Lapas karte
AA+A++
A AAA

"Dzeguzītē" sāksies vakcinācija pret Covid-19

22.02.2021

Sociālajos aprūpes centros Latvijā jau norit vakcinācija pret Covid-19. Šonedēļ klientu un darbinieku vakcinācija notiks Iršu pagasta Ģimenes atbalsta centrā "Dzeguzīte".

 "Vēl nav zināms konkrēts datums, bet ir saņemta informācija, ka tuvākajās dienās vakcinācija sāksies. Sociālajos centros Skrīveros un Pļaviņās ir lielāks personāls un atsevišķi medicīnas kabineti, tāpēc tur vakcinācija ir sākusies ātrāk. Mūsu iestādē par senioru veselību rūpējas viena  medmāsa. Vakcinācija tiks veikta ģimenes ārstes Daces Graudas uzraudzībā. 17. februārī veiktie Covid-19 testi uzrādīja tikai negatīvus rezultātus. Priecājamies, ka "Dzeguzītē" visi klienti un  darbinieki ir veseli," stāsta iestādes direktore Gaļina Kraukle.

Ziņas par vakcīnas saņēmējiem ir nosūtītas Veselības ministrijai, un ģimenes ārste Dace Grauda ir pieprasījusi nepieciešamo vakcīnu skaitu. No visiem 40 pieaugušo sociālās aprūpes klientiem apmēram puse klientu ir pieteikušies vakcinācijai, un šis lēmums ir saskaņots un izvērtēts sadarbībā ar ģimenes ārstu. No darbiniekiem pagaidām vakcinējusies mazāk nekā puse. Gaļina Kraukle teic, ka pirmie vakcīnu saņems tie, kuriem atļauj veselība  un iepriekš nav izslimots Covid-19. Daļai vakcinācija atlikta veselības problēmu dēļ, kā arī tiem, kuri slimojuši ar Covid-19, jo viņus ieteikts vakcinēt pēc trīs mēnešiem.

Pamazām pieaugušo sociālās aprūpes nodaļā atsākusies jaunu klientu uzņemšana. "Pirms iestāšanās nodaļā, klientam jāuzrāda pirms dienas vai divām dienām veikts tests ar negatīvu rezultātu. Jaunuzņemtajiem klientiem divas nedēļas būs jāpavada izolatorā. Tā kā izolatorā ir tikai divas vietas, jaunu klientu uzņemšana notiks pakāpeniski," skaidro  Gaļina Kraukle.

Tāpat kā līdz šim, arī turpmāk iestādē tiek ievēroti visi drošības pasākumi, tajā skaitā tuviniekiem liegts apmeklēt savus seniorus. 

Kokneses novada domes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

 

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top