Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kultūra

Par pakalpojumiem Kokneses bibliotēkās ārkārtējās situācijas laikā

12.10.2021

sarga_sevi_un_apkertejos__1.jpgPakalpojumu nodrošināšana Kokneses bibliotēkās ārkārtas situācijas laikā: 

Individuāli apmeklējumi

* Bibliotēkas reģistrētajiem lasītājiem nodrošina individuālu grāmatu apmaiņu un iespēju lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai, ja telpā bez apmeklētāja un bibliotēkas darbinieka nav citu cilvēku.

* Līdz ar to bibliotēkas nosaka, ka lietotāji bez vakcinācijas/ Covid-19 pārslimošanas sadarbspējīgu sertifikātu bibliotēkas apmeklējumu piesaka, kā arī grāmatas iepriekš rezervē. Bibliotēka nosaka arī konkrētu apmeklējuma laiku  reģistrētiem lietotājiem bez vakcinācijas/ Covid-19 pārslimošanas sertifikāta un lietotājiem ar vakcinācijas/ Covid-19 pārslimošanas sertifikātu. Tas pats attiecas uz e-pakalpojumu izmantošanu pie datoriem.

Lasīt visu ziņu

Un dziesma skan!

15.09.2021

1_foto.jpgIlgas pēc jaunas sākšanās, turpināšanās un tautas dziesmotās dvēseles bezgalības apzināšanās mudināja mūs uz kopā sanākšanas un dziedāšanas vakariem visas vasaras garumā. Protams, tas lika mainīt ierasto dzīves ritmu, jo jaunā kora sezona, kas parasti iesākas septembrī, tā līgani saplūda ar iepriekšējo. Vasaras brīvlaiks šogad izpalika.         

Atsākām mēģinājumus klātienē, kolīdz tika atļauts tos noturēt ārtelpās. Tad nu koknesieši, kuriem ceturtdienu vakaros gadījās iet garām kultūras namam,  varēja ieklausīties mūsu repertuāra ieskaņās. Nācām, lai atkal satiktos, lai apgūtu jaunas un atkārtotu reiz apgūtās dziesmas un cerējām, ka varēsim ar tām iepriecināt savus klausītājus, jo tik ļoti bijām noilgojušās pēc satraucošās un sirsnīgās koncertu gaisotnes.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Koknese un Aizkraukles novada uzņēmēji piedalās starptautiskajās Hanzas dienās Rīgā

25.08.2021

img_20210821_190302.jpgNo 19. līdz 22. augustam norisinājās 41. starptautiskās Hanzas dienas Rīgā, ar programmu gan klātienē, gan tiešsaistē. Hanzas dienu moto bija “Kuģot gadsimtos”, simbolizējot senās Hanzas savienības vērtības. Šogad starptautisko svētku formāts bija savādāks kā citus gadus, jo saskaņā ar pasaulē esošo situāciju, klātienes aktivitātēs tikās vien neliela daļa Hanzas pilsētu delegācijas un Hanzas tirgū sevi prezentēja tikai Latvijas Hanzas pilsētas un tirgotāji.

Hanzas tirgus ir ikgadējo starptautisko Hanzas dienu pasākumu programmas centrālā ass. Šogad sešas Latvijas Hanzas pilsētas – Rīga, Limbaži, Kuldīga, Cēsis, Straupe un Koknese četrās Rīgas vietās aicināja viesus un interesentus ar savām pilsētām raksturīgo, Hanzas vērtībās balstīto, tirdzniecības piedāvājumu.

Lasīt visu ziņu galerija (30)

Rosība un darbošanās prieks Hiršenhofas tirdziņā Iršos

25.08.2021

irsi200821_15.jpgPirms kapusvētkiem, pagājušās nedēļas nogalē, Iršos bija vērojama liela rosība un darbošanās prieks. Stadionā notika “Hiršenhofas tirdziņš”. Nu jau 3. gadu pēc kārtas. Lielā cilvēku interese liecina, ka šī tradīcija ir “iesakņojusies” pagasta dzīvē. Pasākums nenotika ierastajā vietā – Magazīnas laukumā. Laukumā notiek sengaidītie celtniecības darbi. Tiek atjaunota Magazīnas klēts.

Pirmām kārtām tirdziņa organizētāji uz “andeli”  aicina pagasta iedzīvotājus. Mudina ļaudis darboties, radīt un pārdot. Šogad patīkami pārsteidza bērni ar pašgatavotām rotām un ceptiem kārumiem. Kā vienmēr, arī šogad tirgotāji piedāvāja daudz labu lietu – dažādu ziedu medu, tējas, veselīgus sīrupus imunitātes uzlabošanai, lavandas izstrādājumus, sieru un meža veltes. Pircēju acis priecēja rotaslietu stends. Liela piekrišana bija dārzeņiem, mājas kūpinājumiem un krāšņajām gladiolām.

Lasīt visu ziņu galerija (21)

Hiršenhofas tirdziņš

18.08.2020

irsi140820_19.jpg14. augustā Iršos valdīja liela rosība. Pie Iršu muižas klēts – magazīnas notika gadskārtējais “Hiršenhofas tirdziņš”. Saulainā un skaistā diena bija kā radīta “andelei”, priekam un atpūtai. “Hiršenhofas tirdziņā” pārdotā prece vienmēr ir bijusi īpaša. Tā ir radīta ar izdomu un neatlaidīgu darbu. Tās pievienotā vērtība ir sirdsdegsme.

Pircēji varēja iegādāties daudz labu lietu – mājas sieru, ļoti gardus pašceptus kārumus, veselīgus sīrupus imunitātes stiprināšanai un ogu pulverus. Netrūka dārzeņu un krāšņo rudens ziedu – gladiolu. Uzburot saldus mākoņus  par bērnu prieku rūpējās cukurvates tirgotāji.

Lasīt visu ziņu galerija (27)

Izstāde par pasta vēsturi un attīstību!

06.08.2020 - 06.10.2020 kur : Kokneses pagasta bibliotēka

_tikai_no_tevis_nav_vestules_.jpgNo 6.augustā Kokneses pagasta bibliotēkas telpas uz diviem mēnešiem greznos jauna izstāde “Tikai no tevis nav vēstules”.

 Izstāde ir par Latvijas Pasta vēsturi un attīstību, kuras pamatā ir Daudzeses novadpētnieka Edvarda Lavrinoviča privātkolekcija. E. Lavrinoviča kungs gan uzsver, ka nav vēsturnieks un kolekcionārs, bet pēc profesijas ir ķīmiķis, kurš markas sācis krāt jau puikas gados, bet izstādes izveidei pievērsies pensijas gados, kad tam atlika vairāk laika.  Izstādē atzīmēti dažādi notikumi Latvijas Pasta vēsturē, kas saistās ar pārmaiņām Latvijas valsts dzīvē, kuras ieviesa kari, krīzēs un neatkarīgas Latvijas uzplaukums. Skatāmas arī  pasta kļūdas, viltojumi un unikāli sūtījumi.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Aizkraukles Vēstures un Mākslas muzeju “Kalna ziediem” .

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Folkloras kopa "URGAS" šogad Meteņus svinēja 3 reizes!

04.03.2020

img_m_17.jpgVispirms savās mājās, tepat Koknesē, pēc tam brauca tālāk, kā tas Meteņos pieņemts - uz Vecumniekiem, kur kopā ar vairākām citām folkloras kopām no visas Latvijas svinēja Meteņus jau otro reizi, izbaudījām vecumnieku viesmīlību, pabijām brīnišķīgā viesu mājā "Satekas", kur mūs gaidīja laipna saimniece, cienāja ar Meteņu zupu un pīrāgiem, gājām rotaļās, zīlējām, izmīdījām dārzus, lai nezāles vasarā neaug un augstu lēcām, lai labība aug griezdamies, pēc tam pa Vecumnieku centrālo ielu notika masku gājiens līdz estrādei, kur ezera krastā turpinājās svinības, ar dažādām izdarībām, sacensībām veiklībā, sadziedāšanos un sadancošanu, vairākiem ugunskuriem un gardo Meteņu putru. Pašā noslēgumā Metenis dalīja savas dāvanas un zelta pogas! Un tad vēl mūs pārsteidza uguns šovs! Šī tradīcija - svinēt Meteņus kopā ar draugiem, Vecumniekos ir jau vairākus gadus! Un mums bija patiess prieks būt pie viņiem šogad ciemos!  

Lasīt visu ziņu galerija (23)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top