Lapas karte
AA+A++
A AAA
Svarīga informācija iedzīvotājiem covid 19
Svarīga informācija iedzīvotājiem360 aero tūreKokneses novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrsKoknese veselīgāka vide visiemReimigrācijaKoknese investoriemKokneses sporta centrs logoAinavu dārgumiVikingu lielaiva NamesisVelonomaOgres tehnikumsLikteņdārzsKokneses pilsdrupasKokneses pagasta bibliotēkaĶILUPEŠķiroto atkritumu savākšanas laukumsvugd

„Baltā galdauta svētki” Iršos

03.05.2017

irsi030517_2_1.jpgIršos 3. maijā, Latvijas neatkarības atjaunošanas svētku priekšvakarā, pateicoties pagasta sieviešu vokālā ansambļa vadītājai Valdai Kalniņai un dziedošajām meitenēm, iedibinājās jauna tradīcija „Baltā galdauta svētki”. Muzikāli literārais pasākums pulcēja pagasta ļaudis un kaimiņus no Meņģeles un Vietalvas uz kopā būšanu, lai radītu svētku sajūtu sevī un citos.

Nelielā prezentācijā „Baltā galdauta svētkos” pagasta pārvaldes vadītāja Raina Līcīte klātesošos iepazīstināja ar kultūras dzīvi Iršos. Pagājušais gads iršēniešiem ir bijis bagāts ar skaistiem un svarīgiem pasākumiem- sagaidīta vidējās paaudzes deju kolektīva „Irši” 25. dzimšanas diena un vērienīgi atzīmēta Iršu vācbaltu kolonijas 250. gadadiena.

Sieviešu vokālie ansambļi no Meņģeles un Vietalvas skatītājus iepriecināja ne tikai ar skanīgām dziesmām, bet arī ar saistošiem stāstījumiem par saviem pagastiem.

Muzikālie priekšnesumi mijās ar aktivitātēm pie „veiksmes trauka”. Nelielie pārsteigumi bija saistīti ar Iršu pagastu un Kokneses novadu, tos rotāja novada logo zīme. Savukārt vinnētāji citēja Kārļa Ulmaņa - vienas no spilgtākajām personībām Latvijas vēsturē, domu graudus un atziņas. Ar svinīgi kopīgi dziedātu latviešu tautas dziesmu „Pie Dieviņa gari galdi”, ieinteresētām sarunām ar kaimiņiem un cienāšanos Iršos izskanēja „Baltā galdauta svētki”.

Svētki izdevās pateicoties kopīgam darbam. K. Ulmanis ir teicis: „No sevis nekas nepiepildās. Viskarstāk izteiktās vēlēšanās un novēlējumi izskan debesu zilgmē, ja nav tāda spēka, kas visu iedzīvina. Šo spēku var meklēt ārpusē, bet tur to neatradīs un neatradīsim. Šis spēks jāmeklē un arī jāatrod pie mums pašiem, iekš mums pašiem.” Paldies visiem, kas piedalījās svētku organizēšanā un paldies arī tiem, kas atrada sevī spēku atnākt uz šo jauko pasākumu!

Iršu pagasta bibliotēkas vadītāja Dace Grele

printēt
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top