Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kolektīvi

Kapela "Aizezeres muzikanti"

dsc_0251.jpgTur, kur Pērse ar Daugavu tiekas, kur vecās liepas aicina izstaigāt Edgara un Kristīnes mīlas takas, tur, skaistajā Koknesē, no 2017.gada 1. janvāra muzicē kapela "Aizezeres muzikanti". Kapelā spēlē 7 muzikanti, kuriem ļoti patīk sanākt kopā un muzicēt, aizmirstot par ikdienas rūpēm un raizēm.

Kapelā spēlē divas vijoles: Monta Skuja un Monta Bergmane, bungas spēlē Dzintra Padoma, kokli un cītaru spēlē Velga Gredzena, akordeonu – Inese Skuja, ģitāru, bandžo, stabulītes, mutes ermoņikas spēlē Jānis Padoms, basu pūš Normunds Skuja.

Kapelas moto ir:  Paliksim bēdu zem akmens, izraksim prieku kā aku. Pašas skaistākās dziesmas izdziedāsim pār trejdeviņiem novadiem.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Liepavots"

img_7882.jpgKokneses kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Liepavots” dibināts 1986. gada novembrī. Kolektīvs darbojas jau vairāk kā 30 gadus, kuru laikā sniegti neskaitāmi koncerti gan vietējiem iedzīvotājiem, gan priecēti cittautu skatītāji.

 “Liepavots” ir piedalījies 5 republikas Dziesmu un deju svētkos, 4 starptautiskajos tautas deju festivālos “Sudmaliņas”. Koknese ir sena Hanzas Savienības pilsēta, tāpēc kolektīvam ir bijis  gods pārstāvēt Koknesi jauno laiku Hanzas dienās Vācijā – Minsterē un Lībekā, Norvēģijā – Bergenā, Beļģijā – Brigē, Lietuvā - Kauņā un Vīlandē - Igaunijā. Esam dejojuši tautas deju festivālos Čehijā, Austrijā, Ungārijā, Slovākijā, Itālijā – Toskānā.

Ik pa diviem gadiem “Liepavots” aicina ciemos savus draugus kopā sadancot Kokneses estrādē un piedalīties kopīgās sportiskās aktivitātēs. 2014. gadā desmito reizi kopā sabrauca deju kolektīvi no dažādiem Latvijas novadiem.

Lasīt visu ziņu galerija (9) galerija (6)

Kokneses kultūras nama folkloras kopa "URGAS"

kokneses_sveetki-028.jpgDarbojas kopš 2005. gada 7. novembra. Esam sagatavojuši vairākas tematiskas programmas: par MALTUVI, MAIZI, ZIŅĢES, KARAVĪRIEM, DZIESMU un DZIEDĀŠANU, ZIEDĒŠANU.

Mūsu repertuārā ir Kokneses un tuvākās apkārtnes dziesmas, dejas un rotaļas, apgūstam latviešu gadskārtas tradicionālo svētku svinēšanu (Meteņi, Lieldienas, Ūsiņi, Jāņi, Annas diena, Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki u. c.).

Vasarās mūs var satikt Kokneses pilsdrupās, Likteņdārzā, arī Lokstenes svētnīcā, kur jauno pāri un kāzu viesus iesaistām īpašā kāzu programmā. Kopjam arī krustabu tradīciju un piedāvājam rīkot krustabu godus. Muzicējam, stāstām stāstus, valkājam savas puses goda tērpu, ir arī darba tērps, katru gadu gādājam arī masku gājieniem  atbilstošu masku, cepam kliju pīrāgus, sienam sieru, ceļam godā savas lokālās vērtības.

2012.gadā izveidojām Koknesē jaunu pasākumu – Stāstnieku un ziņģētāju vakaru „KOKNESES ZIŅĢE”. Tāds notiek katru gadu pavasarī. Uz to pulcējas ziņģētāji no visas Latvijas! Esam piedalījušies Starptautiskajā folkloras festivālā BALTICA 2006, 2009, 2012, 2015, 2018, arī Dziesmu un deju svētkos, dažādos konkursos. Bieži esam viesojušies Aizkraukles „Kalna Ziedu” muzejā, Kokneses Likteņdārzā, esam aicināti kuplināt pasākumus gan tuvākā, gan tālākā apkārtnē. 2008.gada vasarā bijām Hanzas dienās Vācijā. Esam piedalījušies Starptautiskajos folkloras festivālos Prāgā (Čehija), Raseiņos (Lietuva).

 Piedalāmies LNKC organizētajā pasākumā “Satiec savu meistaru”.  

2013.gada 18.martā, atbalstot 16 folkloras kopas dalībnieku vēlmi, esam nodibinājuši tradicionālās kultūras biedrību „Baltaine”. Kopš 2015.gada darbojamies arī Radošajā mājā. Piedāvājam ekskursantu grupām dažādas radošās darbnīcas, iepazīstinām ar gadskārtas svētkiem, kulināro mantojumu.  Folkloras kopā darbojas 15 – 20 dalībnieku.

Folkloras kopas vadītāja Inguna Žogota, tel.26575499, e-pasts: ingunazogota@inbox.lv


Lasīt visu ziņu galerija (26)

Kokneses amatierteātris

img_0734.jpgDzimis - 1997.gada oktobrī.

Režisore - Inguna Strazdiņa.

Aktieri – 20 jauni un ne tik jauni, teātra brīnuma un radīšanas alkstoši dalībnieki.

Aktīvi piedalās Latvijas amatierteātru kustībā, paši organizē teātru saietu "Pērses krastos". Nākošais – 2021.gada jūlijā.

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Jauktais koris "Alaine"

img_4640.jpgJauktā kora "Alaine" pirmsākumi ir 1999. gada 26. augustā diriģentes, mūzikas skolas direktores Silvijas Cīrules vadībā dibinātais senioru koris "Labākie gadi". Sākumā kā dziedoša kopa ar pusotra desmita sieviešu balsīm, bet gada beigās Ziemassvētku koncertā luterāņu baznīcā jau kā jauktais koris. Nosaukums „Labākie gadi” dots 1999. gada 28. oktobrī. Pirmais koncerts jeb „ugunskristības” notiek 19. oktobrī, kad Latvijas radio ieraksta raidījumu par Kokneses pagastu „Tēvu laipa šaizemē”. Šajā gadā tika apgūtas ap 20 dziesmas. Daļu no tām koris dziedāja triju paaudžu sadziedāšanās sarīkojumā „Dziesma visām paaudzēm”.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Kokneses kultūras nama sieviešu koris "Anima"

dsc_0940.jpg



„Es dziedu, jo ticu, ka dziesmā ir spēks.

       Spēks aizkustināt, sadzirdēt, domāt un just.”


 




No vēstures..

1998. gada janvārī, XXII Vispārējo Latviešu dziesmu svētku gaidās, kordiriģentes Silvijas Cīrules vadībā tapa un ieskanējās Kokneses pagasta sieviešu koris. Uz pirmo mēģinājumu kopā sanāca 14 dziedātājas un kā pirmo iedziedāja komponista Jāņa Lūsēna dziesmu „Lūgšana”. Jau pēc nepilna mēneša koris uzstājas savā pirmajā koncertā Aizkrauklē.

Diriģente Silvija Cīrule kori vadīja no 1998. – 2001. gadam.

No 2001. gada līdz 2013. gadam kora vadītāja un diriģente bija Aija Liepiņa.

No 2013. gada kora diriģente un vadītāja ir Lelde Kamzole – Gagaine. Kora koncertmeistare - Ilona Makareni.

Savu tagadējo nosaukumu “Anima” koris ieguva 1999.gadā. Anima – tulkojumā no latīņu valodas nozīmē dvēsele. Dvēsele ir dzīvības enerģija, kam galvenā nozīme ir saiknes veidošana ar cilvēka iekšējo būtību.

Arī katra kora dalībniece veido kora būtību un dzīvības enerģiju. Katra nesam sevī sievišķības īpašības - esam trauslas, skaistas un visas kopā - skanīgas.

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Iršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši”

img_3951.jpgIršu pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs „Irši” dibināts 1991. gada oktobrī. Uz pirmo mēģinājumu sanāca Iršu pagasta iedzīvotāji, kuri jau sen vēlējās dejot. Pirmā deja, ko viņi iemācījās, bija „Zemnieks darbā”, kas kā „zelta fonds” glabājas repertuārā. Gadiem ejot, kolektīva sastāvs mainās, bet mūs visus vieno mīlestība uz deju. Kolektīvā sadanco arī apkārtējo pagastu iedzīvotāji gan no Bebriem un Vietalvas, gan Kokneses.

Visus šos gadus gan sākotnēji Iršu pagasta padome, gan tagad Kokneses novada dome ir atbalstījusi deju kolektīvu gan finansiāli, gan morāli. Dejotājus atbalsta  piedaloties lielajos republikas Dziesmu un Deju svētkos, kā arī dažādos koncertbraucienos pa Latviju un  ārzemēm.

Lasīt visu ziņu galerija (18)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top