Lapas karte
AA+A++
A AAA

Dāvā prieku otram!

16.02.2022

20220211103135.jpg14. februārī jeb Valentīna dienā tiek svinēta visu mīlētāju diena. Šī diena ir nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un vienam no trim svētajiem, kuri 14. februārī mira mocekļa nāvē. Bet kā tad īsti radās šie svētki? Leģenda vēstī, ka diena nosaukta priestera, svētā Valentīna vārdā, kurš 3. gadsimtā dzīvoja Romā. Valentīndienas rašanās vēsture, tāpat arī ziņas par Svēto Valentīnu, ir visai neskaidras un neprecīzas. Leģendas ir daudz un dažādas, taču viens ir zināms, šī diena apvieno Senās Romas un arī kristīgās pasaules tradīcijas.

Bebru pamatskolā šim pasākumam cītīgi gatavojās 5.-9.klašu izglītojamie. Katram skolēnam bija iespēja izveidot savu sirsniņu. Zēni, izmantojot piemērotu materiālu, izzāģēja, izgrieza, virpoja un slīpēja dažāda lieluma sirsniņas. Savukārt meitenes savas prasmes  sirsniņu radīšanā parādīja tamborējot, aužot, šujot, gan arī griežot no papīra un līmējot. Visi darbiņi tika izvietoti skolas otrajā stāvā, lai iepriecinātu skolēnus, skolotājus un arī tehniskos darbiniekus.

No 7. februāra skolas pirmajā stāvā darbojās Valentīndienas pasts. Katram bija iespēja izgatavot un draugam vai draudzenei nosūtīt apsveikumu. Kā stāsta skolas Valentīndienas pastnieki, šogad darba esot bijis diezgan daudz, jo pasta kasti nācies iztukšot vairākas reizes dienā.

6. klases skolēni, iedvesmojušies no košo sirsniņu parādes, izgatavoja papīra grāmatzīmes un no mīļas sirds tās dāvināja 1. klases skolēniem, kuri tieši Valentīndienā atgriezās no savām brīvdienām.

Manuprāt, mums visiem kopā izdevās izveidot izstādi un iepriecināt vienam otru. Šie kopīgi veidotie pasākumi vairo labas, draudzīgas attiecības starp skolēniem, satuvina un māca atbildības sajūtu, kas skolas dzīvi padara krāsaināku un liek izrauties no rutīnas.

Paldies 5.-9.klašu skolēniem par izstādes "Dāvā prieku otram" izveidošanu!

Vineta Grinšpone,

Bebru pamatskolas skolotāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top