Lapas karte
AA+A++
A AAA

I. Gaiša Kokneses vidusskola

Joki dzīvē un mūzikā

22.04.2021

joki.jpgAprīlis ir joku mēnesis. Visbiežāk jokojas 1. aprīlī, bet Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 4.a klases skolēni kopā ar audzinātāju Birutu Ozolu un mūzikas skolotāju Initu Asarīti, jokoties bija nolēmuši 21.aprīlī.

Jocīgi bija skolēnu tērpi un jocīgi uzdevumi, kurus pasākumā vajadzēja veikt. Ir labi, ja var pasmieties, bet nevienu nedrīkst ļauni apsmiet. Katrā jokā slēpjas kāda gudrība. Tas šoreiz izskanēja dziesmā par kazu un žirafi.

Interesantas anekdotes un jocīgus stāstiņus par mūziku bija sagatavojusi mūzikas skolotāja Inita Asarīte. Arī skolēni stāstīja jautrus un dīvainus atgadījumus.

Lasīt visu ziņu

Olimpiādes turpinās

10.03.2021

daniels11a_bilde.jpgNeraugoties uz pandēmiju un attālināto mācību procesu, skolēniem, esot savās mājās, ir iespēja pārliecināties par savām zināšanām mācību priekšmetu olimpiādēs, kas šajā laikā noris attālināti. Šī gada 18. janvārī, ziemas spelgoņa vidū, norisinājās latviešu valodas olimpiādes otrais posms 11.,12. klasēm. Olimpiāde notika tiešsaistē, un tajā piedalījās 1048 Latvijas skolēni. No tiem arī seši Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas skolēni, iegūstot augstu punktu skaitu. Paldies skolēniem par centību, ieguldīto darbu un čaklu pašmācības procesu, gatavojoties olimpiādei! Mūsu skolas 11.a klases skolniece Kristela Gžibovska uzaicināta piedalīties valsts olimpiādē, kas risināsies 8. martā, tiešsaistē. Kristela cītīgi gatavojas valsts olimpiādei, papildinot savas zināšanas par Jura Kronberga dzeju un Janas Egles prozu, kas ir šī gada olimpiādes tēmas.

Lasīt visu ziņu

Zinātniskās pētniecības darbu izstrāde

10.03.2021

ieva_kokare1.jpgZinātniskās pētniecības darbu reģionālā konference šogad norisinājās tiešsaistes režīmā 5.martā. Katrs konferences dalībnieks tika iedalīts pārstāvētā reģiona attiecīgās zinātņu nozares sekcijā un darbu tiešsaistē platformā ZOOM prezentēja šīs grupas ietvaros. 

ZPD reģionālajai konferencei no Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas tika izvirzīta 11. a klases skolniece Ieva Kokare ar darbu "Kaligrāfija un tās pielietojums mūsdienās" (darba vadītāja skolotāja Agita Mežiela) un 12.klases skolniece Megija Čakste ar darbu "Krāsu nozīme un ietekme uz personību I. Gaiša Kokneses vidusskolā" (darba vadītāja skolotāja Inese Vancāne), viņu iesniegtie darbi tika novērtēti atbilstoši ar 69 un 50 punktiem. Meitenes piedalījās konferencē ar sava ZPD prezentāciju, izmantojot uzskates materiālus un iekļaujot arī atbildes uz recenzenta jautājumiem. Kopvērtējumā saņemot 88 punktus Ieva Kokare ieguva II vietu, bet Megija Čakste ar 67 punktiem – III vietu. Pateicamies par darbu skolotājām un skolniecēm un apsveicam ar panākumiem!

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Folkloras kopai "Tīne" 30. dzimšanas diena!

22.02.2021

pirma_tine.jpgSākusies folkloras kopas "Tīne" svētku nedēļa! Ja vienā saimes istabā 26. februārī - Ingunas Žogotas vadītās bērnu folkloras kopas "Tīne" 30. dzimšanas dienā varētu sapulcēties visi, kuriem tuvs ir "Tīnes" vārds, tā būtu varena sadziedāšanās un priecīga atkal satikšanās! Svētku diena sākotnēji bija ieplānota kā Piedaugavas novada folkloras kopu skate, bet šobrīd jubilejas svinības jāatliek līdz kādam citam brīdim, kad atkal ieskanēsies tautasdziesma par mīļo Māras istabiņu, jo ar šo dziesmu "Tīnē" ienācis katrs bērns.

Lasīt visu ziņu galerija (196)

90. gadskārtā atceroties pedagogu Ilmāru Gaišu

09.02.2021

attels2.jpgVēl sirdī Saulesmāju ievas

Un Krievkalna kļavas zied.

Skan skolas zvans. Un atkal bērni

Uz gaismas kalna pusi iet.

(No A. Svētiņas,12.izlaiduma absolventes, veltījuma dzejoļa Ilmāram Gaišam skolas 30.Žetona vakarā 1984.gadā)

"Mācīt atraisīt bērna labākās jūtas, zinātkāri, soli pa solim vest viņu līdzi pa zinību kāpnēm – tas tiešām ir cildens uzdevums, un esmu laimīgs, ka varu nest šo lepno vārdu – skolotājs," teicis Ilmārs Gaišs, izcils pedagogs, Kokneses vidusskolas direktors, kurš 30 gadus – no 1954. gada līdz 1984. gadam - veda uz gaismas kalna pusi gan skolas bērnus, gan savus kolēģus. No "Saulēm" un "Krievkalna" līdz gaišajam namam parka malā un vēl tālāk - šis direktora iesāktais gaismas ceļš turpinās. Viens no skolas simboliem ir karogs, kurā Ilmāra Gaiša izvēlētie latviešu dižgara Raiņa vārdi – skolas devīze: "Krāj gaismu sev, lai citus gaismā vadīt spētu!"

Kopš 2002. gada 1. septembra skola, nesot Ilmāra Gaiša vārdu, apliecina cieņu ievērojamā pedagoga mūža veikumam izglītības darbā.

 9. februāris būtu Ilmāra Gaiša 90. dzimšanas diena. Šajā dienā gaišas sveču liesmiņas viņa mūža atdusas vietā Atradzes kapsētā iedegs tuvinieki – viņa dzimtas turpinātāji, bijušie kolēģi un audzēkņi. Savās domās visgaišākās atmiņu sveces iedegs ikviens, kam Skolotājs ir staltas stājas, cilvēcības un augstas inteliģences paraugs.

Sagaidot Ilmāra Gaiša jubileju, paldies par atmiņu stāstiem viņa ģimenei, skolēniem un bijušajiem kolēģiem.

Lasīt visu ziņu

Turpinās mācību priekšmetu olimpiāžu laiks

25.01.2021

alise.jpgPar spīti attālinātajam mācību procesam, skolēniem joprojām tiek dota iespēja piedalīties mācību priekšmetu olimpiādēs, lai pārbaudītu savas zināšanas, kā arī paplašinātu redzesloku.

Šī gada 4. janvārī, uzreiz pēc skolas brīvlaika, notika latviešu valodas olimpiādes 2. posms 8 .- 9.klasēm. Šogad pirmo reizi olimpiāde 8.- 9.klašu skolēniem notika tiešsaistē, kur kopā piedalījās 1101 skolēns no visas Latvijas. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.b klases skolniece Alise Lasovska saņēma uzaicinājumu uz 3. posmu – valsts olimpiādi, kas notiks 26. martā. 

Lasīt visu ziņu

Ziemassvētku pārsteigums Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas kolektīvam

17.12.2020

davana3.jpg"Decembris ir kā dzīve, kur viss jau bijis. Nu ko tad vēl piedāvāt var decembris, kad viss bijis? Viņš izmēģina, bet viscaur pārtrumpots. Viņš glezno marta ainavas, izliekas par aprīli. Slidinās uz novembra kailledus, stieg februāra sniegos un uzrīko oktobra vētras,"- tā reiz rakstīja Regīna Ezera.

Taču ir vēl viena lieta, ko decembris var piedāvāt, - tie ir Ziemassvētku pārsteigumi. Šis decembris ir sagādājis jauku un veselīgu pārsteigumu Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas pedagogu kolektīvam, iepriecinot visus ar jauku dāvaniņu no biedrības "Kokneses jauniešu biedrība", Ievas Ūtēnas un LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses novada nodaļas.

Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top