Lapas karte
AA+A++
A AAA

Pretī rudenim

11.09.2017

irsi090917_1.jpg9. septembrī Iršu ļaudis pulcējās uz kārtējo velobraucienu pa bijušās Iršu vācu kolonijas dienvidaustrumu daļu. Rudenīgais lietus lika mainīt plānus un velobrauciena vietā tika piedāvāts pārvietoties ar vieglajām mašīnām. Daļa interesentu piekrita un ceļojuma laikā tika apskatīts viss plānotais. Galamērķī – Siljānos, kuru daļa senāk arī ietilpa kolonijas sastāvā, apskatījām trušu saimniecību „Karlīnas”, kuru laipni izrādīja saimniece Līga.

Kūts, kurā savā laikā tika audzēti liellopi, mūs visus pārsteidza ar draudzīgo atmosfēru, kas tajā valdīja. Te omulīgi pastaigājās pīļu mamma ar maziem pīlēniem, par cālēniem rūpējās vista, melns gailis ir īpaši iegādāts, kad paaugšoties, viņš dižosies ar lielu seksti un skaistu asti. Kūts sienas un centrālā daļa ir piepildīta ar trušu būriem. Uz  būru iemītniekiem gribas skatīties vēl un vēl. Tie ir tik dažādi – lieli un mazi, atšķirīgu kažoku krāsu un spalvu garumu!  Nenoskatīties!

Līga stāstījumā atklāj, ka truškopība ir interesanta, bet gana sarežģīta lopkopības nozare. Ir jāmācās, jāizprot mīlīgie dzīvnieki, jārūpējas, lai tik lielam trušu daudzumam nepiezogas klāt slimība. Uzņēmīgie truškopji Silvars un Līga neaprobežojas tikai ar trušu audzēšanu uz vietas. Viņi dodas uz izstādēm, priecē ar saviem lolojumiem citus, gūst pieredzi un veic selekcijas darbu. Saimniece mums ļāva trušus ne tikai apskatīt, bet arī paturēt rokās, samīļot un pabarot. Uz trušu audzētavu mēs neieradāmies tukšām rokām – kā cienastu ņēmām līdzi burkānus, kuri garaušiem tīri labi garšoja. Paldies Līgai par jaukajām emocijām, kuras guvām lietainā dienā!

Atpakaļceļā apskatījām māju „Rozes”, kura arī ir vācu kolonijas laikā celta ēka, bet mūsdienās atjaunota uz  vecajiem pamatiem. Saimniece Emerentina mūs laipni aicināja uz lapenīti, cienāja ap pašizceptu smalkmaizīti un garšīgu tēju. Paldies saimniecei par sirsnīgo uzņemšanu! Malkojot tēju radās ideja nākošajam velobraucienam – būtu tuvāk jāiepazīstas ar Zemitānu pusi.

Paldies visiem, kas ceļoja, paldies skolotājai Valdai par sadarbību!

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top