Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses Romas katoļu draudzes baznīca

Ceļš, kas bagātina

18.08.2016

22-anita-liep_1.jpgSvētceļojumu tradīcijai ir ļoti sena vēsture. Latvijā Aglonas kā reliģisku svētceļojumu vietas aizsākumi rakstos attiecināti uz 18. gs. sākumu, kad Aglonā sāk darboties pirmā dominikāņu mūku uzceltā, Svētās Jaunavas Marijas godam veltītā, koka baznīca, tomēr pirmās publiskās liecības par organizētiem svētceļojumiem uz Aglonu parādās tikai saistībā ar 1911. gada Vasarsvētkiem. Arī mūsu novada ļaudis ik gadu dodas turp, lai veltītu laiku klusām pārdomām, savas esības dziļakai apzināšanai, dzīves notikumu izvērtēšanai, kā arī jaunu ierosmju gūšanai.

Pirmoreiz Kokneses draudzes autobusu Aglonā pamanīju 1995. gadā, kad ar saviem bērniem 9 dienas bijām kājām mērojuši ceļu kopā ar Aizkraukles svētceļiniekiem. Aldim toreiz bija nepilni pieci, bet Solveigai tikai divi gadiņi. Kopš tā laika, cik atceros, ik gadu koknesiešiem ir bijusi iespēja izvēlēties, kā doties uz Aglonas svētkiem. Atpakaļceļā mūsu kājām gājušos svētceļiniekus vienmēr veda mājās ar “savu” autobusu.

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Dievnama durvis ir atvērtas ikvienam

27.06.2016

2darz_1.jpgKokneses Romas katoļu draudze 19.jūnijā svinēja sava aizbildņa Jāņa Kristītāja dzimšanas dienu. „Lai arī Jēzus Kristus priekšvēstneša Jāņa Kristītāja diena kristīgajā kalendārā ir 24. jūnijā, tuvākajā svētdienā pirms šiem nozīmīgajiem svētkiem, mēs sirsnīgi aicinājām novada iedzīvotājus būt kopā Svētajā Misē un dārza svētkos,” stāsta Kokneses sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudzes prāvests Pēteris Alusiks.

Svētku reizē Svēto Misi vadīt viņš bija uzaicinājis savu draugu - priesteri Hosē Antonio Korralu, pēc tautības spānieti, kurš jau desmit gadus dzīvo Latvijā. Kopš pagājušā gada oktobra, kad draudzē sāka kalpot Pēteris Alusiks, draudzes locekļi ir iepriecināti par priestera, dzimuša Slovākijā, lielisko latviešu valodas prasmi. Šoreiz patīkami pārsteidza priestera Hosē Antonio Korrala latviešu valodā vadītais dievkalpojums.

Lasīt visu ziņu galerija (29)

Kamēr esi..

28.07.2017

lannita-71.jpgŠoreiz nebūs stāsts par to, kur ir Patiesība. Šis būs neliels ieskats tajā, kas mūs – koknesiešus dara tuvākus un saprotošākus. Kas mums māca pieņemt vienam otru tādus, kādi esam, kas māca mīlēt un priecāties par, šķietami, mazām lietām.

Nedaudz nomaļus no daudzstāvu māju apbūves paslēpusies sarkaniem ķieģeļiem apmūrēta baznīciņa. Tā te atrodas kopš 1939. gada. Daudz pārmaiņu piedzīvojusi gan pati ēka, gan ļaudis, kuri, te nākdami, veidojuši savu kopību, ko atpazīstam ar nosaukumu “draudze”. Gadiem ritot, mainījušās “baznīcēnu” paaudzes, mainījusies izpratne par garīgumu un to, kas gan īsti ir draudze. Vai tie ir arī baznīcas reģistros ierakstītie kristītie un laulātie un baznīcu nekad neapmeklējošie ļaudis, vai draudzi veido tikai tie, kuri pastāvīgi piedalās ik dievkalpojumā, vai jāpieskaita arī tikai lielajos svētkos atnākušie?

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Augusts – svētceļojumu laiks

28.07.2017

Mums, Kokneses novada iedzīvotājiem, atkal ir dota iespēja kopīgam braucienam uz Aglonas Dievmātes svētkiem un piedalīties Tautas Krustaceļa pārdomās.

Izbraukšana no Kokneses 14. augustā plkst. 8:30. Pulcēšanās pie Parka ielas 20 ziņojumu stenda. Atgriešanās Koknesē 15. augustā ap plkst. 18:00. Pieteikšanās pie Anitas Liepiņas, tālrunis: 28222929

Triduum svētki nosvinēti!

29.03.2016

3_7.jpgTik ilgi gaidītajā pavasara Saulgriežu laikā mums katram ir savs stāsts izdzīvojams. Kokneses sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu draudze kopā ar prāvestu Pēteri Alusiku (Peter Alusik), kā tas pieņemts kristīgajā pasaulē, svinēja Kristus Augšāmcelšanās svētkus.

Lieldienu laiks dabā ir īpašs . Saule izkausē vietām jau samelnējušo sniegu. Lietus noskalo pērno lapu sažuvušās drumslas no parka celiņiem. Pretī gaismai apņēmīgi spraucas koku jaunie dzinumi. Koši zaļās asnu smailītes tā vien “duras”acīs, apliecinot: ir jauns sākums! Daba mostas un atdzimst.

Lasīt visu ziņu galerija (20)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top