Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iršu pagasta bibliotēka

Bibliotēku nedēļa Iršu pagasta bibliotēkā

22.03.2014 - 27.03.2014 kur : Iršu pagasta bibliotēka

picture-1141.jpgNo 22. aprīļa līdz 27. aprīlim visā Latvijā norisinājās Bibliotēku nedēļa. Šīs nedēļas ietvaros Iršu pagasta bibliotēka centās iepriecināt pagasta ļaudis un visus aicināja uz tikšanos ar dzejnieci Sarmīti Rodi, kurai nupat ir iznākusi otrā dzejoļu grāmata „Manī karsti pulsē laiks”. Saules „pielietajā” un omulīgajā pagasta zālītē Sarmīte atklāja sava gara darba tapšanas ceļu, pastāstīja par jauko sadarbību ar Jāzepu Osmani un izdevniecību „Annele”. Izrādās, ka Sarmītei bija jāpapildina savas zināšanas rakstīšanas mākā, jāieklausās J. Osmaņa padomos un daudz jāstrādā, lai grāmata, nonākot pie lasītāja, būtu viņam sirdij un acij tīkama.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Grāmatu eksperti Iršu pagasta bibliotēkā

03.03.2014

picture-1282.jpgPirms lielajiem „Baltijas Grāmatu svētkiem” Iršu pagasta bibliotēkā pulcējās Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki, lai atskatītos uz paveikto gandrīz gada garumā. Bērnu žūrija ir viena no nozīmīgākajām lasīšanas programmām, kas palīdz izvērtēt, noskaidrot bērnu un pusaudžu iemīļotākos rakstniekus, grāmatu ilustratorus.

Iršu bibliotēkas Bērnu žūrijas eksperti kā labākos atzina A. Rozēna „Pārsteiguma ballīte Hūbertam”, Janoša „Ak, skaistā Panama” un Ē. Kestnera „Punktiņa un Antons” daiļdarbus. Savukārt Jauniešu žūriju uzrunāja grāmatas R. Riodans „Zibens zaglis”, P. Lons „Šausmu autobuss” un L. Lorija „Devējs”. Šogad bibliotēkā pirmo reizi darbojās Vecāku žūrija un viņiem patika Ingas Gailes grāmata „Migla”.

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Margaritai Stārastei – 100

17.02.2014

picture-065.jpgBērnu grāmatu ilustratore un autore Margarita Stāraste februārī atzīmē savu 100 gadu jubileju. Par godu šim skaistajam notikumam Iršu pagasta bibliotēkā tika izlikta izstāde „Margaritas Stārastes grāmatas pasargā, ieaijā un apskaidro.” Ar izstādē izliktajām grāmatām iepazinās arī Pērses pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērni, Viņi bija pārsteigti redzot vienkopus tik daudz ilustratores grāmatu. Bērni ar interesi skatījās mākslinieces zīmējumus un priecājās par viņas radītajiem tēliem. Stārastes ilustrācijās viss ir dzīvs – pat akmens, vējš, saule, skudru pūznis, mēness, mākonis. Mīlīgās, jaukās, draudzīgās sejiņas zīmējumos piesaista bērnu uzmanību un radīja viņos vēlmi skatīties vēl un vēl.

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Dievs devis mums brīnišķīgu zemi, Mums pašiem savs liktenis jālemj, Un jāatdod Latvijai godu!

27.01.2014

dsc03292.jpgNedēļas nogalē Iršu vīri un sievas - barikāžu dalībnieki, jau trešo gadu pulcējās pagasta pārvaldes omulīgajā zālītē pie simboliska ugunskura, lai sarunās neļautu izbālēt atmiņām par 1991. gada Janvāra notikumiem Rīgā.

Šo tikšanās reizi var nosaukt par Iršu vēstures stundu. Verners Bundulis, bijušais Iršu ciema padomes priekšsēdētājs, uz pasākumu ieradās, ņemot līdzi sarkanbaltsarkano Latvijas valsts karogu, kas Iršu pagastam ir īpašs.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Iršu pagasta bibliotēkā pieejamie preses izdevumi 2014.gadā

06.01.2014

1. Patiesā Dzīve

2. Ilustrētā Pasaules Vēsture

3. Staburags

4. Praktiskais Latvietis

5. Ilustrētā Junioriem

6. Sīrups

7. Zīlīte

8. Ievas stāsti

9. Dari Pats

10. Privātā Dzīve

11. Ievas Veselība

12. Ieva

13. Leģendas

Mošķīšu saiets

31.10.2013 kur : Iršu pagasta bibliotēka

picture-099-moski.jpg31. oktobra vakarā Iršu pagasta bibliotēkā valdīja lielāka rosība nekā parasti. Bērni pulcējās uz „Mošķīšu” saietu. Saieta pirmajā daļā tika noskaidrots, ar ko zīmīgs 31. oktobra vakars un kāpēc tieši šajā vakarā cilvēki, galvenokārt bērni, pārģērbjas par spokiem, raganām, miroņiem un citiem mošķīšiem.

Izrādās, ka Helovīns ir cēlies no Ķeltu svētkiem Šamhaina, kas nozīmē vasaras beigas. Senatnē ļaudis ticēja, ka Šamhaina laikā robeža starp mirušo un dzīvo pasaulē kļūst pavisam trausla, atļaujot dvēselēm izkļūt tai cauri. Tāpēc cilvēki ģērba maskas, lai atbaidītu šīs dvēseles.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Pārgājiens uz Likteņdārzu

08.10.2013

picture-077-ld.jpgIršu pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas dalībnieki 5. oktobrī devās pārgājienā uz Likteņdārzu. Lielākā daļa bērnu šo īpašo vietu Koknesē apmeklēja pirmo reizi.

Ceļojums sākās no Kokneses luterāņu baznīcas. Dabas taka gar Daugavas malu aizveda mūs uz Likteņdārzu.

Raitā solī ejot izbaudījām rudens krāšņumu, vērojām Daugavas izskalotos krastus, priecājāmies par baltajiem gulbjiem, kas cēli peldēja rāmajā likteņupē.

Lasīt visu ziņu galerija (13)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top