Lapas karte
AA+A++
A AAA

Sauc kāda balss caur dvēseli kā logu...

11.04.2017

17884115_10203063407222736_7521258680355890115_n_1.jpgPirms lielās plauksmes laika pat daba mazliet smagnēji aiztur elpu. Kā grūta sieva pirms atvērties dzīvības brīnumam. Līdzīgi arī cilvēka garīgajā dzīvē ir laiks, kad ārēji nemanāmi notiek būtiskas pārmaiņas sevis apzināšanā, mainās atziņas, padziļinās izpratne par pamatvērtībām. Ja vien ļaujamies pierimt skrējienā, pieklust, ieklausīties, sadzirdēt, atsaukties.

Baznīcas liturģiskā gada ietvaros ir divi šādi laika posmi – Advents un Gavēnis. Violetās krāsas dažādo toņu noskaņās rotātais laiks. Brīdis pirms Jauna Sākuma.

9. aprīlī – Palmu (vai Pūpolu) svētdienā Kokneses Sv.Jāņa Kristītāja godam veltītajā Romas katoļu mājīgajā dievnamā sanākušos ļaudis priecēja Svētdienas skolas bērnu muzikālais priekšnesums, ko skolotājas Marijas Vildes vadībā bērni bija gatavojuši ar īpašu nodomu – kā nelielu Labdarības koncertu baznīcas atjaunošanas darbiem. Divas vijoles, divas flautas, saksofons un sitamie instrumenti, skaņām mijoties, piepildīja telpu ar gaišām melodijām. Bērnu sirsnīgais dziedājums vēl šobrīd klusi atbalsojas atmiņā,- tik patiess un tīrs tas izskanēja viņu dzidrajās balsīs. Tā, kā skan tikai bērnībā: “Tikai Tu zini to, ko sirds mana pārdzīvo, tikai Tu zini, tikai Tu...”. Ar trīsām. Pa īstam.

Kokneses sieviešu koris “Anima” un diriģente Lelde Kamzole- Gagaine arī atsaucās aicinājumam un savās dziesmās izveda klausītāju cauri bagātīgai domu un izjūtu gammai. Te izskanēja gan nupat notikušajā Aizkraukles apriņķa koru skatē dziedātā Riharda Dubras “Laudate”, gan A.Božas, M. Kīnes un D. Rūtenbergas komponētās dziesmas. Muzikālo pavadījumu spēlēja koncertmeistare Ilona Makareni. Šopavasar meitenes tā īpaši uzrunā H. Feldmaņa vārdi no dziesmas “Vai tu vari...”: “tu vari uzplaukt, vari sadegt, kamēr lūpās elpa trīs. Tikai tad Tu nevarēsi, kad zem kājām sadegs rīts.” Šāda sirdsdziļa apliecinājuma spēcināti, pasākuma dalībnieki atgriezās savās ierastajās gaitās. Lai turpinātu gaidīt. Atmodu. Augšāmcelšanos. Atdzimšanu. Arī katrs savu.

Lai mums katram bagātīgām dāvanām svētīts laiks!

Informācijai: Pēc Sv.Mises notikušā Labdarības koncerta laikā saziedoti 489 eiro 30 centi. Šie līdzekļi tiks izmantoti baznīcas remontam, neatkarīgi no tā, vai draudzes iesniegtais un pašvaldības atbalstītais projekta pieteikums saņems Eiropas struktūrfondu finansējumu vai nē. Prāvests Pēteris Alusiks sirsnīgi pateicas koncerta dalībniekiem un visiem atbalstītājiem!

Anita Liepiņa,

Kokneses Romas katoļu draudzes locekle

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top