Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Kokneses novada svētki "Koknesei 740"

30.06.2017 17:30 - 01.07.2017 kur : Kokneses estrāde

img_5603_1.jpgJa iepriekšējos gados Kokneses novada svētku laikā spoži spīdēja saule, tad šoreiz 1. jūlija dienā dabas māte gribēja pārbaudīt svētku svinētāju izturību, sūtot bagātīgus lietus mākoņus. „Bet svētku sajūta bija tik un tā!” – par aizvadītajiem svētkiem teic daudzo svētku pasākumu dalībnieki. Pēc grandiozā svētku gājiena Kokneses estrādē koncerts „Jubilejas diždancis” sākās ar koru „Anima” un „Alaine” kopīgi dziedāto Kokneses himnu un Kokneses novada domes priekšsēdētāja Daiņa Vingra sveicieniem visiem svētku svinētājiem.

Dejā ir spēks! Vislielākais paldies izturīgajiem novada deju kolektīvu dalībniekiem, kuri, nebēdājot par nelabvēlīgajiem laikapstākļiem, priecēja skatītājus ar lustīgiem dančiem. Kokneses dižajā jubilejā laimes vēlējumus dejā izteica vidējās paaudzes deju kolektīvi „Liepavots”, „Irši”, „Kokna”, „Rats”, dāmu deju kolektīvs „Tik un tā”, Kokneses kultūras nama jauniešu deju kolektīvs, I.Gaiša Kokneses vidusskolas deju kolektīvs „Kāpēc”, līnijdeju kolektīvs „Crystal line” un jauno līnijdejotāju grupa „Mazie kristāliņi”. Koncertu vadīja Kokneses amatierteātra jaunais aktieris Reinholds Sprukulis.

Savukārt Kokneses kultūras nama pūtēju orķestris un kapela "Aizezeres muzikanti" koncertā "Re, kur muzikanti spēlē!" skatītājiem dāvāja dzīvespriecīgas un saulainas melodijas.

Svētku tirdziņā "Nāc un svinēt sāc!" vietējie uzņēmēji, organizācijas un biedrības izrādīja savu veikumu, savu radīto vietējo produkciju. Ikviens varēja iepazīt un iegādāties z/s „Janavas” daudzveidīgo produkciju veselībai un skaistumam, z/s „Bļodiņas” gatavoto mājas sieru vai z/s „Vecsiljāņi” iecienīto „Ievas sieru”, veselīgos „Rūķu našķus”, Ojāra Vēža gatavoto mājas saldējumu, Ģirta Ločmeļa radīto ogu un medus pulveru bagāto klāstu, kā arī Laimas Antonēvičas skaistos rokdarbus. Biedrība „Baltaine” aicināja iepazīt senās spēles un cienāja ar gardu zupu, bet Kokneses tūrisma centra un dizaina darbnīcas kopīgajā teltī svētku svinētāji varēja izveidot savu rakstu topošajai Kokneses novada jostai.

Visas dienas garumā gardu maltīti nodrošināja „Kokneses miesnieks” un vēl citi ēdināšanas uzņēmumi.

Jauno paaudzi gaidīja piepūšamās atrakcijas, mobilā virvju trase "Turies!", lāzerpeintbols, kā arī citas lustes. Īpaša dāvana mazākajiem svētku svinētājiem bija izrāde “Baltais lācis - SUPERZVAIGZNE”.

Spēcīgākie novadnieki – divas koknesiešu komandas un viena Bebru pagasta vīru komanda cīnījās virves vilkšanas sacensībās. Sīvā konkurencē uzvarētāju titulu ieguva bebrēnieši. Par izrādīto cīņas sparu katra komanda saņēma vietējo uzņēmēju sarūpētās balvas.

Pirmo reizi Kokneses novada svētkos uz draudzīgām un gardām sacensībām „Kokneses dzimšanas dienas torte 2017” tika rosināti novadā dzīvojošie kūku cepēji. Paldies četrām atsaucīgajām Kokneses saimniecēm par greznajām dzimšanas dienas tortēm! Ikviens svētku dalībnieks varēja nodegustēt pa tortes gabaliņam un nobalsot par savu torti – favorīti. Lielās svētku loterijas laikā cildināja prasmīgās kūku cepējas. Pēc degustētāju balsojuma pirmo vietu ieguva koknesiete Valentīna Lipse. Viņas cepto kūku rotāja vārdi: Koknesei 740. Otrās gardākās tortes cepējas gods tika Ingrīdai Grozai, bet 3. vieta Sandrai Iubuei, arī Koknesē labi pazīstamai kūku meistarei, 4. vieta nesen par koknesieti kļuvušajai Olgai Šinkai. Vēlreiz liels paldies gardo kūku cepējām par sagādāto saldo svētku prieku! Pirmo trīs vietu ieguvējas balvā saņēma SIA „Gemos” dāvanu kartes un tortes lāpstiņas, bet visas konkursa dalībnieces linu priekšautus no Hanzas projekta suvenīru klāsta un Kokneses kultūras nama dāvanu karti vienam kultūras pasākuma apmeklējumam.

Kokneses luterāņu baznīcā koncertā "Mūsu dziesmas Koknesei" klausītāji pārliecinājās, cik dzidri un skanīgi dievnamā skan dziedātāju balsis. Sirsnīgo svētku brīdi atklāja Astrīdas Saimenas runātie dzejas vārdi, kurus Koknesei veltījusi dzejniece Ārija Āre. Kokneses pagasta sieviešu kora „Anima” un jauktā kora „Alaine” dziesmas izskanēja kā gaišs gaviļu sveiciens Koknesei un visiem novadniekiem.

Lielo svētku loteriju atraktīvi un interesanti vadīja Kokneses novada domes izpilddirektors Ilmārs Klaužs. Pie vērtīgām balvām, ko bija sarūpējuši novada uzņēmēji, tika vairāk kā 60 novada iedzīvotāji. Galveno balvu - televizoru, nodrošināja uzņēmums SIA HANZA ELEKTRO. Šo vērtīgo laimestu savā īpašumā ieguva Sarmīte Anohina no Kokneses pagasta Bormaņiem.

Svētku vakara koncertā "Tu un Es" piedalījās iemīļoti mūziķi – Harijs Zariņš, Aija Andrejeva, Antra Stafecka, Alex, Atis Ieviņš un grupa COLT. Koncertā skanēja Latvijas rokmūzikas leģendas, ģitārista un dziesmu autora, kādreizējā smagā roka vienības "Opus Pro" līdera Harija Zariņa, kurš pavisam nesen nosvinēja 60. dzimšanas dienu, radītās kompozīcijas.

Īsti dzimšanas dienas svētki nav iedomājami bez lustēšanās zaļumballē, tādēļ līksmība un svētku svinības Kokneses parka estrādē turpinājās kopā ar grupu "ROJA" un DJ MadVip. Pusnaktī Kokneses estrādē svētku uguņošanā debesīs uzziedēja krāsaini ziedi un visu svinētāju gaviles: "Daudz laimes dzimšanas dienā, Koknese!"

Paldies visiem svētku apmeklētājiem, novada uzņēmējiem, organizatoriem un atbalstītājiem! Kopā svētki izdevās lieliski, neskatoties uz lietaino dienu!!! Uz tikšanos citos novada pasākumos!

Sarmīte Rode

Anitas Šmites foto

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top