Lapas karte
AA+A++
A AAA

Noslēgusies "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība 2021"

27.09.2021

img_20210925_wa0002.jpg26. septembrī ar vērienīgu pasākumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē un tiešraides translāciju LNB Facebook lapā noslēdzās ceturtais Skaļās lasīšanas sacensību gads. Sestdien Rīgā satikās reģionālie uzvarētāji jeb čempioni no visas Latvijas, kuri tiesības braukt uz Nacionālo finālu  bija ieguvuši cīnoties reģionālajos finālos.

Mūsu -  Aizkraukles reģionu, kurā ietilpa Kokneses, Skrīveru, Pļaviņu, Jaunjelgavas un Aizkraukles novadi, pārstāvēja Estere Riekstiņa no Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas. Estere mūsu žūrijas un pašu dalībnieku vērtējumā bija ieguvusi visaugstāko novērtējumu.

Lai  noskaidrotu, kurš čempions ir vislabākais Latvijas skaļais lasītājs, šogad dalībniekus vērtēja grāmatas mīloša žūrija – rakstniece Zane Zusta, izdevēja un redaktore Evija Veide, aktrise Agnese Budovska, mūziķis Atis Auzāns  un rakstnieks Osvalds Zebris.  Žūrijai darbs nebija viegls, jo visi dalībnieki bija lieliski un lasīja ļoti interesantas grāmatas. Trāpīgie fragmenti no izvēlētajām grāmatām noteikti ieinteresēja šo grāmatu atrast un izlasīt arī klātesošos.  

Vislatvijas čempiones titulu ieguva Helma Elvīra Križevica no Rīgas Kultūru vidusskolas ar lasījumu no Mihaela Endes "Momo" . Helmai sacensībā nācās piedalīties attālināti (Zoom lasījums), jo visiem dalībniekiem un pasākuma apmeklētajiem bija jāuzrāda C-19 sadarbībspējīgs sertifikāts, diemžēl C-19 tests Helmai bija pozitīvs un pasākumu klātienē apmeklēt nebija iespējams.

Piedalīšanās Skaļās lasīšanas sacensībā viennozīmīgi ir liels ieguvums katram dalībniekam  - pieredze atlasīt grāmatu, formulēt domu, lasīt skaļi auditorijas priekšā. Ja izdodas tikt līdz finālam Rīgā, tad tas ir neaizmirstams piedzīvojums un milzu pieredze uzstāties lielas auditorijas priekšā, satikt savus vienaudžus un iedvesmoties lasīt vēl un vēl. 

Gaidot žūrijas rezultātus, dalībniekus katru gadu ar koncertu iepriecina kāds Latvijā populārs mūziķis, šogad tā bija jaunā un talantīgā ventspilniece Emīlija. 

Paldies visiem  2021. gada Skaļās lasīšanas sacensības dalībniekiem, viņu vecākiem, skolotājiem un atbalstītājiem! Gaidīsim nākamo Skaļās lasīšanas sacensības sākumu, kurām gatavoties jau var šī mācību gada 5. klases skolēni.  

 Antra Vasiļevska,

Kokneses bibliotēka

Aizkraukles reģiona Skaļās lasīšanas sacensības kuratore    

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top