Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses Romas katoļu draudzes baznīca

Mērķis viens – darboties cilvēku labā

21.08.2015

img_2395_2.jpgNo šīgada jūlija Aizkraukles, Iršu, Kokneses, Skrīveru un Vecbebru Romas katoļu draudžu prāvesta pienākumus veic Māris Ozoliņš, kurš iepriekš kalpojis Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzē. 17. augustā prāvests Māris Ozoliņš tikās ar Kokneses novada domes priekšsēdētāju Daini Vingri, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar pašvaldību un tās iestādēm.

Daudzos jautājumos valsts un reliģisko organizāciju mērķi ir vienoti. Gan demokrātiskai valstij, gan baznīcai ir viens mērķis – cilvēka labklājība, kas sevī ietver materiālo labklājību, par ko rūpējas valsts, un garīgo labklājību, par kuru rūpējas baznīca.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Dievs atklājas labos cilvēkos

07.07.2015

20150705_090559_1.jpgPirms diviem gadiem Aizkraukles, Iršu, Kokneses, Skrīveru un Vecbebru Romas katoļu draudzēs ar arhibīskapa metropolīta Zbigņeva Stankeviča svētību sāka kalpot prāvests Māris Zviedris. „Šajā laika posmā viņš iemantojis cilvēku cieņu un uzticību ar savu cilvēciskumu un dzirkstošo humora izjūtu. Prāvestam lieliski izdevies atrast kontaktu ar jauniešiem draudzēs, gan tikšanās reizēs skolās,” – stāsta Kokneses un Vecbebru draudžu locekļi.

5. jūlijā priesteris Māris Zviedris pirms došanās uz jauno kalpošanas vietu, pēdējo reizi vadīja Sv. misi Kokneses Romas – katoļu draudzē. Pēc arhibīskapa - metropolīta Zbigņeva Stankeviča nomināta viņš iecelts par Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu draudzes prāvestu, bet priesteris Māris Ozoliņš, kurš kalpojis Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus draudzē, turpmāk veiks Aizkraukles, Iršu, Kokneses, Skrīveru un Vecbebru Romas katoļu draudžu prāvesta pienākumus.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Kokneses Romas - katoļu draudzes baznīcai 75. gadskārta

06.07.2014 kur : Kokneses Romas - katoļu draudzes baznīca

mcb_9023.jpgKokneses Romas – katoļu draudzei 6. jūlija svētdienas rīts paliks neaizmirstamā atmiņā. Pirmo reizi Koknesē, sagaidot baznīcas 75. jubileju, vizitācijā ieradās Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs.

Liecības vēsta, ka par baznīcas dzimšanu jāpateicas Daugavpils Jaunavas Marijas baznīcas prāvestam P.Rudzītim, kurš 1936. gadā noturējis dievkalpojumu Pļaviņās un pēc tam sācis dievkalpojumus noturēt arī Krievkalna skolā pie Kokneses. Vēlāk viņš Koknesē nopircis apbūves gabalu baznīcas celšanai. Vēstures fakti apliecina, ka Kokneses baznīcas celšanas pirmsākumi notikuši Daugavpilī, jo tur tika sagatavoti visi kokmateriāli: tos uzlādēja dzelzceļa vagonos un tad pārveda uz Koknesi, bet šeit sagatavotos materiālus ātri uzstādīja. Baznīcu cēla stāvbūvē. 1939. gadā, kaut vēl nebija ielikta grīda, Kokneses baznīcu iesvētīja. Pēc prāvesta Rudzīša izteicieniem, tad baznīcas celšana izmaksājusi 12 tūkstošus latu.

Lasīt visu ziņu galerija (32)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top