Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses Romas katoļu draudzes baznīca

Ļaujiet Dievam sevi mīlēt!

09.11.2020

alusiks2.jpg8. novembra svētdienā Kokneses Romas katoļu draudze sirsnīgi sagaidīja savu jauno priesteri Elvi Rudoviču, kurš atbilstoši Rīgas arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča izsniegtajam nominātam kopš 3. novembra ir Pļaviņu, Jaunkalsnavas un Kokneses draudžu prāvests.

Savā pirmajā homīlijā viņš padziļināti skaidroja "Līdzību par gudrajām jaunavām", kuras ne vien uztur dzīvu liesmu savās lampās, bet ir nodrošinājušās ar eļļu pietiekamā daudzumā, lai, atnākot ilgi gaidītajam līgavainim, tās nebūtu izdzisušas.

Turpinot pārdomas, saistot tās ar šo līdzību, mūsu visu vārdā vēlos pateikties nu jau bijušajam prāvestam Pēterim Alusikam par bagātīgo un nesavtīgo "eļļas uzpildi" mūsu dvēseļu lampās. Jā, tieši Vārda skaidrojums tik ļoti bagātā un, kā jau reiz rakstīju, skaidrā latviešu valodā, katram saprotamiem, vienkāršiem, bet ļoti trāpīgiem un vienlaikus saudzīgiem un Mīlestības caurvītiem vārdiem ir tas, kas mums visvairāk paliks atmiņā. (Uzzinot, ka priesteris ir slovāks, bijām nedaudz nobažījušies par "valodas barjeru".)

Lasīt visu ziņu

Alfa kursa Atklāšanas svētki Koknesē

09.03.2018

28577394_10213517791071613_8555246153516380580_n_1.jpg5.martā kafejnīcā RŪDOLFS  notika Kokneses Alfa kursa atklāšanas svētki, ko organizē Kokneses Romas katoļu baznīca. Dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kas ir Alfa un kā tā darbojas, kā arī dzirdēt liecības par piedzīvoto šāda veida pasākumā.

Ievadlekcijā "Vai dzīvē ir vēl kas vairāk?" atnākušos uzrunāja  misionārs teologs Žozefs Bastēns no Beļģijas. Pāris atziņas, ko dalībnieki viņa uzrunas laikā saņēma, bija aicinājums dzīvot šobrīd, kā arī pieņemt un mīlēt to, kas manī ir mazs, vājš un necils. Muzikālo baudījumu sniedza kristīgie mūziķi Linda un Andris Mikuļi (grupa the Rock) un sitaminstrumentālists Māris Skrinda, kā arī pastāstīja, kāds ir viņu dzīves mērķis un piepildījums, kas ļauj ar cerību un prieku izdzīvot ikdienu.

Savukārt priesteris Pēteris Alusiks Alfa kursa atklāšanas svētkos novēlēja: "Lai šis Alfa kurss mums ir kā patīkams lidojums!"

Lasīt visu ziņu

Alfa kurss Koknesē

09.02.2018

alfa_kokn.jpgNo 5. marta  Koknesē notiks Alfa kurss - 11 nedēļu cikls - iepazīšanās ar kristīgo ticību. Kokneses Romas katoļu baznīcas draudzes pārstāve un Kokneses Alfas kursa administratore Gunta Ziemele informē: „Uz šo kursu ir aicināti Kokneses novada iedzīvotāji, kā arī dalībnieki no citiem novadiem. Alfa kurss, kam sekojoši vairāk nekā 24 miljoni cilvēku visā pasaulē, iepazīstina ar kristīgo ticību, kā arī palīdz meklēt un rast skaidrojumu un risinājumus visnesaprotamākajām dzīves situācijām. Tas būs 11 nodarbību cikls, kas Koknesē notiks pirmdienās no 5. marta. Kursa nodarbības būs vakars brīvā atmosfērā, kurā iekļauta arī maltīte. Dalība Alfas kursā ir par brīvu. Taču ir iespējams ziedot par vakariņām. Tiekamies uz ATKLĀŠANAS SVĒTKIEM 5. martā plkst.18:30 Blaumaņa ielā 3, kafejnīcā RŪDOLFS. Organizē Kokneses Romas katoļu baznīca.” 

Sauc kāda balss caur dvēseli kā logu...

11.04.2017

17884115_10203063407222736_7521258680355890115_n_1.jpgPirms lielās plauksmes laika pat daba mazliet smagnēji aiztur elpu. Kā grūta sieva pirms atvērties dzīvības brīnumam. Līdzīgi arī cilvēka garīgajā dzīvē ir laiks, kad ārēji nemanāmi notiek būtiskas pārmaiņas sevis apzināšanā, mainās atziņas, padziļinās izpratne par pamatvērtībām. Ja vien ļaujamies pierimt skrējienā, pieklust, ieklausīties, sadzirdēt, atsaukties.

Baznīcas liturģiskā gada ietvaros ir divi šādi laika posmi – Advents un Gavēnis. Violetās krāsas dažādo toņu noskaņās rotātais laiks. Brīdis pirms Jauna Sākuma.

9. aprīlī – Palmu (vai Pūpolu) svētdienā Kokneses Sv.Jāņa Kristītāja godam veltītajā Romas katoļu mājīgajā dievnamā sanākušos ļaudis priecēja Svētdienas skolas bērnu muzikālais priekšnesums, ko skolotājas Marijas Vildes vadībā bērni bija gatavojuši ar īpašu nodomu – kā nelielu Labdarības koncertu baznīcas atjaunošanas darbiem. Divas vijoles, divas flautas, saksofons un sitamie instrumenti, skaņām mijoties, piepildīja telpu ar gaišām melodijām. Bērnu sirsnīgais dziedājums vēl šobrīd klusi atbalsojas atmiņā,- tik patiess un tīrs tas izskanēja viņu dzidrajās balsīs. Tā, kā skan tikai bērnībā: “Tikai Tu zini to, ko sirds mana pārdzīvo, tikai Tu zini, tikai Tu...”. Ar trīsām. Pa īstam.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Helovīni

24.10.2016

helovini_1.jpgJa Jūs interesē Latvijā nesen ienākušo Helovīnu svētku pirmsākumi un nevarat īsti izprast, kā un vai ielaist šo tradīciju savā ģimenē, tad priestera Pētera Skudras raksts Jums sniegs dažas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem. Saite uz rakstu:

http://katolis.lv/biblioteka/tematiskais-katalogs/helovini/helovini-nak.html

Lai mums visiem svētīgs šis mūsu aizgājušo piemiņas laiks!

Anita Liepiņa

Kokneses sv. Jāņa kristītāja Romas katoļu draudze

Alfa ievadkurss kristīgajā ticībā

10.10.2016

alfa-plakats_1.jpgAicināti pieteikties arī Kokneses novada iedzīvotāji!

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top