Lapas karte
AA+A++
A AAA

Izglītība

Satversmes 100. dzimšanas diena – stunda, kurā satikās vēsture ar sociālajām zinībām

18.02.2022

img-20220218-wa0001.jpg 15. februārī Latvijas valstī un arī Bebru pamatskolā ieskatījāmies mūsu valsts Konstitūcijas – Satversmes vēsturiskajās un mūsdienīgajās patiesībās, kas ir Latvijas valsts tiesiskais pamats. Pamatlikuma nodaļas un panti tika lasīti 8. un 9. klases kopējā stundā, kur katram bija iespēja vēlreiz lappusi pa lappusei pāršķirt šo tik vēsturisko un svarīgo grāmatu. Apstājāmies pie 8. nodaļas – Cilvēka pamattiesības, kas izsaka ikviena piederību valstij un valsts garantijas cilvēkiem.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Dāvā prieku otram!

16.02.2022

20220211103135.jpg14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Šī diena ir nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Bet kā tad īsti radās šie svētki? Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā. Valentīndienas rašanās vēsture, tāpat arī ziņas par Svēto Valentīnu, ir visai neskaidras un neprecīzas. Leģendas ir daudz un dažādas, taču viens ir zināms, šī diena apvieno Senās Romas un arī kristīgās pasaules tradīcijas.

Bebru pamatskolā šim pasākumam cītīgi gatavojās 5.-9.klašu izglītojamie. Katram skolēnam bija iespēja izveidot savu sirsniņu. Zēni, izmantojot piemērotu materiālu, izzāģēja, izgrieza, virpoja un slīpēja dažāda lieluma sirsniņas. Savukārt meitenes savas prasmes  sirsniņu radīšanā parādīja tamborējot, aužot, šujot, gan arī griežot no papīra un līmējot. Visi darbiņi tika izvietoti skolas otrajā stāvā, lai iepriecinātu skolēnus, skolotājus un arī tehniskos darbiniekus.

Lasīt visu ziņu galerija (12)

Virtuālā mobilitāte Pērses sākumskolā

10.02.2022

18.jpgLaika posmā no 26.- 28. janvārim Pērses sākumskola pie sevis virtuāli uzņēma Erasmus+ programmas (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projekta Nr. 2019-1-ES01-KA229-064559_3 "Little gazes at great artwork"  dalībniekus no Spānijas, Beļģijas un Lietuvas. 

Jau no 2019. gada oktobra, kad sākām piedalīties šajā projektā, iepazīstam  citu valstu kultūru, māksliniekus, apgūstam dažādus mākslas stilus. Šis projekts palīdzējis  skolēniem praktizēt  angļu valodas zināšanas. 

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Sveču diena atnākusi!

02.02.2022

20222kl3aklase.jpgŠodien, 2. februārī, visi smejamies un daudz ēdam! Bet vārītus kāpostus gan nē, jo tad tie augšot gari un tārpaini. Matus neķemmējam! Jo tad tie stāvēs kā sveces un būs sveķaini. Vērojam laiku! Un lūkojam, kā deg sveces! Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 2. un 3.a klašu skolēni šodien, priecīgi smiedamies, zīmēja sveces. Tās izdevās skaistas un greznas! Otrklasnieki šobrīd vizuālajā mākslā iepazīst latviešu kultūras mantojumā lietotās zīmes. Šodien tām tika tas gods rotāties uz svecēm! 

Lasīt visu ziņu galerija (28)

Virtuālā ekskursija

02.02.2022

20220201122400.jpg1. februārī  Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 1.a klase vēroja virtuālo ekskursiju gida vadībā Getliņu atkritumu poligonā. Šī ekskursija bija saistoša ar to, ka tieši šobrīd dabaszinībās apguvām tēmu - atkritumu šķirošana.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Ziedojums Pērses sākumskolai

02.02.2022

2.jpgMazajām lauku skolām ir grūti nodrošinās tehnoloģijām bagātu mācību procesu, jo iestādei atvēlētais budžets ir neliels. Līdz ar to visas ieceres un sapņus  ne vienmēr varam izpildīt. Modernās tehnoloģijas mūs pavada ik uz soļa. Tās ir neatņemama  mūsu dzīves sastāvdaļa. Tehnoloģijas mēdz radīt arī jaunus izaicinājumus. It īpaši mācoties un iepazīstot apkārtējo pasauli. Programmēšanas apguve pirmsskolas vecumā palīdz iegūt un attīstīt iemaņas, kas ir nozīmīgas turpmākajā dzīves ceļā.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Patriotisma dzirksteles skolas pagalmā, skolēnu prātos un Piemiņas ugunskuros

28.01.2022

bar2.jpgBarikāžu laiks (13.-27. janvāris) – piecpadsmit dienas, kas Latvijai bija trauksmes, cīņu, drosmes, pierādījumu un pārbaudījumu laiks, kad gandrīz katrs jutās atbildīgs par mūsu valsti. Tāds patriotisma vilnis aizrāva simtus un tūkstošus un, likās, visa Latvijas tauta dzīvo vienā ritmā – ar apziņu, ka nosargāsim Latvijas brīvību! Šī apziņa kvēloja Barikāžu ugunskuros.

Pieminot 1991. gada janvāra Barikāžu laiku, kā katru gadu, Bebru pamatskolas pagalmā tika iedegts Piemiņas ugunskurs. Patriotisma dzirksteles Bebru skolas bērnu un jauniešu prātos iekvēlojas ik pēc neliela laika: gan septembrī, Jaunbebru kartupeļu dumpja vietā, atceroties mūsu varonīgo dumpinieku pirmo uzdrīkstēšanos Brīvības vārdā, gan iededzot Lāčplēša dienā svecītes Gaismas un Brīvības ceļā, pieminot 1919. gada Neatkarības kara cīnītājus, un sveicot Latvijas valsti dzimšanas dienā, - uz skolas kāpnēm svecīšu liesmās izgaismojas mūsu dzimtenes – Latvijas vārds.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Teņa dienas zibakcija

18.01.2022

20220117092940.jpg17. janvārī svinama Teņa diena. Tā ir Sieviešu svētdiena, kad jādara tikai neatliekamie darbi, daudz jādanco. Arī viena no Zirgu dienām. Tāpat šī diena veltīta cūku saimei. Šajā dienā nedrīkst bārties, lai cūkas neslimotu. Ēdienkartē obligāta ir cūkas gaļa – auss, pusgalva vai kājiņas. Ar Teņa dienu sākas ziemas vidus, un laiks pavēršas uz pavasara pusi. Šogad Teņa dienā bija liels vējš un putenis. Varbūt der pavērot ticējumu - ja snieg, sniegs gaidāms arī visu atlikušo ziemu. Sniegputeņi sola labu miežu gadu. 

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11. klašu skolēni izrādē "Draugi satiekas 13 krēslu krodziņā"

06.01.2022

ekranuznemums-9.jpgPēc ilgāka pārtraukuma, kuru ienesa mūsu ierastajā skolas dzīvē pandēmija, 21.decembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.klašu skolēni un viņu audzinātājas Alla Tarasova un Jevgēnija Zune uzaicināja vidusskolēnus un skolotājus kopā sagaidīt Ziemassvētkus viesmīlīgajā "13 krēslu" krodziņā. Izrādes ideja tika aizgūta no 60. - 70. gadu populārā televīzijas raidījuma, izveidoto scenāriju skolēni nolēma papildināt ar dziesmām un pašu iestudētām dejām. Tika nolemts arī saglabāt neatkārtojamos un kolorītos tēlus, smalkos jokus, savdabīgo uzrunu "Pans....Paņi..." , kas liktu skatītājiem izjust šo savdabīgo laikmetu.

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Konkursā "Grāmatons" balvas čaklākajiem lasītājiem

27.12.2021

img-20211201-wa0009.jpgIzdevniecība "Latvijas Mediji" aicināja no 15. jūlija līdz 15. septembrim bērnus un jauniešus vecumā no 3 līdz 17 gadiem, kā arī viņu vecākus un citus ģimenes locekļus, ģimenes draugus iesaistīties grāmatu lasīšanas maratonā "Grāmatons",  izaicinājuma ietvaros lasot grāmatas latviešu valodā un izpildot radošus uzdevumus. Konkursā tika noteiktas četras vecuma grupas: 3+,5+,11+ un ģimenes grupa (vecāki un citi ģimenes locekļi vai ģimenes draugi, kas vecāki par 17 gadiem). Šajā konkursā piedalījās arī Pērses sākumskolas pirmsskolas grupa ar skolotājām Daigu Andersoni un Zitu Šteinbergu, kā arī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 3.a klases skolnieks Valters Riekstiņš un 6.a klases skolniece Estere Riekstiņa.

Lasīt visu ziņu galerija (9)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top