Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

Dzejas dienas Iršos

09.09.2016

irsi_3041_12_1.jpgRudeni Latvijā ieskandina, iezīmē Dzejas dienas. Šogad Dzejas dienu moto ir ļoti daudzsološs – „Dzeja pavedina”. Šīs sauklis pavedina un aicina uzdrošināties atklāt un izzināt sevi, pasauli, cilvēkus sev līdzās. Iršos jau trešo gadu dzejas dienas tiek atzīmētas brīvā dabā – Magazinas laukumā, kuru varētu nosaukt Aspazijas vārdiem runājot par „Saulaino stūrīti”. 9. septembrī ļoti daudzi Iršu ļaudis, pārsvarā bērni, sekoja dzejai. Magazinas laukumā viņi satikās ar gaišu un jauku cilvēku, koknesieti Anitu Liepiņu, kura klātesošos iepazīstināja ar savu pirmo dzejas grāmatu „Lejuplādes”. Klausoties dzejniecē, nepārprotami varēja saprast, ka katrs dzejolis viņai ir dziļi sirdī izlolots, atnācis kā svētība, kuru viņa nevar paturēt tikai sev.

Pērses sākumskolas skolēni uzdrīkstējās uz dzejas lasījumiem. Bērni lasīja savu iemīļoto dzejnieku darbus. Prieku Anitai Liepiņai sagādāja vecāko klašu skolēni, jo bija izvēlējušies viņas dzejoļus.

Izrādās, ka dzejas pavadījumā ir labi stādīt kokus. Katra klase kopā ar audzinātājām turpināja veidot krāšņumkoku dārzu pie vēsturiskās vietas.

Jauko dzejas dienas pasākumu kuplināja Iršu sieviešu vokālais ansamblis. Meitenes dziedāja dziesmu ar Knuta Skujenieka vārdiem „Lūgšana”. Dzejnieks šogad svin skaistu jubileju un viņam par godu bibliotēkā ir izlikta neliela izstāde.

Vakara krēsliņā dzeja iedrošināja uz Magazinas laukuma ierasties jaunizveidotajai čigānu grupai „Javen”. Jau pirmajā uznācienā neaprakstāmie krāšņie tērpi, temperamentīgās čigānietes un izskatīgais čigānbarons uzrunāja un aizrāva publiku. Čigāni savās dejās izpauda kaisli, mīlestību un čigānisko temperamentu, kas neatstāja vienaldzīgus skatītājus. Drīz vien viss Magazinas laukums bija pilns ar dejotgribētājiem. Starp aizrautīgajām dejām viena no čigānietēm ar humoru stāstīja par savdabīgo čigānu skatījumu uz dzīvi. Atvadoties čigānu grupa visiem vēlēja veiksmi, saticību, veselību un laimi mīlestībā.

Paldies visiem, kas piedalījās Dzejas dienu pasākumu organizēšanā, un paldies tiem, kas atnāca un guva prieka mirkļus!

Dace Grele,

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja

Ineta Riekstiņa, 

Iršu pagasta kultūras pasākumu organizatore

Foto – Valdis Zvirgzdiņš

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top