Drukas resursa adrese: http://arhivs.koknese.lv/irsu_pagasta_biblioteka/irsu_berni_ciemojas_kalna_ziedu_muzeja
Drukas datums: 22:36:07 29.05.2023

Iršu bērni ciemojas „Kalna Ziedu” muzejā

06.12.2017

irsi021217_5.jpgIršu pagasta „Bērnu un Jauniešu žūrijas” dalībnieki ir čakli grāmatu lasītāji un ekskursijās braucēji. Šoreiz brauciens tika plānots ar mērķi izzināt Aizkraukles reģiona senvēsturi, gūt priekšstatu par padomju laikiem un iepazīties ar Kokneses tūrisma centru. Aizkraukles vēstures un mākslas muzeja „Kalna Ziedi” gide, interesanti stāstot par patstāvīgo ekspozīciju „Daugavas krastu likteņstāsti”, ieveda mūs senatnīgā ceļojumā. Apskatījām daudz veclaicīgu lietu, minējām, kādam nolūkam šie priekšmeti darināti un no kādiem materiāliem. Visiem kopā radās secinājums, ka senās mantas ir ļoti rūpīgi, pārdomāti gatavotas no dabas materiāliem, bet apavi – vīzes, pastalas un koka tupeles, mūsuprāt, nudien neizskatījās ērti valkājamas.

Gides pavadībā iepazināmies ar senajiem amatiem- aušanu un malšanu. Aušanas prasmes drīz vien tika apgūtas un kopīgā paklājā ieaudās Iršu bērnu sagatavotie pavedieni. Un vēl muzejā mēs izmēģinājām roku senajās spēlēs. Senie latvieši ir bijuši kustīgi un azartiski. No malas raugoties aktivitātes liekas vienkāršas, bet, kā izrādās, tikai ar lielu koncentrēšanos var izpildīt spēles noteikumus.

Aizkraukles pagasta kultūras namā ekspozīcijā „Padomju gadi”, vissaistošākās likās vieglās automašīnas un sadzīves tehnika –televizori, radio, putekļsūcēji, veļas mašīnas. Gide atklāja, ka daļa no  eksponātiem vēl joprojām ir darbošanās kārtībā. Bērnu uzmanību piesaistīja ūdenslīdējs un tā smagais, neērtais ekipējums.

Kokneses tūrisma centrs mūs sagaidīja Ziemassvētku noskaņā. Centra darbiniece laipni izrādīja telpas, pastāstīja par iestādes darbību un goda vietā noliktajiem Likteņdārza un Kokneses viduslaiku pils maketiem. Izstāžu zālē apskatījām Alda Dobenberga gleznu izstādi. Bērni kā sarunājuši teica, ka viņiem vislabāk patīk glezna ar nosaukumu „Pūcīte”. Tūrisma centrā ir gūstams priekšstats par Kokneses novada cilvēku radošo darbošanos. Bērni labprāt iegādājās suvenīrus, kuri noderēs Ziemassvētku dāvaniņām.

Krietnā pēcpusdienā mazais autobusiņš ieripoja Iršos. Prieks, ka mājupceļā vēl virmoja emocijas par ekskursijā redzēto. Paldies vecākiem, kuri atbalsta bibliotēku un savus bērnus. Paldies, ka motivējiet bērnus kopīgiem izbraucieniem un rūpējieties par savu atvašu zinātkāri un garīgumu! Paldies Iršu pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu!

 Dace Grele,

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja