Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu pagasta bibliotēka

Iršu bērnos mīt lasītprieks!

24.02.2016 kur : Iršu pagasta bibliotēka

irsi240216_3_1.jpg24. februāra pēcpusdienā Iršu pagasta bibliotēkā valdīja liela rosība. Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki izvērtēja savu darbību lasīšanas programmā. Bibliotēka šo projektu atbalsta jau 12 gadus un piedalīties gribētāju netrūkst. 2015. gadā 23 bērni un jaunieši un 2 vecāki pusgadu cītīgi lasīja un izvērtēja grāmatas, anketās atklāja savus iemīļotākos daiļdarbus, to autorus.

Bibliotēkā ir izveidojusies tradīcija lasīšanas programmu noslēgt ar dalībnieku zīmējumu izstādi par mīļāko grāmatu. Pēc tam zīmējumi tiek apkopoti glīti noformētās mapēs. Pasākuma laikā eksperti ar interesi tās apskatīja, priecājās par saviem zīmējumiem, meklēja vecāko brāļu un māsu iepriekšējo gadu darbus.

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Barikāžu atceres pasākums Iršos

13.01.2016

12barikad_1.jpg1991. gada 13. janvārī Latvijas Tautas frontes vadītāji D. Īvāns un R. Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus doties uz Rīgu, lai protesta mītiņā atbalstītu lietuviešus un nosargātu savas valsts neatkarību. Uz Daugavmalu devās arī Iršu vīri, nemaz nenojausdami, ka pēc protesta manifestācijas sekos barikāžu laiks- pilns satraukuma un neskaidrības.

Iršu vīri sargāja dažādus, valstij stratēģiski svarīgus objektus, bet vairums atradās Zaķu salā pie Televīzijas torņa. Vīru uzdevums bija vērot Daugavu un ziņot par aizdomīgām aktivitātēm uz ūdens. Protams, ieroču jau nebija – bija pārliecība un ticība, ka kopā izdosies nosargāt Latvijas brīvību.

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Iršu pagasta bibliotēkas ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki Pļaviņu novadā

25.11.2015

zur13_1.jpg21. novembrī Iršu pagasta bibliotēkas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” dalībnieki devās iepazīt Pļaviņu novadu.

Odzienas muižas kompleksā mums sagaidīja pārvaldniece. Viņa pastāstīja par vēsturiskajiem notikumiem, kas norisinājās muižā un laipni izrādīja pils rekonstruētās zāles. Muižas kompleksa atjaunošanā jau uz šo brīdi ir ieguldīts liels darbs un līdzekļi, un priecē fakts, ka šo vietu arvien vairāk apmeklē tūristi. Atpūtnieki atzinīgi novērtē katru sakopto stūrīti un atjaunotās ēkas muižas teritorijā.

Lasīt visu ziņu galerija (23)

Velobrauciens Irši- Liepkalne- Helfraishofs

05.06.2015

picture1296_1.jpg5. jūnijā Iršu entuziasti – velobraucēji, devās kārtējā braucienā Irši – Liepkalne – Helfraishofs, ar mērķi turpināt izzināt Iršu vācu kolonijas vēsturi. Skolotājas Valdas Kalniņas izstrādātais maršruts interesentiem deva iespēju veikt krietni lielāku ceļu posmu – 24 km, kā iepriekšējā velobraucienā, un apskatīt vēsturiskas vietas kaimiņu – Ērgļu un Ogres novados. Apskatot Liepkalnes kapus, centāmies atrast Iršu aptiekāra Aleksandra Treifelda Vankas ( 1880-1939 ) piemiņas vietu.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Velobraucienā iepazīst Iršu pagasta vēsturi

15.05.2015

img_7098_1.jpg15. maijā Iršu ļaudis, atbalstot tūrisma sezonas atklāšanu Kokneses novadā, devās velobraucienā „Iepazīstam Iršu vēsturi.” Vadoties pēc skolotājas Valdas Kalniņas izstrādātā maršruta, brauciens sākās no Magazīnas laukuma. Pa ceļam apskatījām vietas, kur baltvācu kolonijas laikā atradās aptieka, centra skolas un internāta ēkas.

Neraugoties uz to,ka padomju laikā tika pamatīgi norakts, Lielkanu pilskalns velobraucējus uzrunāja ar savu varenumu un noslēpumainību. Veicot arheoloģiskos pētījumus, šinī vietā tika atrastas daļas no senlaicīgām lietām – vārpstas vērpjamie māla skriemeļi, beržamakmens, bronzas lejamo tīģeļu fragmenti un trauku lauskas.

Lasīt visu ziņu galerija (13)

E – prasmju nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

30.03.2015

picture-6294_1.jpgIr noslēgusies 2015. gada E – prasmju nedēļa. Iršu pagasta bibliotēkā E- prasmju atbalsta un attīstības aktivitātes bija pieejamas visām bibliotēkas lietotāju grupām. Pieaugušie iepazinās ar portāla www.e – latvenergo.lv lietošanu, kopā ar periodika.lv pētīja pagasta vēsturi un izzināja savas dzimtas saknes. Jaunāko klašu skolēni un pusaudži kļuva zinošāki par LNB E – pakalpojumiem un labprāt papildināja savas prasmes ceļojot pa Lasāmkoka zariem. Paši mazākie-pirmsskolas grupiņas bērni, ar informāciju tehnoloģijām iepazinās noskatoties multiplikācijas filmu „Karlsons lido atkal.”

Lasīt visu ziņu

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

20.03.2015 - 26.03.2015 kur : Iršu pagasta bibliotēka

picture-3315-bni_1.jpgNo 20.- 26. aprīlim valstī tika svinēta Bibliotēku nedēļa ar vadmotīvu „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”. Par godu šiem svētkiem Iršu pagasta bibliotēkā notika virkne pasākumu visām bibliotēkas lietotāju grupām.

Pērses pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērni darbojās eksperimentu darbnīcā -ar prieku pārvērta papīru par dažādām lietām – vējdzirnaviņām , ruporiem, iepazinās ar grāmatām no sērijām „Burvju skola” un „Brīnumaino lietu pasaulē”.

Lasīt visu ziņu galerija (16)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top