Lapas karte
AA+A++
A AAA

3. Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība ir sākusies!

24.02.2021

thumbnail_fb_img_1614241412152.jpgLai veicinātu lasītprasmi un lasīt prieku, Latvijas Nacionālā bibliotēka, sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi, 2021.gadā turpina Skaļās lasīšanas sacensības - https://lnb.lv/lv/lnb-aicina-skolenus-piedalities-skalas-lasisanas-sacensibas

  5. klašu skolēni visā valstī ir aicināti gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam, sadarbojoties ar savu skolu vai bibliotēku. Sacensības notiks trīs kārtās: 

* Vietējās sacensības interneta vidē jeb attālināti (februāris – maijs) -Kokneses novadā.

* Reģionālais fināls (aprīļa beigas – vasara)  - Aizkraukles reģionā.

* Nacionālais fināls (septembra beigas)  - Rīgā, LNB Ziedoņa zāle.

Nacionālo skaļo lasīšanas sacensību uzvarētājs uz gadu kļūst par LNB Bērnu direktoru un iegūst ceļojošo balvu savai skolai, ko veidojis stikla mākslinieks Ernests Vītiņš, kā arī dāvanu kartes grāmatu iegādei. Bērnu direktora pienākumos ietilps bērnu literatūras, bibliotēku pakalpojumu vērtēšana, sava viedokļa paušana medijiem, kā arī LNB lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" atbalsts.

Lai piedalītos pirmajā Kokneses novada kārtā, dalībniekam ir jāsagatavo līdz 3 minūtēm garš video par grāmatu, kura patīk, iedvesmo un kuru vēlas ieteikt izlasīt citiem. Video dalībnieks iepazīstina ar sevi un grāmatu, un skaļi nolasa fragmentu no šīs izvēlētās grāmatas. Trīs labākie no Kokneses novada piedalīsies reģionālajā kārtā, kurā sacentīsies ar Aizkraukles reģiona novadu finālistiem un cerēsim, ka sacensības varēs norisināties klātienē.

Aicinu 5. klašu latviešu valodas skolotājus izmantot šo sacensības konkursu, lai daudzveidotu mācību procesu un citādāk noorganizēt izlasīto grāmatu prezentēšanu savās tiešsaistes stundās. Ja visa klase piedalās, tad video nav jāveido katram, tikai tiem, kuri vēlas un kuriem padodas skaļā lasīšana gan pēc skolotājas, gan klases biedru domām. Sīkāka informācija par konkursa nolikumu / metodiku ir pieejama sazinoties ar mani Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāri Antru  t.26309980 vai antra.vasilevska@koknese.lv .

Pieteikties var arī individuāli. Ja esi 5.klases skolēns un vēlies piedalīties, tad sazinies ar mani vai bibliotēku un es nosūtīšu Padlet sienas saiti, kurā ievietot izveidoto video.

Video var iesūtīt līdz 16.aprīlim. Vērtēšanas procesā piedalīsies paši dalībnieki un žūrija. 

Lasi, piedalies un kļūsti par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru!

Iedvesmai Kristijas Rotkājas pagājušā gada veidotais video no reģionālā fināla, kuru pandēmijas dēļ rīkojām attālināti. Kristija reģionā ieguva 3.vietu.  - https://youtu.be/uh5z4qjf6H4

 Antra Vasiļevska,

Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas sacensības

reģionālais kurators

Kokneses pagasta bibliotēkas

Bērnu literatūras nodaļa 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top