Lapas karte
AA+A++
A AAA

Bebru pamatskola iepazīst darba devējus - Ķeguma HES un "Kurbads un Ko"

05.11.2019

30_10_2.jpgeraf_logo_3.jpg2019.gada 30.oktobrī Bebru pamatskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Eiropas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001, "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros skolēni apmeklēja karjeras attīstības atbalsta pasākumus "Darba devēji Latvijā". Pasākumu mērķis bija iepazīt uzņēmuma darbības virzienus un strādājošo profesiju pārstāvjus.

Pirmā pieturas vieta Ķeguma HES.

Šeit skolēnus sagaidīja Ķeguma HES tehniķis Rolands Ozoliņš, kurš laipni izstāstīja uzņēmuma iesākumus un darbību, izrādīja HES telpas un aprīkojumu. Kā arī pastāstīja skolēniem par daudzajiem profesiju pārstāvjiem, kas strādā un ir nepieciešami šajā uzņēmumā. Un tie ir dažādu dienestu vadītāji, elektroinženieri, mehānikas inženieri, elektromontieri, dažādi tehniķi, elektroatslēdznieki, remontatslēdznieki, metinātāji, virpotāji, būvinženieri, hidrotehnikas inženieri, būvju apgaitnieki un vēl daudzi citi. Taču par pamatu visiem šiem darbiniekiem ir elektroenerģētikas zināšanas. Ekskursijas vadītājs skolēniem uzdeva jautājumus, kas saistīti ar zināšanām, ko iegūst fizikā un skolēnu grupā parādījās jaunieši ar labām zināšanām. Un šie skolēni ar interesi uzdeva dažādus jautājumus par ģeneratoru uzbūvi, rotoriem un turbīnām, par eļļas atdzesēšanas sistēmu un vēl daudz ko citu. Ar to vēl ekskursija nebija gala. Tālāk skolēniem bija iespēja ielūkoties HES vēsturē, apmeklējot Enerģētikas muzeju, kurā jauniešiem sekmēja interesi par eksaktajiem priekšmetiem un inženiertehniskajām profesijām.

Otrā pieturvieta bija "SIA Kurbads un Ko".

Kompānijas Kurbads pieredze 24 gadu garumā pelnīti novērtēta ar līderpozīciju Latvijā kā lielākajam transportēšanas un loģistikas uzņēmumam, saviem klientiem nodrošinot vieglo automašīnu pārvadājumus Eiropā, Skandināvijā, kā arī Baltijas un NVS valstīs.

Uzņēmumā skolēnus laipni sagaidīja personāla vadītāja asistente Sintija un servisa vadītājs Ivars un autovadītāju kvalitātes vadītājs Anatolijs. Skolēniem īsumā izstāstīja ar ko šis uzņēmums nodarbojas un kādas profesijas pārstāvji ir viņi paši. Tālāk skolēniem bija jāuzvelk speciālais apģērbs un jānoklausās drošības noteikumi, kādi jāievēro atrodoties uzņēmuma teritorijā. Uzreiz skolēni tika iepazīstināti ar galveno instrumentu- pārvadājumu automašīnu. Skolēni tika aizvesti pie Mersedez- Benz vilcēja - skolēniem ļāva iejusties auto ekspeditora lomā, kur ļāva iedarbināt lielo auto, strādāt ar kloķiem un izmēģināt, kā strādā pārvadājamā piekabe. Skolēniem uzdeva dažādus tehniskos jautājumus par auto. Tālāk viņi devās uz servisa telpām, kur iepazīstināja ar automehāniķa un metinātāja profesijām - ar darba apstākļiem un pienākumiem. Atvadoties no Ivara un Anatolija, stafeti pārņēma noliktavas un apsardzes vadītājs Armands, kur iepazīstināja ar savu darba ikdienu un darba pienākumiem, izrādot viņa pārziņā esošās lietas. Nedaudz nosaluši devāmies uz biroja telpām, kurā sabiedrisko attiecību speciālists iepazīstināja ar sevi un parādīja loģistikas speciālista darba vietu un galvenos pienākumu. Pēc tam piedāvāja piedalīties viktorīnā par to, ko stāstīja viņa kolēģi.

  Paldies sakām uzņēmumiem par laipno sagaidīšanu un interesantām ekskursijām, kas ļāva skolēniem paplašināt savas zināšanas darba pasaulē, kā arī pārbaudīt jau esošās zināšanas šodien.

Sagatavoja: pkk Olita Ruža

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top