Lapas karte
AA+A++
A AAA

Uzlaboti tūrisma pakalpojumi Latvijas un Lietuvas partnerpilsētās. Noslēdzas projekts "AttractiveFORyou"

28.06.2019

kokneses_pilsdrupas.jpglatlit_logo_lat_full_cmyk.jpgPašā tūrisma sezonas plaukumā noslēdzas projekts "AttractiveFORyou" jeb „Ilgtspējīgu tūrisma pakalpojumu attīstība un tūrisma infrastruktūras pieejamības uzlabošana” Nr.LLI-211, ko Kokneses novada pašvaldība īstenoja sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību, Rokišķu tūrisma un tradicionālās amatniecības informācijas un koordinācijas centru un Pluņģes rajona pašvaldību laika posmā no 2017. gada 1.aprīļa līdz 2019. gada 30. jūnijam.

Projekts tika īstenots ar mērķiattīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū un reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

Projekta mērķis izpildīts ar uzviju un par projekta līdzekļiem uzlabota četru tūrisma informācijas centru infrastruktūra un ieviesti jauni pakalpojumi tūristiem, kas ļauj labāk iepazīt Kokneses, Jēkabpils, Rokišķu un Pluņģes kultūrvēsturisko mantojumu. Koknesē, 1905.gada ielā 7, pie jaunā Kokneses tūrisma informācijas centra izbūvēts ērts stāvlaukums gan vieglajiem auto, gan autobusiem. Izveidota nobrauktuve personām ar kustību traucējumiem, gājēju ietves, ierīkoti soliņi, uzstādīts informatīvais stends ar Kokneses novada karti.

Kokneses viduslaiku pilsdrupās pieejams audiogids, kas nodrošina informāciju sešās valodās, turpat var spēlēt lielformāta puzli, domino un cirku, izmēģināt ķekatas. Jaunums tūrisma informācijas centrā ir virtuālās brilles, kur virtuāli 360 grādu panorāmas tūrē skatāmi 12 populārākie apskates objekti Kokneses novadā.

Ar Kokneses novada tūrisma objektiem var iepazīties virtuāli mājaslapā visitkoknese.lv/lv/tourism/360-gradu-tures-kokneses-novada-apskates-objektos. Arī Jēkabpils, Rokišķu un Pluņģes ievērojamākie tūrisma objekti apskatāmi virtuāli 3D panorāmas tūrēs viņu mājas lapās.

Labs papildinājums un informācijas avots ir projekta ietvaros sagatavotie ceļveži - "Garšu ceļvedis", kurā iekļauta informācija par ēdināšanas vietām Latvijas-Lietuvas pierobežā un atklātas interesantākās ēdienu receptes un "Aktīvais tūrisms Latvijas-Lietuvas pierobežā" četrās valodās, kas iezīmē interesantākās, aizraujošākās apskates vietas un aktīvā tūrisma galamērķus atraktīvajā Jēkabpils pilsētā, gleznainajā Kokneses novadā, Žemaitijas Versaļā – Pluņģes pilsētā, ainaviskajos Rokišķos un to apkārtnē. Abus minētos ceļvežus var izpētīt Kokneses novada mājas lapā http://visitkoknese.lv/lv/routes

Arī projekta partnerpilsētas var lepoties ar uzlabojumiem tūrisma jomā. Jēkabpils viesu ērtībām projekta laikā uzstādīti divi āra informācijas stendi, kā arī izvietotas norādes zīmes uz tūrisma centru un uzstādīts liels LED ekrāns ar noderīgu informāciju pilsētas viesiem.

Lietuvas pilsētas Rokišķi un Pluņģe pazīstamas mazāk, bet to apmeklēšana var būt ideāls atpūtas maršruts brīvdienām. Rokišķos pārsteigs atjaunotā Gačionu muiža, krāšņā Rokišķu muiža, kurā ierīkots Rokišķu muzejs. Gardēžiem noteikti jāiegriežas kafejnīcā "Senas grafas" (latviski "Senais Grāfs"), kur iespējams izgaršot to, ko ražo vietējie uzņēmumi un saimniecības, sākot no vītinātas filejas un alkšņu dūmos auksti kūpinātas liellopa desas līdz Itālijā nogatavinātajam cietajam sieram "Rokiškio Grand" un izcilas kvalitātes vīniem no saimniecības "Roksala". Ir vērts pabūt Ilzenbergas muižas kompleksā, kur tiek attīstīta biodinamiskā saimniecība. Projekta laikā Rokišķu tūrisma informācijas centrā uzstādīts tūristu skaitītājs, āra interaktīvais informācijas stends, iekštelpu informācijas stends ar izglītojošām spēlēm, iegādāts gadatirgus aprīkojums un uzstādītas norādes zīmes pilsētā.

Tikpat pārsteidzošiem  atklājumiem bagāta ir otra Lietuvas pilsēta Pluņģe, ar tās apkaimē esošo Plateļu ezeru. Ar savu piedāvājumu vilina viesu nams "Prie Žiedelio", kur var nobaudīt žemaišu tradicionālo virtuvi. Aktīvās atpūtas cienītājiem iespēja paviesoties enerģētisko piramīdu un ģeometrisko figūru parkā. Toties "Medaus kletele" saimniecībā var izmēģināt bišu gultas omulīgi iekārtotā bišu namiņā, caur logu vērot lidoņu dzīvi un sajust, kā pazūd saspringums un nemiers. Īpaša uzmanība jāvelta "Žemaitijas Versaļai" – kņaza Nikolaja Oginska pilij Pluņģē, kurā iekārtots Žemaišu muzejs un apskatāmi priekšmeti, kas ir saistīti ar žemaišu kultūru un mākslu visā pasaulē. Plašajā pils parkā tiek rīkoti klasiskās mūzikas koncerti. No projekta līdzekļiem ir restaurētas Pluņģes tūrisma centra telpas, uzstādīts interaktīvais informācijas stends, iegādātas mēbeles un aprīkojums gadatirgiem.

Projekta laikā ir uzlaboti un dažādoti tūrisma pakalpojumi, pilnveidota infrastruktūras pieejamība, izveidoti ceļveži, iegādāts tūrisma izstāžu aprīkojums un rīkotas pieredzes apmaiņas vizītes un lekcijas. Noslēdzoties projektam, ciemos gaida atraktīvās Latvijas un Lietuvas pilsētas Koknese, Jēkabpils, Rokišķi un Pluņģe!

Projekts tika īstenots ar mērķiattīstīt Latvijas un Lietuvas pilsētu pievilcību un konkurētspēju, uzlabojot esošo tūrisma pakalpojumu un infrastruktūras pieejamību, palielinot interesi potenciālo tūristu vidū un reklamējot vienotus tematisko pārrobežu tūrisma maršrutus.

Projektu finansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds Interreg V-A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. – 2020.gadam ietvaros. Projekta kopējās izmaksas: EUR 471 234,46,  ERAF finansējums EUR 400 549,29, Kokneses novada domes projekta budžets EUR 139 323,22, Kokneses novada domes līdzfinansējums EUR 13 932,51.

ŠĪ publikācija tapusi ar  Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.  Par publikācijas saturu pilnībā atbild Kokneses novada dome un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Tekstu sagatavoja Kokneses novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Sandija Svarupa

Foto: Ingus Pugačovs un Māra Bitāne

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top