Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu pagasta bibliotēkā lasa un vērtē

02.03.2017

irsi280217_4_1.jpgIršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies lielais lasīšanas maratons. Gandrīz gadu viens pieaugušais un 17 bērni un jaunieši lasīja, vērtēja un pārrunāja izlasīto. Grāmatu vērtējumi elektroniski ir aizpildīti un lasīšanas veicināšanas programmas dalībniekiem ir gandarījuma sajūta.

Noslēguma pasākuma laikā lasītāji ar literāro spēļu palīdzību atsauca atmiņā grāmatu nosaukumus, autorus un galvenos varoņus. Ar zīmējumu izstādi bibliotēkā noslēdzas projekts. Pēc tam radošie darbiņi tiek apkopoti īpašās ilustrāciju grāmatās. Tās paliek bibliotēkas vēsturei. Man, kā bibliotekārei, ir prieks par saviem lasītājiem. Bērni ir iemācījušies būt pacietīgāki, jo projekts ir laikietilpīgs, disciplinētāki, ievērojot grāmatu nodošanas termiņus un pats galvenais izlasīto prot likt lietā, piemēram, rakstot pārbaudes darbus dzimtajā valodā un nopelnot labus vērtējumus. Vecāko klašu skolēni seko jaunumiem, nāk uz bibliotēku ar savām idejām, kādas grāmatas viņi vēlētos lasīt un redzēt bibliotēkas plauktos.

Bērnu lasīt prieku atbalsta pagasta pārvalde un katrs programmas dalībnieks pasākuma laikā saņēma blociņu un nelielu pārsteiguma balvu.

Noslēdzoties projektam grāmatu lasīšana nebeidzas. Bibliotēka sadarbojas ar Pērses sākumskolu un skolotāji ir secinājuši, ka daļa bērnu tomēr lasa par maz. Tāpēc visi bērni laipni gaidīti bibliotēkā, jo plauktā noteikti ir grāmata, kas, mazo lasītāj, gaida tieši tevi.

Dace Grele,

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top