Lapas karte
AA+A++
A AAA

Koknese un Aizkraukles novada uzņēmēji piedalās starptautiskajās Hanzas dienās Rīgā

25.08.2021

img_20210821_190302.jpgNo 19. līdz 22. augustam norisinājās 41. starptautiskās Hanzas dienas Rīgā, ar programmu gan klātienē, gan tiešsaistē. Hanzas dienu moto bija “Kuģot gadsimtos”, simbolizējot senās Hanzas savienības vērtības. Šogad starptautisko svētku formāts bija savādāks kā citus gadus, jo saskaņā ar pasaulē esošo situāciju, klātienes aktivitātēs tikās vien neliela daļa Hanzas pilsētu delegācijas un Hanzas tirgū sevi prezentēja tikai Latvijas Hanzas pilsētas un tirgotāji.

Hanzas tirgus ir ikgadējo starptautisko Hanzas dienu pasākumu programmas centrālā ass. Šogad sešas Latvijas Hanzas pilsētas – Rīga, Limbaži, Kuldīga, Cēsis, Straupe un Koknese četrās Rīgas vietās aicināja viesus un interesentus ar savām pilsētām raksturīgo, Hanzas vērtībās balstīto, tirdzniecības piedāvājumu.

Vairāk nekā 300 gadus Hanzas tirgotājus 400 pilsētās vienoja trīs vērtības – ūdens, pilsēta un brīvība. Godājot šīs vērtības un vienlaikus respektējot šodienas epidemioloģiskās piesardzības prasības, Hanzas dienu programmā tika iekļauti vairāki pastaigu maršruti, tirgus, muzikāli notikumi, virtuāli pasākumi, jauniešu aktivitātes, vides instalācijas un izstādes.

Rīgas mākslas telpā ir aplūkojama izstāde “Hanzas jaunais zelts”, kurā piedalās 30 dalībnieki no vairākām valstīm, pārstāvot 20 Hanzas savienības pilsētas. Koknesi šajā izstādē pārstāv Elīna Māliņa ar gleznojumu ‘’Dabas pils’’, kas ir veidots kā pateicība dabai.

21. un 22. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcas pakājē, vairākos stendos Kokneses un Skrīveru, kā arī Aizkraukles apkārtnes amatnieki un ražotāji aicināja ar plašu un daudzveidīgu piedāvājumu, kuru Vecrīgas apmeklētāji un ārzemju tūristi novērtēja īpaši atzinīgi. Piedāvājumā bija gan garšas kārpiņas lutinoši saldumi, dzērieni, paipalas un sieri, gan neatkārtojami ādas, vilnas, filca un koka izstrādājumi, tāpat arī dabīgā sejas un ķermeņa kosmētika. Aktīvi darbojās Likteņdārza un Kokneses tūrisma centra informācijas teltis, kur ikvienam tika sniegta informācija par tūrisma iespējām Koknesē, tās apkārtnē un Aizkraukles novadā.  Apmeklētājus ieinteresēja gan suvenīri, gan Jāņa Bleses atkārtotais izdevums grāmatai “Koknese – ar atskatu tālākā pagātnē”.

Seno Hanzas pilsētu Koknesi prezentējošo tirdziņu apmeklēja Rīgas pilsētas mērs Mārtiņš Staķis un kopā ar viņu viesi no mūsdienu Hanzas savienības pilsētām – Hanzas pilsētu savienības “DIE HANSE” prezidents un Lībekas mērs Jans Lindenavs, Hanzas pilsētu savienības prezidenta vietniece Ingera Harlev no Visbijas, Hanzas pilsētu savienības prezidija loceklis un Neisas, 2022. gada starptautisko Hanzas dienu rīkotājas pilsētas mērs Rainers Breiers, prezidija loceklis un Kampenas mērs Borts Kūleveins, kā arī Brilonas pilsētas mērs Dr. Kristofs Barčs.

Dalība starptautiskajā mūsdienu Hanzas savienībā sniedz plašas iespējas realizēt starptautiskos projektus un piedalīties īpašos pasākumos. Piedaloties šajā pasākumā, esam lepni par Kokneses piederību Hanzas savienībai un novērtējam sniegto iespēju būt daļai no Hanzas dienu dalībnieku pulka.

Informācija:

Kokneses apvienības pārvaldes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Kokneses tūrisma informācijas centrs un F64 Photo Agency

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top