Lapas karte
AA+A++
A AAA

Pēdējās aktivitātes projektā "AttractiveFORyou"

08.11.2018

latlit_logo_lat_full_cmyk.jpgKokneses novada domes īstenotais projekts "AttractiveFORyou" jeb "Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana" Nr.LLI-211 tuvojas noslēgumam. 30.septembrī Jēkabpilī notika projekta noslēguma sanāksme un projekta partneru kultūras kolektīvu dalība Jēkabpils rudens gadatirgū. Koknesi pārstāvēja folkloras kopa "Urgas", Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite un projekta vadītāja Māra Bitāne.

Projekta pēdējos mēnešos līdz šī gada decembra beigām vēl tiks īstenotas vairākas aktivitātes Kokneses novadā saistībā ar tūrisma piedāvājuma uzlabošanu – tiks izveidots audiogids sešās valodās Kokneses pilsdrupās, iegādātas lielformāta spēles āra apstākļiem (puzle, domino, cirks, ķekatas), izveidots dizains pašvaldības reprezentatīvajam stendam dalībai starptautiskajās un reģionālajās tūrisma izstādēs un gadatirgos, izveidota ar virtuālajām brillēm skatāma virtuālā 360 grādu panorāmas tūre ar 12 populārākajiem apskates objektiem Kokneses novadā.

Līdz šim projektā ir attīstīti un popularizēti aktīvas atpūtas un gardēžu maršruti, kas ved no Kokneses, Jēkabpils līdz Lietuvas partneru pilsētām Rokiškiem un Pluņģei, uzsverot katras vietas unikalitāti un neparastākos apskates objektus, uzlabota projektu partneru tūrisma informācijas centru infrastruktūra un ieviesti jauni pakalpojumi tūristiem. Pateicoties ERAF finansējumam, ir restaurētas Pluņģes tūrisma centra telpas, uzstādīts interaktīvais informācijas stends, iegādātas mēbeles un aprīkojums gadatirgiem. Rokišķu tūrisma informācijas centrā uzstādīts tūristu skaitītājs, āra interaktīvais informācijas stends, iekštelpu informācijas stends ar izglītojošām spēlēm, iegādāts gadatirgus aprīkojums un norādes zīmes pilsētā. Jēkabpilī uzstādīti divi āra informācijas stendi un lielais LED ekrāns ielas malā ar noderīgu informāciju pilsētas viesiem un iedzīvotājiem, kā arī izvietotas norādes zīmes uz tūrisma centru. Koknesē projekta ietvaros 2017.gadā veikta plaša stāvlaukuma izbūve pie jaunajām Kokneses tūrisma centra telpām.

 Projekta mērķis ir attīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū, reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

Projekta vadošais partneris ir Kokneses novada dome, partneri - Jēkabpils pilsētas pašvaldība, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centrs un Pluņģes rajona pašvaldība.

Projekta īstenošanas ilgums ir no 01.04.2017.-31.12.2018. Kopējās izmaksas ir 471 234,46 euro, no tām  400 549,29 euro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014-2020 ietvaros.

 Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par publikācijas saturu pilnībā atbild Kokneses novada dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

 Informāciju sagatavoja:

Projekta vadītāja Māra Bitāne,

Kokneses novada domes

Attīstības nodaļa, T.65133636

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top