Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa

1905. gada iela 7, Koknese, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5113
56.644623 25.432297

Trešo gadu spēlē Mafiju

31.10.2018 15:00

img_20181031_160009.jpgHalovīnu jeb Visu svēto dienas priekšvakarā, kad var baisi, jocīgi un spocīgi saģērbties, jokoties un iegūt saldumu, arī Kokneses bibliotēkā bija iespēja spēlēt baisu lomu spēli Mafija.

Jau vairākus gadus bibliotēka atzīmē Halovīnu dienu gan ar  literatūras izstādi, kurā var atrast spoku un fantāzijas stāstus ar baisiem, jocīgiem un spocīgiem notikumiem, gan kādu spocīgu aktivitāti.  Pēdējos trīs gadus tā ir bijusi lomu spēle Mafija, kurā dalībnieki iejūtas sev piešķirtajās lomās un risina mīklainu slepkavību notikumus. Spēle bērniem ļoti patīk un jau trešo gadu dalībnieku netrūkst, un divas stundas paskrien nemanot.

Lasīt visu ziņu galerija (13)

Puzles diena

29.01.2018 - 02.02.2018

Ziemeļbriežu kolekcija Bērnu literatūras nodaļā

03.11.2017 - 30.11.2017

ziemlbriezu_afisa.jpgKolekcionēšana - attīstošs un izglītojošs hobijs, tā ir  konkrētu lietu vākšana un uzglabāšana vienkopus. Tomēr jebkurš cilvēks, kas izveidojis savu kolekciju, jums pateiks, ka kolekcionēšana ir brīnišķīga aizraušanās, kas var būt atšķirīga un unikāla ikvienam. Parasti katram kolekcijas priekšmetam apakšā ir savs «stāsts», un kolekcionēšanas procesā - meklējot, identificējot, izvēloties, izvērtējot, klasificējot un organizējot lietas - cilvēks mācās, iegūst informāciju un papildina savas zināšanas.

Mēs daudzi pazīstam Kokneses novada domes Attīstības nodaļas vadītājas vietnieci Māru Bitāni kā izcilu savas nozares speciālisti, bet vai zinājāt, ka Māra ir arī kolekcionāre un kolekcionē Ziemeļbriežus?! Mēs to uzzinājām un tagad visu novembri pie mums ir apskatāma Māras Bitānes Ziemeļbriežu kolekcija.

Lasīt visu ziņu

Nāc rudeni izkrāsot!

06.10.2017 09:00 - 31.10.2017

Klauniņi no Bebriem viesojas Koknesē!

23.05.2017 - 30.06.2017

afisa-klauniem_1.jpgNo 23. maija līdz 30. jūnijam Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā ir apskatāma Svetlanas Kaņepas klaunu un arlekīnu kolekcija.

Svetlana klauniņus kolekcionē jau 26 gadus. Pirmā klauna mantiņa tika uzdāvināta Svetlanas dēlam, kad viņš atradās slimnīcā, un šis klauniņš esot pat viņam ļoti līdzīgs.

Kā saka pati Svetlana: „Interese par klauniņiem radās neapzināti, vienkārši sāku pievērst uzmanību, kādi kurā valstī viņi ir, kur sastopami un nopērkami.” Braucot uz ārzemēm, vairums atved magnētus kā suvenīrus, bet viņa meklē un atved klauniņus. Veikalos viņus gan grūti atrast - vairāk tirdziņos, antikvariātos. Radi un draugi arī tajā iesaistījušies un dodas uz tirdziņiem, meklē un atved kādu klaunu ciemakukulī.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Svinēsim kopā Rozes Stiebras dzimšanas dienu!

14.03.2017 - 15.03.2017

rozes-stiebras-afisa_1.jpg

18. martā ar video prezentācijām Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā noslēdzām Rozes Stiebras nedēļu, kurā atzīmējām režisores 75. jubileju. Visi interesenti varēja aplūkot izstādi, kurā uzskaitītas mākslinieces radītās multfilmas, apbalvojumi un sasniegumi. Divas dienas bibliotēkā arī varēja mācīties veidot filmiņas “stop kadru” tehnikā zīmējot vai izmantojot dažādas figūras. Bērni izveidoja astoņas īsfilmiņas, kuras var aplūkot šeit – http://ej.uz/8filmas

Lasīt visu ziņu galerija (12)

"Žūrijas 2016" dalībnieku tikšanās

28.02.2017

bernuzurijas-noslegums_1.jpg

28. februāra pēcpusdienā Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā noslēdzās lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrija 2016”. Šogad bija 40 eksperti, kuri lasīja Žūrijas kolekcijas grāmatas un savu vērtējumu par izlasīto izteica elektroniskās anketās.

Mēs vēl nezinām, kuras grāmatas šogad ir uzvarējušas, to programmas organizatori atklās tikai 11. martā Lielajos Lasīšanas svētkos Rīgā. Uz šiem svētkiem šogad esam deleģējuši doties Doniku ģimeni, vienu no lasošākajām Kokneses ģimenēm, kura žūrijā piedalās jau vairākus gadus.

Kā jau ierasts, žūrijas noslēguma pasākumā bērni saņem pateicības un balviņas par paveikto darbu – izlasītām un novērtētām grāmatām. Katru gadu visi žūrijas dalībnieki saņem īpaši šim gadam veidotu piederības suvenīru – šajā reizē tie ir 3D animēti magnēti ar 2 mainīgiem attēliem, dizaina autore ir ilustratore Elīna Brasliņa.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Bibliotēkā ciemojas lelles no Jūrmalas!

09.01.2017 - 09.03.2017

radzinas-lelles_2.jpgNo 9. janvāra līdz 9.martam Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā apskatāma Dubultu bērnu bibliotēkas vadītājas, Jūrmalas leļļu teātra mākslinieciskās vadītājas un aktrises Ingunas Radziņas darināto leļļu kolekcijas!

Inguna Radziņa šīs lelles darinājusi, lai bērniem būtu interesantāk iepazīties ar grāmatu varoņiem. Inguna Jūrmalas leļļu teātra studijas jauniešiem māca arī leļļu veidošanu, to vadīšanas un pielietošanas daudzveidīgās iespējas.

Lelles ir darinātas no ikdienišķiem materiāliem. Piemēram, vecām mantām dots otrs mūžs – sandalēm, kurpēm un telefonam "pieaugušas" rokas, no pleda vai segas sanāk skaista žurka, ķengurs, arī kaprona zeķubiksēm ir atrasts savs pielietojums.

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” ir Koknesē!

07.11.2016 - 19.12.2016

muinu-izstade_2.jpgNo 7.novembra līdz 19.decembrim ceļojošā izstāde „Muminu ģimene no Somijas” aplūkojama Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā. Izstādi ir veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju "Moomin Characters", izdevniecību "Schildts & Söderström" un Muminu žurnāla izdevēju "Egmont". Somijas institūta Igaunijā darbības mērķis ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Izstāde Latvijā ceļo jau kopš 1994 gada ar Somijas vēstniecības starpniecību un jau bijusi vairākās bibliotēkās.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Helovīns bibliotēkā

31.10.2016

helovins16_1.jpg

Lieli un mazi Helovīna jeb Visu svēto dienas priekšvakara svinētāji 31. oktobra pēcpusdienā tika aicināti uz Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļu pārbaudīt, trenēt un pat apgūt savas mānīšanās, izlikšanās un novērošanas spējas, spēlējot psiholoģisku lomu spēli “Monstri pilsētā” jeb tautā labāk zināmo detektīvspēli “Mafija”.

Uz spēli saradās lieli un mazi maskoti spēlētāji. Viņi iepazinās ar spēles noteikumiem un divu stundu garumā izspēlēja piecas spraigas partijas, kurās emociju, azarta un smieklu netrūka. Spēle ļoti ātri ieveda azartā, iespējams tas bija tikai Helovīnu vakara ietekmē, bet gandrīz visi spēlētāji gribēja būt maniaki vai mafijas monstri, pat “noslepkavotie” jeb izbalsotie spēlētāji “kapsētā “nevarēja nosēdēt mierīgi un juta līdzi savai komandai. Jāsaka gan ka visās partijās uzvarēja labie jeb mierīgo iedzīvotāju komandas.

Ja nebiji klāt un nespēlēji, tad seko līdzi notikumiem bibliotēkā ( facebook, twitter, Kokneses mājas lapa) un uzzini pirmais, kad nākošreiz spēlēsim šo vai kādu tikpat aizraujošu spēli!

Uz tikšanos bibliotēkā!

Antra Vasiļevska

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Spēļu vakarā ātrlasīšana un literārais cirks

28.10.2015

6spele_1.jpg28. oktobrī Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļā norisinājās spēļu vakars projekta „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” dalībniekiem un viņu ģimenēm.

Kopā izspēlējām dažādas spēles – “Ātrlasīšanu”, kurā ierastās grāmatas vietā bija jālasa makaroni no zirņiem, “Literāro cirku”, kas bija uzzīmēts uz grīdas un kurā bija jāatmin latviešu tautas mīklas, pasaku varoņi un grāmatu autori. Visiem iemīļoto “Slēpņošanu” bērni skrēja kopā ar vecākiem, un kad visas lapiņas bija atrastas un apslēptie saldumi iegūti, sajūsmā bija gan lielie, gan mazie.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Konkurss "Plašais Apvārsnis"

09.04.2015

dsc_8518_1.jpg9.aprīlī Kokneses pagasta bērnu bibliotēkā notika konkursa"Plašais Apvārsnis" pirmās kārtas noslēgums, kurā konkursa dalībnieki, kuriem bija iespēja tikt, prezentēja savus darbus.

1. – 4. klašu grupā savus darbus iesniedza pieci bērni - Iva – Aleksandra Ermiča, Laura Vasiļevska, Alise Krūmiņa, Estere Vingre un Gusts Doniks. 5.-7. klašu grupā - Lilija Ozoliņa, Ksenija Vītoliņa, Daniels Auziņš, Raivis Viļums un Dominiks Liopa.

Komisijai, kuras sastāva bija skolotājas - Iluta Matušonoka un Andra Kārkliņa, un bibliotēku vadītāja Inta Poiša, bija ļoti grūti izvērtēt, jo visi darbiņi bija lieliski. Sākumskolas grupā pat tika veikta izlozē, jo izvēlēties labāko no labākajām nebija iespējams, tāpēc tika izlemts lozēt. Izlozē veicās Laurai. Pamatskolas grupā arī bija lieliski darbi, bet visus klātesošo aizkustināja Daniela dzejoļa komiksi un prezentēšanas dotumi.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

Žūrijas 2014 noslēgums

19.02.2015 16:00

zurijas-2014-noslegums.jpg

19.februāra pēcpusdienā Kokneses bērnu bibliotēkā ar aizraujošu pasākumu noslēdzām lasīšanas veicināšanas projektu „Bērnu un Jauniešu žūrija 2014”.

Pusgadu žūrijas dalībnieki lasīja un vērtēja divdesmit četras 2014 gada žūrijas kolekcijas grāmatas. Kokneses 35 eksperti savu darbiņu ir izdarījuši un lēmuši, ka vislabāk viņiem patika šīs grāmatas - K.Lorēna, S. Alastra. Vistiņa iemīlējusies, O.Vācietis. Astoņi kustoņi, J.Zvirgzdiņs. Ahoi! Plūdi Daugavā!, U.Auseklis. Man ir runcis Francis, Ā.Bālinta. Vējainā ģimene, E.Uspenskis Tēvocis Fjodors, suns un kaķis, M.Dimsone. Rozā kvarca brālība, M.Rungulis Lapsu kalniņa mīklas, L.Tungala. Daudzpusīgais ronis, R.Rigss. Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem, B.Selzniks. Hugo Kabrē izgudrojums, R.Alberti. Jūrnieks uz sauszemes, M. Zālīte. Pieci pirksti, D. Penaks. Cilvēkēdāju paradīze un L.Kota Matilde un Terēze jeb Kā būt Te, Tur un Citur. Kuras grāmatas vislabāk patika visu žūrijas dalībnieku novērtējuma, uzzināsim 28. februārī, kad Ķīpsalas Lielajā izstāžu zālē notiks Lielie lasīšanas svētki un tiks sveikti grāmatu autori, tulkotāji un ilustratori. Žūrijas dalībnieki uzrādot dāvaniņas esošo uzlīmju blociņa vāku var droši doties uz šiem svētkiem un vērto to klātienē. Papildus šajā dienā ir iespējams apmeklēt arī Grāmatu izstādi 2015, kā caurlaidi izmantojot iepriekš minēto uzlīmju vāciņu.

Lasīt visu ziņu galerija (20)

No pasakas līdz ziedam

30.01.2015

dsc_7818-b.jpgJanvāra izskaņā Kokneses bērnu bibliotēkā ar literāro pēcpusdienu “No pasakas līdz Ziedam” atzīmējām rakstnieces Annas Sakses 110. jubileju. Iepazināmies ar rakstnieces biogrāfiju un aplūkojām grāmatas, kuras autore rakstījusi īpaši bērniem. Klausījāmies un pārrunājam ziedu pasakas - pasakas par Pienenīti un Liliju. Veidojām arī papīra ziedus – tulpi un pacietīgākie - liliju, ar kuriem bērni vēlāk iepriecināja savus mājiniekus.

Paldies dalībniekiem un uz tikšanos nākošajās darbīgajās pēcpusdienās - februārī tās noteikti būs par drošu un gudru interneta un jauno tehnoloģiju izmantošanu.

Antra Vasiļevska, Kokneses pagasta bērnu bibliotēka

Lasīt visu ziņu

Helovīnmācības pēcpusdiena Kokneses bērnu bibliotēkā

31.10.2014

helovini-2014.jpg

31.oktobra pēcpusdienā Kokneses bērnu bibliotēkā visiem interesantiem bija iespēja piedalīties Helovināmācibas stundā jeb radošā pēcpusdienā „Saldumus vai izjokosim”.

Sanākušie atsvaidzināja zināšanas un uzzināja jaunas leģendas un nostāstus par Helovīnu( Halloween), Visu svēto nakti un Veļu laiku tradīcijām.

Lasīt visu ziņu galerija (34)

Tikšanās ar Maiju Stepēnu

01.10.2014

biblioteekaa_okt_2014-029.jpgDivas dienas Kokneses sākumskolēni devās uz Kokneses bērnu bibliotēku, lai tur tiktos ar mūsu pašu Kokneses dzejnieci un pasaku autori Maiju Stepēnu. Gan 30.septembrī, gan 1.oktobrī bibliotēkas darbinieces mūs laipni gaidīja un Maija Stepēna stāstīja savas pasakas bērniem. Viņai pūrā jau 10 bērnu grāmatiņas! Vai tu jau kādu esi lasījis? Leposimies ar saviem koknesiešiem!

Lai veicas jaunu pasaku rakstīšanā un mums - lasīšanā!

Inguna Žogota

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Lieldienas bibliotēkā

14.04.2014 - 17.04.2014

lieldienas-bibliotekaa-koknesee-2014.jpg

No 14. - 17. aprīlim bērni bibliotēkā iepazinās ar Lieldienu tradīcijām - gan folkloras, gan baznīcas. Izlasot stāstus un pasakas, par Lieldienām nebija grūti atrisināt krustvārdu mīklas,  jo, tikai atrisinot kādu no mīklām, ieguva olu, no kuras uz vietas varēja veidot Jautru Lieldienu svinētāju.

Bērni, kuri piedalījās šajā aktivitātē, tagad zina, kas ir Klusā nedēļa, kādā krāsā ir nosaukta Ceturtdiena pirms Lieldienām, kur Lieldienu zaķi ņem krāsas olu krāsošanai, kā arī daudz citu lietu par un ap Lieldienām.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Starptautiskā bērnu grāmatu diena - H.K.Andersena dzimšanas diena

02.04.2014

dsc_2444_1.jpgVisu aprīli Kokneses bērnu bibliotēkā, bibliotekārajās stundās, iepazinām H.K.Andersena pasaku pasauli. 2.aprīlī visā pasaulē atzīmēja Starptautisko bērnu grāmatu dienu, kas ir arī H.K.Andersena dzimšanas diena. Šo dienu atzīmē kopš 1967. gada 2. aprīļa pēc Starptautiskās bērnu un jaunatnes literatūras padomes (SBJLP) aicinājuma. Šajā dienā un visu aprīli īpaši pievērš uzmanību bērnu grāmatām un to lasīšanai.

Katru gadu kāda no SBJLP dalībvalstīm izvēlas tēmu un uzaicina kādu valstī pazīstamu autoru uzrakstīt vēstījumu pasaules bērniem, savukārt mākslinieks uzzīmē atbilstošu plakātu. Vēstījums var būt dzejoļa, pasakas, vēstules vaidā, tādejādi pievēršot uzmanību bērnu grāmatu lasīšanai un popularizēšanai. Šī gada Īru rakstnieces Siobāne Parkinsone „Vēstule pasaules bērniem” lasāma šeit.

Lasīt visu ziņu galerija (31)

Jau šodien - pirmā „Dzīvā Bibliotēka” Koknesē

18.03.2014 17:30

img_0635.jpgPēc Kokneses pagasta bērnu bibliotēkas bibliotekāres Antras Vasiļevskas iniciatīvas, 18. martā Kokneses bibliotēkā lasītāji bija aicināti uz jauna veida pasākumu - "Dzīvo bibliotēku". Atklājot pasākumu, Antra pastāstīja par savu pieredzi, piedaloties šādā pasākumā Krievijā, pēc kura arī radusies ideja kaut ko nebijušu piedāvāt mūsu bibliotēku lasītājiem.

"Jāatzīst, ka kolēģiem no Krievijas šādi pasākumi jau kļuvuši par tradicionāliem un plaši apmeklētiem, kur "dzīvās grāmatas" nereti ir no krasi atšķirīgiem sociālajiem slāņiem un nodarbošanos. Ikviens apmeklētājs "grāmatu" var lasīt, uzzināt šīs personības dzīvesstilu, nodarbošanos un sarunās atklāt daudzas interesantas lietas. „Dzīvajā bibliotēkā” ir iespēja uzzināt vairāk par cilvēkiem, kas ir mums visapkārt," stāstot par pasākumu, atklāja pasākuma idejas autore.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Starptautiskā dzimtās valodas diena bērnu bibliotēkā

21.02.2014

dsc_1375.jpg1999. gada novembrī UNESCO izveidoja dzimtās valodas piemiņas dienu, kuru katru gadu atzīmē 21. februārī. Tās izveidošanas mērķis - veicināt valodu un kultūru daudzveidību un daudzvalodību, jo aptuveni puse no valodām ir apdraudētas, un vairums no tām stāv uz izmiršanas sliekšņa.

21.februārī Kokneses bērnu bibliotēkā ar 5. b. klases skolēniem un skolotāju Evitu Užuli diskutējām, kas ir dzimtā valoda un kāda tā ir mums. Tāpat noskaidrojām, kā valodas cēlās, kas tās apdraud, kas sargā utt. Dziedājām visiem zināmo mūsu alfabēta populārāko dziesmu – Joka pēc alfabēts. Neizmantojot skaidrojošās vārdnīcas, skolēni minēja skaidrojumus ikdienā maz lietojamiem vārdiem, tādiem kā naģe, nēzdogs, lāma; modernajiem vārdiem - parole, mēdijs, mēstule, baneris. Savus minējumus pēc tam salīdzināja ar vārdnīcu skaidrojumu un nemaz tik līdzīgi tie nebija. Jaunvārds „baneris” vairāk asociējas ar baņķieris, nevis reklāmas laukums web lapās vai senvārds „lāma” tika raksturots kā lamāšanās, nevis peļķe.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Bērnu/jauniešu/vecāku žūrijas 2013 noslēgums

13.02.2014

bernu-zurijas-noslegums-2013.jpg13.februārī Kokneses bērnu bibliotēkā ar sirsnīgu pasākumu noslēdzām lasīšanas veicināšanas programmu „Bērnu un Jauniešu žūrija 2013”.

Šogad žūrijas dalībniekiem bija jālasa un jāvērtē sešas grāmatas no 29 grāmatu kolekcijas, kuras bija sadalītas atbilstoši vecuma posmiem.

Koknesē grāmatas vērtēja 42 dalībnieki, 10 no tiem bija vecāki, kuri piedalījās Vecāku žūrijā. Vecāku žūrija ir šī gada jaunums, kura pievienojās Bērnu un Jauniešu žūrijas pulkam. Šogad sevišķi tika aicināti lasīt arī tēti.

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Nāc un izveido savu Ziemassvētku kartiņu

14.12.2013

zsv-apsv-kartinjas-bibl-1.jpg

Sestdien Kokneses pagasta bērnu bibliotēkā notika Ziemassvētku kartiņu gatavošanas darbnīca. Kokneses pagasta bērnu bibliotēkas bibliotekāre Antra Vasiļevska saka paldies Baibai Tālmanei par idejām un radošumu. Radošās darbnīcas norises procesu skatiet fotogalerijā.

Fotoattēli no Kokneses bibliotēku arhīva.

Lasīt visu ziņu galerija (7)

Ekspertu spēles

17.10.2013

ekspertu-speles-2.jpg

17.oktobrī Kokneses pagasta bērnu bibliotēkā „Bērnu un Jauniešu žūrijas 2013” dalībnieki piedalījās „Ekspertu spēlēs”. Projekta dalībniekiem ik gadu bibliotēka viedo pasākumu, lai uzmundrinātu garajā grāmatu lasīšanas un vērtēšanas maratonā.

Iesildošā aktivitāte ekspertiem šogad bija atmiņas trenēšana un atsvaidzināšana, pildot testu par šā gada žūrijas kolekcijas grāmatām, kuras jau paspētas izlasīt. Testi tika izpildīti perfekti, no kā droši varam secināt, ka Kokneses eksperti lasa cītīgi!

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Veidotās multfilmas Kokneses bibliotēkā

04.04.2013

Kokneses bibliotēkā 4.aprīlī notika seminārs - radošā darbnīca par iespējām veidot animacijas filmas kopā ar bērniem, izmantojot visiem pieejamu tehniku.

Lasīt visu ziņu

„Jautrie Lieldienu svinētāji” Kokneses bērnu bibliotēkā

27.03.2013

dsc_2452_1.jpg27.martā bērnu bibliotēkā rosījās mazi un ne tik mazi darboties gribētāji un meistaroja „Lieldienu svinētājus", kuriem izdomāja arī vārdus un stāstus. Izdomas netrūka nevienam un radās interesanti darbiņi, no kuriem liela daļa devās uz māju pie saviem meistariem, bet daļa palika bibliotēkā, lai kopā ar grāmatām svinētu Lieldienas!

Nāc uz bibliotēku un aplūko klātienē, varbūt arī Tev radīsies iedvesma un uz Lieldienām pagatavosi sev jauku Lieldienu svinētāju.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Kokneses bērnu bibliotēkā noslēgusies "Bērnu/Jauniešu žūrija 2012"

30.01.2013

dsc_2031.jpg30.janvāra pēcpusdienā Kokneses bērnu bibliotēkā ar darbīgu pasākumu atzīmējām projekta „Bērnu/Jauniešu žūrijas 2012”noslēgumu. Šoreiz projektu līdz galam izturēja 38 žūrijas eksperti, to skaitā arī 9 pieaugušie eksperti, kuri piedalījās jaunizveidotajā „Vecāku žūrijā”.

Kokneses mazākie eksperti par vislabāko atzina bērnu grāmatiņu „Lizelotei nenāk miegs” Štefensmeijers A., kurā ir jauks stāstiņš par gotiņas Lizelotes cīņu ar miegu un gulēšanu. Bērniem ļoti patika arī I. Zanderes „Dieguburti”, kurā katram alfabēta burtiņam ir savs dzejolītis. Kā viena no trim labākajām bērnu skatījumā ir arī M. Cielēnas stāstu grāmatiņa „Ēžuļa peldriņķis”, kurā pieci meža zvēri meklē atbildes uz dažādiem viņiem svarīgiem jautājumiem.

Lasīt visu ziņu galerija (40)

Radošā darbnīca bibliotēkā

08.11.2012

dsc_1706.jpgSestdien, 8.decembrī, Kokneses bērnu bibliotēkā rosījās mazi un lieli darboties gribētāji. Mēs gatavojām dažāda veida apsveikuma kartītes, aploksnītes un „pārsteiguma” kastītes, lai uz Ziemassvētkiem iepriecinātu savus mīļos.

Liels PALDIES Baibai un Klintai, kuras dalījās ar savām zināšanām, iemaņām un pieredzi. Lai Jums visiem sirsnīgi Ziemassvētki un veiksmīgs Jaunais gads!

Antra Vasiļevska, Kokneses bērnu bibliotēka

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Kad Merlins Mensons ir sabiedrotais - Helovīni Kokneses bibliotēkā

31.10.2012

31.oktobrā vakarā no plkst.19.00-20.00 Kokneses bibliotēka bija pārvērtusies par visīstāko raganu ballītes vietu! Ja izgrebtais ķirbis visu dienu priecēja pieaugušos lasītājus, tad vakarā ieņēma goda vietu bērnu bibliotēkā.

Piedalīties ballītē varēja tikai tie, kuri bija rūpīgi sagatavojušies: saģērbušies atbilstoši pasākuma tēmai, sagatavojuši mājasdarbu-kādu šausmu stāstu, anekdoti, baisu atgadījumu. Pie durvīm visiem bija jānodod solījums, ka visas šausmas viņi aizmirsīs un atcerēsies tikai pēc gada. Bija iespēja baudīt īsti raganisku ēdienkarti- pūķa smadzeņmaizi, zirnekļa acu uzlējumu, zaļu ragangovs pienu.. Piedāvājām arī raganu spa programmu, kuru izmantoja visas mazās raganiņas. Vienojāmies, ka par skaistumkopšanas rezultātiem viņas mums paziņos pēc gada!

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Cik sver mūsu mazo lasītāju somas ???

25.10.2012

dsc_1321.jpgCik sver mūsu mazo lasītāju somas? Un ko stāsta mūsu somas par mums? To noskaidrojām Kokneses bibliotēkā 25.oktobrī, kad visi bibliotēkas mazie apmeklētāji varēja uzzināt, vai viņu somas svars atbilst viņu vecumam! Bieži izskatās, ka mazo lasītāju uz bibliotēku ir atnesusi soma, nevis otrādi!

Jāatzīst, ka lielākajai daļai bērnu somas nav par smagām, bet papildus gan vēl jāpierēķina sporta somu un mūzikas skolas somu svars! Bērni saka, ka ceturtdiena ir tāda „vieglā” diena, bet citas dienas somas ir daudz smagākas! Visi gan apgalvo, ka viņi esot stipri un trenēti un neko lieku līdzi nenēsājot!

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Kokneses „Bērnu/ Jauniešu žūrijas 2012” eksperti viesojas Bebros!

04.10.2012

dsc_1194.jpgKlāt rudens un kā ik gadu Kokneses bērnu bibliotēka saviem Bērnu un Jauniešu žūrijas ekspertiem organizē „uzlādēšanās” pasākumus, lai vairotu prieku un apņēmību lasīt un novērtēt šā gada žūrijas grāmatas.

Šogad, lai „uzlādētos”,4. oktobra pēcpusdienā, apbruņojušies ar ziediem, zīmējumiem, dāvanām un gardumiem, devāmies apciemot Bebru pagasta bibliotēkas Bērnu un Jauniešu žūrijas ekspertus! Bebru bibliotēkas vadītāja Ausma Rode sagaidīja mūs ļoti sirsnīgi, izrādīja bibliotēku un aicināja doties viņas sarūpētajā ekskursijā uz tuvējo Bišu muzeju, kur par bitēm var redzēt un uzzināt visu. Muzejā žūrijas eksperti atklāja, ka arī viņi ir čakli kā bitītes, jo čakli lasa grāmatas un krāj zināšanas - tāpat kā bitītes medu. Pēc ekskursijas degustētais medus daudziem likās saldāks un gardāks nekā mājās, varbūt arī tāpēc, ka tagad bērni labāk zina, kā tieši medus nonāk līdz burciņai. Paldies Anitai Svokai par aizraujošo stāstījumu, iepazīstinot ar bišu ikdienu un dzīvi.

Lasīt visu ziņu galerija (23)

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kokneses pagasta bibliotēkas Bērnu nodaļa
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top