvaniņas no Rīgas 324. bērnudārza," teic Inita Bērzkalna.

Svētku gaisotnē seniori darbojās radošajās, piparkūku un pavārmākslas rūķu darbnīcās. Janvāra vidū viņi gatavojas doties ekskursijā uz Ogri, lai apskatītu krāšņi ietērptās ielas svētku dekorācijās.

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top