Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu pagasta bibliotēka

Lindas Šmites veltījums Hiršenhofai

15.02.2019 13:00

ccf20190204_00000.jpgKokneses novada Iršu pagasts ar savu unikālo vēsturi ir vieta, kur vēstures izzinātājiem un literāro darbu autoriem smelties iedvesmu jauniem darbiem. Pagājušā gada janvārī ceļu pie lasītājiem sāka Arta Pabrika radošais veikums "Hiršenhofas stāsts. Kultūrvēsturiska eseja". Mazajam Iršu pagastam arī šis gads iesācies ar priecīgu notikumu. Izdevniecībā "Latvijas Mediji" klajā nācis Lindas Šmites romāns "Aizved mani uz Hiršenhofu!", kas ir veltījums Iršu vācbaltu kolonijai (1766-1939) un Latvijai simtgadē.

15. februārī  pulksten 13 Iršu pagasta pārvaldes zālē uz grāmatas atvēršanas svētkiem būs gaidīti Kokneses novada iedzīvotāji, lai kopā ar rakstnieci ielūkotos jaunā romāna lappusēs un tiktos ar izdevniecības pārstāvjiem.

Lasīt visu ziņu

Iršu pagasta bibliotēka dāvinājumā saņem grāmatu "Vecītes mantojums"

14.01.2019

pateiciba.jpgIršu pagasta bibliotēkai pagājušā gada nogale noslēdzās ar patīkamu pārsteigumu. Ligitas Lašinskas ģimene bibliotēkai uzdāvināja Annas Ziediņas grāmatu „Vecītes mantojums”. Šī grāmata ir ļoti nozīmīga kuplajai Ziediņu dzimtai un piesaistoša Iršu pagasta ļaudīm. Iršu pusē Annu Ziediņu atceras kā strādīgu, gaišu, viedu un krietnu cilvēku, apveltītu ar  mīlestību pret savu ģimeni, apkārtējo vidi un dabu, apveltītu ar spējām saskatīt, sajust un talantu rakstīt. Intrigai varu teikt, ka tie, kas jau ir lasījuši  šo daiļdarbu, saka, ka grāmata spēj sildīt domas, sirdi un pat rokas, kas to tur. Paldies Laurai Liepiņai par ieguldīto lielo darbu materiālu apkopošanā un grāmatas izdošanā! Paldies Ligitai Lašinskai par dāsnumu! Šo grāmatu nevar iegādāties grāmatu veikalā, bet katrs interesents ir laipni gaidīts Iršu pagasta bibliotēkā, lai izņemtu grāmatu un mājās izlasītu Annas Ziediņas atmiņas, pārdomas un gūtu priekš sevis spēcinošas atziņas.

Lasīt visu ziņu

Gaismas pils vēstneši Pērsē

09.11.2018

img_20181102_wa0002.jpgŠā gada 2.novembrī Pērses sākumskolā viesojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas  galvenā nozaru bibliotekāre - Pērses pamatskolas absolvente Ieva Kraukle un Iršu pagasta bibliotekāre Dace Grele.

Tikšanās mērķis- noskaodrot, kā sēžot skolas solā jādomā par karjeras un izglītības iespējām. Izvēlēties profesiju nebūt nav tik viegli. Sniedzot skolēniem iespēju iepazīties ar citu pieredzi, viņam paveras plašāks redzējums par profesiju daudzveidību.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Iršu pagasta bibliotēkas lasītāji viesojas kaimiņu novadā

01.11.2018

irsi261018_1_1.jpg26. oktobrī Iršu pagasta bibliotēkas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" dalībnieki devās mācību ekskursijā. Plānojot maršrutu tika ņemtas vērā bērnu vēlmes.

Šogad  lasīšanas veicināšanas programmā piedalās pirmsskolas grupiņas mazie lasītāji. Viņi iepazīstas ar 5+ grupas grāmatām, skolotājas Daigas Andersones vadībā bērni apgūst klausīšanās un lasīšanas prasmes. Izlasītie daiļdarbi tiek pārrunāti un atainoti zīmējumos.

Pavisam netālu no Iršu pagasta, Siljāņos, atrodas brīnišķīga apskates vieta – trušu audzētava "Karlīnes", kurā kopā ar trušiem draudzīgi sadzīvo eksotiski dzīvnieki un putni. Trušu audzētavas īpašnieks mums laipni izrādīja saimniecību, pastāstīja par savām iecerēm, padarītajiem darbiem un atklāja, cik daudz zināšanu nepieciešams, lai varētu veiksmīgi darboties. Secinājām, ka "Karlīnes" saimniekiem netrūkst ideju un vēlmes uzdrošināties un darīt.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Dzejas diena Iršos

25.09.2018

irsi210918_15.jpg21. septembrī pie Magazinas – Aspazijas vārdiem sakot "Saulainajā stūrītī" skanēja dzeja. Šogad dzejas dienu pasākumos tiek daudzinātas Baltijas valstis. Lietuva un Igaunija gada sākumā – februārī jau nosvinēja savas 100. dzimšanas dienas. Latvijas dzimšanas diena tiks atzīmēta 18. novembrī. Šiem lielajiem notikumiem par godu Iršu dzejas dienas pasākuma moto bija "Godināsim simtgadnieces – 3 Baltijas valstis".

Dzejas dienas pasākuma mērķis bija deklamēt latviešu dzejnieku dzeju un  iepazīties ar kaimiņvalstu daiļradi. Tāpēc sasveicināšanās notika ar apņemšanos vārdu – labdien- iemācīties igauņu un lietuviešu valodās. Visiem kopā skanēja pārliecinoši.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

“Baltā galdauta svētki” Iršos

08.05.2018

irsi030518_4.jpg3.maijā Iršu klubā notika Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts  svinīgs pasākums “Baltā galdauta svētki”.

Šo svētku mērķis ir stiprināt pirms gada Latvijā aizsākto tradīciju -  cilvēkiem pulcēties pie kopīga galda kopienas lokā, svinēt savas valsts esību un brīvību. Balts galdauts ir kā pašapziņas un lepnuma simbols un vienojošais elements. Savukārt, svētku galds latviešu tradīcijās un dainās vēsta par saticību, došanu, laimību un kopā būšanu.

Svētki sākās ar pasākuma vadītājas Gaļinas Kraukles deklamēto dzejoli par Latviju. Ar savām skanīgajām balsīm skatītājus  priecēja vokālie ansambļi “Nianse” no Bebriem, “Zīle” no Vietalvas, ĢAC “Dzeguzīte” bērni un pašmāju dziedātājas.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Iršos lasa un vērtē

12.03.2018

irsi010318_7.jpgIršu pagasta bibliotēkā ir noslēdzies grāmatu vērtēšanas laiks. 20 dalībnieki atbalstīja lasīšanas veicināšanas programmu un piedalījās „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā – 2017”.

LNB ir apkopojusi lasīšanas programmas rezultātus. Izrādās, ka lasīšanas maratonā ir piedalījušies ap 20 000 lasītāju no 668 bibliotēkām. Patīkami apzināties, ka statistikas datus ir kuplinājusi arī mazā Iršu pagasta bibliotēka. Jāatzīst, ka skaitļi nav galvenais. Svarīgi ir tas, ko ir ieguvuši paši lasītāji un bibliotēka. Bērni atzīst, ka gluži bez lasīšanas arī nevar, jo latviešu valodas un literatūras stundās labu atzīmi var nopelnīt tikai tad, ja ir draugos ar grāmatu. Savukārt bibliotēka no šī projekta iegūst augstākus bibliotēku raksturojošus rādītājus un grāmatu dāvinājumus ar bērniem un pieaugušiem saistošu, kvalitatīvu lasāmvielu.

Lasīt visu ziņu galerija (8)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top