Lapas karte
AA+A++
A AAA

Gūst jaunu pieredzi Līgatnē

22.09.2021

img_20210919_wa0015_1.jpgSaulainā 18. septembra rītā pirmsskolas izglītības iestādes "Bitīte" darbinieki devās ekskursijā uz Līgatni, iepazīstot tās interesantākās vietas.

Līgatnes Amata māja atrodas vienā no vēsturiskajām papīrfabrikas strādnieku koka rindu mājām. Programmā "Viss par un ap papīru" izzinošajā daļā iepazināmies ar papīra ražošanas vēsturi Līgatnē, veicām arī radošos darbus "Papīra smelšanā" . Šajā nodarbībā redzēto izmantosim savā ikdienas darbā, mācot bērnus radošās prasmēs. Savus mākslas darbiņus atstājām, lai nožūst. Ar nepacietību gaidīsim sūtījumu pa pastu.

Ciemojāmies  arī pie vienīgajiem bērza tāšu pinējiem Latvijā – tautas daiļamata meistariem Vizmas un Pētera Zvirbuļiem. Aplūkojām unikālu tāšu izstrādājumu kolekciju, kas veidota no vairāk nekā 100 gadus veciem izstrādājumiem, kas izmantoti ikdienišķām lietām. Arī mēs iemācījāmies gatavot eglīšu rotājumus "čiekuriņu" . Šo radošo darbu veidus noteikti pielietosim mācību procesā.

Ielūkojāmies arī līgatniešu alu pagrabos un garāžās.

Tālāk jau ceļš veda uz Ieriķu dzirnavu dabas takām. Vērojot brīnišķīgos Melderupes ūdenskritumus un upes stāvkrastus, centāmies relaksēties un pozitīvi uzlādēties ar labām domām, apņemšanos jauniem mērķiem.

Ūdensdzirnavas ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis. Pastaigas laikā ieraudzījām arī pa kādai skulptūrai, kas izveidota no sūnām. Taku apkaimē paslēpušās arī rūķu sejiņas.

Ekskursijas noslēgumā nokļuvām līdz Ērgļu klintīm. Ērgļu (arī Ērģeļu) klintis ir Baltijā monolītākā smilšakmens klinšu siena, tās garums ir ap 700 metru, ap 330 metru garu daļu apskalo Gauja, maksimālais augstums ir līdz 22 metriem. Raugoties no augšas uz Gauju, paveras iespaidīgs skats.

Viss redzētais ir unikāls un neaizmirstams, jo dzīvojām tik skaistā zemē – savā Latvijā.

Ar dziesmām ātri pagāja mājupceļš. Paldies Laumai par organizēto ekskursiju!

PII “Bitīte” informācija un foto

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top