Lapas karte
AA+A++
A AAA

Projekts HANSA

Noslēdzies trīs gadus ilgušais HANZAS projekts

08.11.2018

hanzas_logo.jpgŠogad rudenī noslēdzies viens no nozīmīgākajiem Kokneses novada domes projektiem HANSA jeb  "Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai", kas ilga no 2015.gada oktobra un kurā kopā darbojās vienpadsmit partneri no trijām valstīm – Latvijas, Igaunijas un Zvedrijas. Projekta noslēguma sanāksme tika organizēta 25.septembrī vadošā partnera – Gotlandes tūrisma attīstības aģentūras "Inspiration Gotland" pārstāvētajā pilsētā Visbijā. Reizē ar noslēguma sanāksmi tika īstenota pēdējā kopīgā aktivitāte – IT mārketinga apmācības projekta partneru tūrisma speciālistiem. No Kokneses apmācībās un projekta sanāksmē  piedalījās Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Anita Šmite, informācijas konsultante Santa Midere un projekta koordinatore Māra Bitāne.

Septembra mēnesī tika īstenotas noslēdzošās aktivitātes projektā – izveidots Kokneses novada reprezentatīvais buklets, kā arī tūristiem domāta salokāma karte vairākās valodās, kas kalpos kā novada mārketinga materiāls izstādēs, gadatirgos, reģionālos un starptautiskos tūrisma pasākumos. Vēl A6 šosejas malā Kokneses centrā uzstādīts āra baneris ar Kokneses - Hanzas pilsētas simboliku, lai veicinātu Kokneses atpazīstamību kā kādreiz varenajai Hanzas savienībai piederošu vietu.

Lasīt visu ziņu

Projekts HANSA: Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (Nr.CB110)

logo_hanza_1.jpgProjekta mērķis: popularizēt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības, kas vēl mūsdienās, lielākā vai mazākā mērā, sastopamas katrā partnera pilsētā un, sadarbojoties projekta partneriem, veidot jaunus tūrisma produktus un piedāvājumus, lai kopīgi attīstītu Hanzu par vadošo tūrisma zīmolu Baltijas jūras reģionā.

 Projekta aktivitātes:

  • izveidot vairākus aizraujošus pārgājienu un riteņbraukšanas maršrutus
  •  iedzīvināt zīmolu “Hanzas gastronomija”, savienojot Hanzas vērtības ar vietējām gastronomiskajā vērtībām
  • padziļināta Hanzas vēstures izpēte gan vietējos, gan ārvalstu arhīvos
  • jaunu tūrisma pakalpojumu izveide  un Hanzas mantojuma redzamības uzlabošana
  • vietējās sabiedrības informēšana par Hanzas mantojumu un tā izmantošanas iespējām mūsdienās
  • partneru kopīgu maršrutu un tūrisma paku izveide, sadarbojoties vietējiem tūrisma operatoriem un tūrisma centriem;
  • Kokneses novada tūrisma mājaslapas vizuālā un funkcionālā uzlabošana
  • jauna aprīkojuma iegāde Kokneses novada tūrisma centram – gadatirgus un izstāžu aprīkojums, elektroniskie tūristu skaitītāji (uzstādīti Likteņdārzā un pilsdrupās), interaktīvais tūrisma informācijas stends;
  • tūrisma aplikācijas un video izveide
  • paredzētas arī citas aktivitātes, lai palielinātu tūristu skaitu visa gada garumā

 11 projekta partneri: Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland” (Zviedrija) - projekta vadošais partneris. Partneri: Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses novada dome, Limbažu novada dome, Pārgaujas novada pašvaldība, Kuldīgas novada  pašvaldība, Valmieras pilsētas pašvaldība, Vidzemes plānošanas reģions, Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības (Igaunija), Gotlandes plānošanas reģions.

Projekta finansējums:

ERAF finansējums - 89 151,10 euro

Pašvaldības finansējums -  10 488,37 euro (+ valsts dotācija 5244,18 euro)

Kopā Kokneses novada domes projekta budžets - 104 883,65 euro.

 Uzzini vairāk: Kokneses novada domes mājaslapa  http://koknese.lv/?s=542

Oficiālā projekta mājaslapa http://www.hanse.org/en/ExploreHANSA/

Vairāk par projektu:

FACEBOOK lapa https://www.facebook.com/ExploreHANSA/

Īstenošanas laiks 01.10.2015.-31.12.2018

 Projekta koordinatore:

Māra Bitāne, T.65133636, 20499940,

mara.bitane@koknese.lv

Koknesieši Rīgas svētkos

20.08.2018

img_4872.jpghansa_logo.jpg18. augustā Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – piedāvāja daudzveidīgu aktivitāšu programmu rīdziniekiem un svētku viesiem, aicinot iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās.

Ar skanīgiem sveicieniem no Kokneses uz Rīgu devās kapela "Aizezeres muzikanti", kuri nenogurstoši priecēja visus atnācējus gan pie projekta Hansa amatnieku teltīm, gan uz centrālās svētku skatuves Esplanādes laukumā. Enerģiskie skatītāju aplausi un sajūsma liecināja par koknesiešu emocionālo un sirsnīgo koncertprogrammas izpildījumu! 

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Hanzas pilsētas aicina uz virkni radošu aktivitāšu “Rīgas svētkos 2018”

15.08.2018

hanzas_pilsetas_rigas_svetkos_2018.jpghansa_logo.jpg18. augustā no plkst. 10:00 līdz plkst. 19:00 Rīgas svētku ietvaros Esplanādes parkā projekta HANSA pilsētas – Koknese, Kuldīga, Straupe, Limbaži un Cēsis – aicinās uz virkni daudzveidīgu aktivitāšu, piedāvājot rīdziniekiem un svētku viesiem iepazīt un izpētīt vēsturisko Hanzas laiku un tā mantojumu mūsdienās.

Seno pilsētu ikdienas ainas uzburs amatu pratēji, aicinot gan vērot, gan līdzdarboties meistarklasēs. Ikvienam būs iespēja izgatavot sev Rīgas arhibīskapa māla karotīti, izkalt senās Hanzas monētu. Īpaši viduslaiku pilsētu atmosfēru papildinās dažādi meistari, kas savas prasmes un iemaņas ieguvuši gadsimtiem izkoptās un paaudžu paaudzēs nodotiem seniem amatiem. Darbošanos ar ādu un paraugdemonstrējumus piedāvās amatniecības centrs “Mazā kāpa” un SIA “Marten”. Biedrība “9 arodi” pastāstīs par aušanu, dziju krāsošanu ar dabīgiem materiāliem,  aicinās apgūt celaiņu darināšanu.  Ekstrēmu izjūtu cienītāji varēs izmēģināt sēdēšanu uz Zinātkāres centra ZINOO adatu krēsla vai atrisināt uz galvaspilsētu atvestos galvlauža uzdevumus.

Savukārt gardēžiem piedāvājums nobaudīt sierus no “Ievas siers” plauktiem, Limbažu maiznīcas “Lielezers” produkciju, Cēsu maizi, Gogelmogels saldējumu, unikāla iespēja pagaršot kazu saimniecības z/s "Virbotnes" kazas piena mīksto saldējumu vafeļu konusā, kazas sieru, izgaršot z/s “Ezermalas” īstu Latvijas pļavu ziedūdeni, noskaidrot ziedu vēstījumus, iegādāties bioloģiskās  z/s “Janavas” dabisko kosmētiku (krēmi, losjoni utt.), baudīt Hanzas pilsētu vietējo mājražotāju sarūpētos kulinārijas un konditorejas izstrādājumus.

Lasīt visu ziņu

Kokneses piedāvājumu iepazīst ceļojumu blogeri un mediji no ārvalstīm

15.08.2018

hansa_logo.jpg8.augustā HANZAS projekta ietvaros Kokneses Tūrisma centrs uzņēma mediju pārstāvjus un ceļojumu blogerus no Vācijas, Lielbritānijas, Igaunijas un Latvijas, kuri šo nedēļu veltīja, lai iepazītos ar mazo Hanzas pilsētu piedāvājumu kulinārijas jomā. Vispirms viesi apmeklēja Kokneses Tūrisma centru, kur apskatīja Kokneses pils maketu, tūrisma centra iekārtojumu un atzinīgi izteicās par interaktīvo āra stendu. Pēc tam Tūrisma centra informācijas konsultante Lauma Āre, vadot ekspedīciju “Hanzas ceļi” Kokneses parkā, iepazīstināja ciemiņus ar Koknesei nozīmīgām vēsturiskām vietām, notikumiem un dabas vērtībām, akcentējot to, kas saglabājies no Hanzas laikiem, kā arī zudušās vērtības. Izbraucot ar vikingu tipa liellaivu „Nameisis”, viesi varēja novērtēt  Daugavas plašumu, sajust Kokneses pilsdrupu iespaidīgumu un gūt nelielu priekšstatu par Likteņdārza tapšanu. Nobeigumā ciemiņus sirsnīgi uzņēma piestātne „Pērsejas”, kur mierpilnā, dabas skaņu piepildītā vasarīgā gaisotnē saimnieču Itas Lejiņas un Katrīnas Šoles vadībā visi tika pacienāti ar leģendām apvīto Kokneses sama zupu un lauku labumiem. Koknesē vizītes dalībnieki pavadīja četras stundas, lai pēc tam lidotu tālāk uz Visbiju. Koknese ir viena no mediju brauciena programmā ietvertajām Hanzas pilsētām, kuras tiks atspoguļotas ārvalstu mediju publikācijās un ceļojuma aprakstos.

Lasīt visu ziņu galerija (15)

Koknese piedalās 38. starptautiskajās Hanzas dienās Rostokā

01.08.2018

img_5506_edited_edited.jpghanzas_logo.jpgNo 21. - 24. jūnijam norisinājās 38. starptautiskās Hanzas dienas Vācijas pilsētā Rostokā. Hanzas dienu moto bija "Tikai darīt" (Einfach Handeln/Take Action). Tajās piedalījās 119 Hanzas pilsētas no visām 16 valstīm, kuras ir pārstāvētas Jauno laiku Hanzas pilsētu savienībā.

Hanzas pilsētu izstādē-gadatirgū bija apskatāmi 105 pilsētu stendi, starp tiem arī HANZAS projekta prezentācijas stends “Explore Hansa”, kurā darbojās projekta partneru –Latvijas,  Igaunijas un Zviedrijas Hanzas pilsētu pašvaldību pārstāvji, tostarp arī no Kokneses. Stendā apmeklētājiem tika piedāvāts jaunais tūrisma materiāls “9 apburošas Hanzas pilsētas”, kas aicina viesoties visās Hanzas pilsētās, izvēloties izcilākos kultūrvēsturiskos objektus un tūrisma produktus. Svētku dalībnieku interesi raisīja viktorīna ar jautājumiem par Hanzas pilsētām un piedāvāto vinnestu – ceļojumu uz Visbiju. Atzinīgi tika novērtēti projekta ietvaros gatavotie Kokneses novada Hanzas līnijas suvenīri, kā arī apmeklētājiem piedāvātās degustācijas, ko īstenoja pārējie projekta partneri.

Šīs Hanzas dienas Rostokā bija īpašas arī ar to, ka katra dalībvalsts ieguva iespēju piedalīties Hanzas pilsētu mākslas darbu izstādē ar kādu sava mākslinieka mākslas darbu. Kokneses novadu pārstāvēja mākslinieks Aldis Dobenbergs ar 2018.gadā tapušu eļļas gleznu "Pārdzimšana". A.Dobenberga darbs kopā ar 66 Hanzas pilsētu mākslinieku radītajiem tēliem bija izvietots Rostokas Mūzikas un teātra augstskolas telpās un tā fotogrāfija un apraksts bija iekļauts izstādes katalogā.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Viduslaiku vēstures izpētes un rekonstrukcijas klubs “Rodenpoys” Sama modināšanas svētkos

28.05.2018

20180519_132101.jpghanzas_logo.jpgPateicoties Hanzas projektam, Kokneses novada domei šogad bija iespēja bagātināt Sama modināšanas svētku programmu un uzaicināt piedalīties viduslaiku vēstures izpētes un rekonstrukcijas kluba “Rodenpoys” no Ropažiem.

“Rodenpoys” pastāv jau desmit gadus, taču aktīvās darbības laiks ir vēl ilgāks, jo sākotnēji kluba dalībnieki darbojās tautas mūzikas sfērā folkloras kopā “Trejasmens”.  Par atbilstošāku kluba vārdu tika izvēlēts “Rodenpoys”, jo tas ir pirmais rakstītajos avotos minētais Ropažu nosaukums, kas tulkojumā no līvu valodas nozīmē “Dzelzs dēls”.

 Kokneses tūrisma sezonas atklāšanas svētkos, uz jauno pilsdrupu mūru un ainaviskā Kokneses parka fona “Rodenpoys” viduslaiku drānās tērptie aktīvisti piedāvāja apmeklētājiem dažādas viduslaiku atmosfēru rosinošas nodarbes. Katram bija iespēja iemēģināt roku lokšaušanā un škēpa mešanā, saņemot īsu apmācību un ieklausoties norādījumos. Turpat līdzās bija aplūkojama ar roku darināta, mēbelēta 14.gs. karavīra telts un ikviens varēja paklausīties stāstus par aizgājušos gadsimtos dzīvojošo karavīru ikdienu, apģērbu un sadzīvi. 

Lasīt visu ziņu galerija (10)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top