Lapas karte
AA+A++
A AAA

Velkam svētkus kalniņā!

22.12.2021

img-20211221-wa0032.jpgAi, bagāti Ziemassvētki,

Lejiņā nogājuši,

Tekam veci, tekam jauni,

Velkam svētkus kalniņā.

Ziemas saulgriežu laiks Bebru pagasta bērnudārzā "Bitīte" tiek sagaidīts ar senām Ziemassvētku svinēšanas tradīcijām. Gada visīsākajā dienā, 21. decembrī, kad līņāja sīks sidraba lietutiņš, "Bitītes" pagalmā uz bluķa vilkšanu sanāca 3. un 4. grupiņas  ķekatnieki.

Pirms bluķa vilkšanas viņi atcerējās šajā gadā paveiktos labos darbiņus, lai visu slikto atstātu bluķī un vēlāk to sadedzinātu ugunskurā. Bluķa sadedzināšana simbolizē saules un siltuma atgriešanos dabā un gaismas uzvaru pār tumsu.

Līksmi dziedot un skandējot mūzikas instrumentus, bērni, pārģērbušies par lāčiem, vilkiem, zaķiem, kazām un citiem maskotiem tēliem, vilka bluķi ap bērnudārzu, skaļi nosaucot nevēlamos ieradumus, no kuriem jāatbrīvojas nākamajā gadā.

Ziemassvētki jau klauvē pie durvīm. Dodoties  uz pirmsskolas izglītības iestādi "Bitīte", ikvienu sagaida Ināras Kučekas radītie rūķi. Gada baltākos svētkus gaidot, čakli strādāts rotājot telpas un eglīti, gatavojot dāvaniņas, cepot piparkūkas un daudz jauna uzzinot par svētku svinēšanas tradīcijām. Katras grupiņas bērni izstāstīja savu Ziemas pasaku. Lai nokļūtu pasakā, rūpējās grupu skolotājas Kristīne Silova, Alise Miezīte, Linda Rudzone, Inga Orlova,  Vineta Kalniņa, Iluta Atraste, Nellija Mateša un Velga Gredzena.

Gaišus un priecīgus Ziemassvētkus ikvienā ģimenē un visās mājās! Lai spožās svecīšu liesmiņas sasilda ikvienu! Rūpes un ikdienas steigu atstāsim vecajam gadam. Laimi, veiksmi, veselību Jaunajā gadā!

PII "Bitīte" informācija un foto

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top