Lapas karte
AA+A++
A AAA

Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11. klašu skolēni izrādē "Draugi satiekas 13 krēslu krodziņā"

06.01.2022

ekranuznemums-9.jpgPēc ilgāka pārtraukuma, kuru ienesa mūsu ierastajā skolas dzīvē pandēmija, 21.decembrī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.klašu skolēni un viņu audzinātājas Alla Tarasova un Jevgēnija Zune uzaicināja vidusskolēnus un skolotājus kopā sagaidīt Ziemassvētkus viesmīlīgajā "13 krēslu" krodziņā. Izrādes ideja tika aizgūta no 60. - 70. gadu populārā televīzijas raidījuma, izveidoto scenāriju skolēni nolēma papildināt ar dziesmām un pašu iestudētām dejām. Tika nolemts arī saglabāt neatkārtojamos un kolorītos tēlus, smalkos jokus, savdabīgo uzrunu "Pans....Paņi..." , kas liktu skatītājiem izjust šo savdabīgo laikmetu.

Izrādes sākumā Ziemassvētku noskaņu radīja Viktorija Kraukle un Kristers Karlsons, izspēlējot nelielu romantisku ainiņu. Vēlāk, izpildot 60.gadu populāro dziesmu "Lelle" un pateicoties savai skanīgai un tīrai balsij, Viktorijai izdevās radīt nelielu, bet neaizmirstamu solo priekšnesumu.

Izrādes jautrajos mēģinājumos atklājās vairāki "aktieru" talanti. Alīna Auziņa neatstāja nevienu vienaldzīgu zālē, atveidojot neatkārtojamo, enerģisko un šarmanto Paņu Moniku, pilnīgs pretstats viņai bija Pans Profesors Endija Soldana izpildījumā – nosvērts, mazrunīgs un pacietīgs, uzklausot savas senās draudzenes emocionālo stāstījumu.

Evelīnas Škutānes un Esteres Vingres lieliskajā saspēlē tika izveidota neaizmirstamā divu pļāpīgu un jautru draudzeņu tikšanās, kuras apspriež modes jaunumus un iepirkšanos.

Lolita Griškeviča pilnībā iejutās emocionālās un pašpārliecinātās Paņas Jadvigas tēlā, stāstot savai draudzenei, Paņai Staņislavai, Megijas Tramdakas izpildījumā, par savu "brīnumbērnu".

Sarežģītā lugas iestudēšanas un lomu sadalīšanas procesa tēlošanā tika iesaistīta "aktieru" grupa: spožā Kristīne Lindenberga – valdonīgā vietējā teātra režisore Paņi Cipa, Rinalds Kalniņš – nopietnais Pans Direktors, šarmantā Paņi Katarina Lindas Dumpes draiskajā izpildījumā, Alise Krūmiņa – modernās režisores un kritiķes Paņas Himalaiskas lomā, Evelīna Malnača un Igors Smerjotkins izveidoja nelielus, bet neaizmirstamus epizodiskus tēlus. Visās izrādes ainās gan pie bāra letes, gan krodziņa zālē savus pienākumus lieliski pildīja Pans Bārmens Lūkasa Putniņa tēlojumā. Inteliģentu konferansjē tēlu izveidoja Artis Pauniņš gan sagaidot skatītājus pie improvizētajām krodziņa durvīm, gan iepazīstinot ar tā apmeklētājiem.

Mariarosaria Cangiano, mūsu jaukā skolniece no Itālijas, ar prieku pieņēma uzaicinājumu piedalīties izrādē un pārsteidza skatītājus ar savu Paņas Zosjas tēlojumu latviešu valodā!

Skatītāji izbaudīja un ar aplausiem novērtēja vairākas pašu skolēnu iestudētās dejas: romantiskās "Stumblin’ In" fonā – Mikus Briežkalna un Sanitas Placēnas, Raivo Miķelsona un Alises Krūmiņas, Sabīnes Lasmanes un Lūkasa Putniņa izpildījumā; izsmalcinātā, horeogrāfiski pārdomātā un perfektā deja "Help" dziesmas skaņās Mikus Briežkalna un Megijas Tramdakas, Esteres Vingres un Endija Soldana, Alises Krūmiņas un Raivo Miķelsona sniegumā; romantiski jutekliskā latīņamerikāņu Rinalda Kalniņa un Evelīnas Škutānes solo deja. Rinalds Kalniņš un Evelīna Škutāne, Endijs Soldans un Linda Dumpe radīja dejā smeldzošu un trauslu zaudējuma īsstāstu "Paslēpju" dziesmas fonā.

Izrādes laikā skatītājus iepriecināja un arī pārsteidza Alises Krūmiņas spēcīgā rok izpildītājas balss gan dziedot solo "Back in the Summer of 69", gan iesaistoties kopīgajā priekšnesumā ar meiteņu deju grupu: Melāniju Van Herku, Samantu Vēsmu, Sandiju Baroni, Alīnu Auziņu, Mariarosaria Cangiano un Evelīnu Malnaču, dziedot leģendāro "Just Beat It!"

Izrādes veiksmīgā norise nebūtu iespējama bez Alitas Karosas savu pienākumu atbildīgas izpildes gan priekšnesuma dienā, gan mēģinājumu laikā.

Pateicoties 10.klases skolēna Nika Linmeijera un Arta Pauniņa pacietībai, uzņēmībai un atbalstam tika izveidots izrādes video ieraksts, kas iepriecinās audzēkņu vecākus un vēlāk atsauks atmiņā visjaukākos mirkļus "iz skolas dzīves"!

Paldies visiem tiem, kuri pieņēma izaicinājumus tēlot vai dejot, varbūt pirmo reizi savā mūžā, neatlaidīgi apmeklēja deju un ainu mēģinājumus, prata izplānot savu laiku, vienmēr bija laikā un vietā, atbalstīja un iedrošināja citus, nesūdzējās par grūtībām un atrisināja radušās problēmas! Uz kuriem var paļauties un arī turpmāk veidot skaistus skolas pasākumus!

 11. klašu audzinātājas Alla Tarasova un Jevgēnija Zune

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top