Lapas karte
AA+A++
A AAA

„Dzīve ir laba, Kad mērķis ir labs”

03.10.2017

irsi280917_3.jpgIršos, 28. septembrī – Saulainajā stūrītī – Magazinas laukumā skanēja dzeja. Šogad Dzeju dienu norisēs tiek godināts E. Veidenbaums, akcentēta dzejnieka 150. gadskārta. Par šī pasākuma moto tika izvēlēti stiprie Veidenbauma vārdi :”Dzīve ir laba , kad mērķis ir labs.”

          Dzejas stundas pirmā daļa pagāja Veidenbauma gaisotnē -  iepazīstot dzejnieka biogrāfiju, daiļradi un dzejoļus, kurus deklamēja Pērses sākumskolas vecāko klašu skolēni.

          Otrā daļa tika veltīta novadnieku dzejai. Šoreiz tika skandēti Ārijas Āres dzejoļi. Iršu sieviešu vokālā ansambļa meitenes piedāvāja iespēju noklausīties Ārijas Āres dzejoļus un tad tos sadzirdēt A. Kristona komponētajās dziesmās. Izrādās, ka bērniem labāk patīk klausīties dziesmas, nevis dzejas lasījumi.

          Prieks, ka arī paši mazākie skolas bērni  droši ar izteiksmi deklamēja sev tuvos dzejoļus.

          Pasākuma gaitā lieliem un maziem  dzejas cienītājiem bija dota iespēja piedalīties dzejas konkursā un papildināt zināšanas par dzejas dienām. Lai arī cik tas dīvaini neliktos, bet dzejas dienas ieinteresēja arī žagatu, kura ilgu laiku sēdēja uz Magazīnas jumta un ar interesi vēroja laukumā notiekošo.

          Paldies visiem, kas atnāca uz šo jauko pasākumu, paldies ansambļa meitenēm un sadarbības partneriem – Pērses sākumskolai!

              Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top