Lapas karte
AA+A++
A AAA

Dzejas savijumi

30.09.2021

irsi240921_8.jpgIršu pagasta bibliotēkai ir izveidojusies jauka tradīcija - Dzejas dienu pasākumu organizēt kopā ar Pērses skolas kolektīvu – lieliem un maziem dzejas runātājiem. Gatavošanās pasākumam ir viens liels notikums. Bibliotēkā tiek meklētas dzejas grāmatas, skolā notiek dzejoļu izvēle un tad skolotāju vadībā bērni apgūst uzstāšanās prasmes.

Šogad dzejas dienu pasākumi noritēja ar devīzi "Dzeja dzīvo". Savukārt bibliotēka interesentus aicināja uz tikšanos "Dzejas savijumi". Nosaukuma ideja radās pārskatot Letonikas plakāta kalendāru un secinot, cik šogad  daudz  apaļo jubileju dzejnieku! 

Nolēmām godināt iemīļotos bērnu dzejniekus Valdi Rūmnieku un Uldi Ausekli, atsaukt atmiņās Vizmas Belševicas, Andas Līces un Jāņa Poruka gara darbus, runājām par Čaku un viņa daiļradi.

Pērses sākumskolas skolēni droši, pārliecinoši un ar izteiksmi runāja izvēlētos dzejoļus. Pasākuma apmeklētāji varēja justies kā runas konkursā. Latviešu valodas skolotāja Daiga Andersone mudināja visus piedalīties literārajās spēlēs. Pareizo atbilžu zinātāji saņēma zelta naudiņas. Tiešām bija prieks censties! Un vēl - skolotāja kopā ar 5. klases skolēniem visus klātesošos pārliecināja, ka dzeju var ne tikai runāt un izdziedāt, bet arī uzzīmēt.

Iršu vokālā ansambļa meitenes akcentēja A. Čaka dzejas motīvus un ar savām skanīgajām balsīm radīja brīnišķīgu noskaņu.

Dzejas diena Iršos izvērsās  saulaina, emocijām un prieka bagāta! 

Sirsnīgs paldies Pērses skolas kolektīvam par sadarbību!

Dace Grele,

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top