Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

"Kokneses Ziņģes" zaļumu prieki

14.08.2021 16:00 - 18:00 kur : Kokneses parks

img_8777.jpg "Kokneses ziņģes" zaļumu prieki 14. augusta pēcpusdienā kopā sasauca tuvus un tālus ziņģes draugus. Pirmo reizi folkloras kopas "Urgas" organizētais un daudzu koknesiešu iemīļotais pasākums notika senatnīgajā un ziedošajā Kokneses parkā.

Kokneses folkloras kopa "Urgas", "Kokneses zēni", Tomes "Graudi", Pļaviņu "Āre", Ogres "Artava", Jelgavas "Dimzēns",  Nikolajs Zaharovs,  kapela "Kramiņi", Ikšķiles "Saulesmeitas" un  "Aizezeres muzikanti" ar melodijām, kas cauri gadiem dzīvo no paaudzes paaudzē uzbūra pagājušā gadsimta 30. gadu noskaņu, kad Kokneses parkā notika zaļumballes.

Zaļumu prieki sākās pie Fauna galvas ar mājinieku – folkloras kopas "Urgas" un "Kokneses zēnu" uzstāšanos, apliecinot, cik ļoti gaidījuši šo satikšanos, jo par tradīciju kļuvušais pasākums pagājušajā gadā nenotika.

Inguna Žogota, folkloras kopas "Urgas" vadītāja un "Kokneses ziņģes" iedvesmotāja, sasveicinoties ar dziedošajiem kolektīviem un skatītājiem, sacīja: ""Kokneses ziņģe" notiek zaļumos brīnumjaukā dienā ar saulīti un lietus mākoņiem. Par visu ir padomāts! Un, ka kādam kaut kas trūkst, tad viņam tas ir jāatrod – Koknesē ir tik daudz jauku un interesantu vietu, ko ieraudzīt!"  Dziesmotā pasākuma dalībniekus sirsnīgi sveica un līksmu kopā būšanu novēlēja Kokneses kultūras nama direktore Inguna Strazdiņa.

Pēc katra kolektīva lustīgas sadziedāšanās un ar sevi iepazīstināšanas sākās špacieris pa parku ar apstāšanos pie Norāžu staba, pie skulptūras "Mūžībai", Tējas namiņā, kur, skanot ziņģēm, gan paši spēlmaņi, gan skatītāji labprāt uzdancoja. Pasākums noslēdzās Kokneses pilsdrupās ar gardas zupas baudīšanu un kapelas "Aizezeres muzikanti" dzīvespriecīgo sniegumu.

Ikviens kolektīvs, kurš šajā dienā Koknesē dalījās savā dziesmu bagātībā, paliks atmiņā kā pirmie "Kokneses ziņģes" zaļumu prieku dziesminieki, iesākot jaunu lappusi "Kokneses ziņģes" jau bagātajā mūžā. Ir dzimusi jauna tradīcija, kas noteikti turpināsies!

Kokneses apvienības pārvaldes

Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļa

Anitas Šmites foto

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top