Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu pagasta bibliotēka

Iršu pagasta bibliotēka

Kūlēni (Iršu pagasta pārvaldes, Irši, Iršu pagasts, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5108
56.793335 25.593678

Dzejas savijumi

30.09.2021

irsi240921_8.jpgIršu pagasta bibliotēkai ir izveidojusies jauka tradīcija - Dzejas dienu pasākumu organizēt kopā ar Pērses skolas kolektīvu – lieliem un maziem dzejas runātājiem. Gatavošanās pasākumam ir viens liels notikums. Bibliotēkā tiek meklētas dzejas grāmatas, skolā notiek dzejoļu izvēle un tad skolotāju vadībā bērni apgūst uzstāšanās prasmes.

Šogad dzejas dienu pasākumi noritēja ar devīzi "Dzeja dzīvo". Savukārt bibliotēka interesentus aicināja uz tikšanos "Dzejas savijumi". Nosaukuma ideja radās pārskatot Letonikas plakāta kalendāru un secinot, cik šogad  daudz  apaļo jubileju dzejnieku! 

Lasīt visu ziņu galerija (22)

Rosība un darbošanās prieks Hiršenhofas tirdziņā Iršos

25.08.2021

irsi200821_15.jpgPirms kapusvētkiem, pagājušās nedēļas nogalē, Iršos bija vērojama liela rosība un darbošanās prieks. Stadionā notika “Hiršenhofas tirdziņš”. Nu jau 3. gadu pēc kārtas. Lielā cilvēku interese liecina, ka šī tradīcija ir “iesakņojusies” pagasta dzīvē. Pasākums nenotika ierastajā vietā – Magazīnas laukumā. Laukumā notiek sengaidītie celtniecības darbi. Tiek atjaunota Magazīnas klēts.

Pirmām kārtām tirdziņa organizētāji uz “andeli”  aicina pagasta iedzīvotājus. Mudina ļaudis darboties, radīt un pārdot. Šogad patīkami pārsteidza bērni ar pašgatavotām rotām un ceptiem kārumiem. Kā vienmēr, arī šogad tirgotāji piedāvāja daudz labu lietu – dažādu ziedu medu, tējas, veselīgus sīrupus imunitātes uzlabošanai, lavandas izstrādājumus, sieru un meža veltes. Pircēju acis priecēja rotaslietu stends. Liela piekrišana bija dārzeņiem, mājas kūpinājumiem un krāšņajām gladiolām.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Pagasta bibliotekāru misija – nest gara gaismu

31.05.2021

img_20210528_125202__2021_05_28_12_58_20.jpg"Mūsu Latvijas bibliotēkas ir kultūras un izglītības centri, kuriem ir neatsverama loma savu kopienu dzīvē," – šī bija viena no daudzajām atziņām, kas izskanēja Latvijas pagastu bibliotekāru 6. kongresā "Pagasta bibliotēka – vieta kopienas attīstībai", kas tiešsaistē noritēja 27. maijā. Kongresu organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB) ar mērķi aktualizēt pagastu bibliotēku nozīmi valsts un pašvaldību infrastruktūrā, vietējo kopienu izaugsmē un ilgtspējīgas sabiedrības veicināšanā.

Daudzveidīgajā kongresa programmā savā pieredzē dalīties bija uzaicinātas 14 pagastu bibliotēku vadītājas no dažādiem Latvijas novadiem. Viņu vidū bija arī Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele. Arī par Daci viennozīmīgi var sacīt: viņa ir cilvēks – orķestris, jo tāpat kā citi mazo pagastu bibliotēku vadītāji ar lielu entuziasmu dara savu sirds darbu: rīko izstādes un pasākumus, veido novadpētniecības krājumu, dara krāsaināku pagasta kultūras dzīvi, sadarbojas ar Pērses sākumskolu un Ģimenes atbalsta centru "Dzeguzīte". 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Lasīšanas maratons nebeidzas

27.04.2021

irsi260421_5.jpgPagājušo nedēļu Latvijā atzīmēja kā bibliotēku nedēļu. Pirms pandēmijas izsludināšanas, nedēļas laikā, bibliotēkas saviem lasītājiem piedāvāja dažādas literārās aktivitātes, informāciju krātuvēs valdīja īsta rosība, bibliotekāri rūpējās par svētku sajūtu. Šogad, Covid -19 ietekmē, bibliotēku nedēļa noritēja klusākā gaisotnē ar zīmīgu moto "Darīt neticamo!"

Iršu pagasta bibliotēka, ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, pateicās 25 lasīt veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020" dalībniekiem. 

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Krustvārdu mīkla par Iršiem atminēta

08.03.2021

irsi_08_03_21_2.jpgIršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies krustvārdu mīklas par pagastu risināšanas laiks. Par iedzīvotāju interesi un atsaucību var tikai priecāties. Jāatzīst, ka mīklu nevarēja atminēt balstoties tikai uz interneta resursiem. Daļa informācijas ir atrodama bibliotēkas savāktajos un noformētajos novadpētniecības materiālos. Izrādās, ka "prāta mežģis" ir veicinājis ģimeniskas sarunas par Iršiem un kopīgu atbilžu meklēšanu. 

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Paldies Iršu pagasta bibliotēkai!

23.11.2020

bildes.jpgIr noslēgusies “BILŽU BIROJA” rīkotā mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” 35 gadu jubilejai veltītā akcija "ApGLEZNO un noBILDĒ arī Tu savu pastkastīti".

Akcijai iesūtītās pastkastīšu fotogrāfijas ir apskatāmas mājaslapā www.bildes.lv  kā arī Festivals Bildes Facebook lapā. Pēc akcijas noslēguma "Bilžu Birojs" un "Bilžu" mākslinieku žūrija izvērtēja iesūtītos darbus un atzīmēja interesantāko darbu autorus.

Latvijas Nacionālā bibliotēka, īpaši vērtējot bibliotēku veikumu akcijas laikā, vēlējās atzīmēt Vecpiebalgas novada bibliotēkas un Kokneses novada Iršu pagasta bibliotēkas noformētās pastkastītes.

Lasīt visu ziņu
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top