Lapas karte
AA+A++
A AAA

Ekskursija Kokneses pamatskolas - attīstības centra skolēniem

16.10.2019

1b5be743_2d95_4d85_9163_ea24bebb2646_3.jpgeraf_logo_3.jpgEiropas projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001, "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, 16. oktobrī mācību ekskursijā uz Latvijas Finieri, Poligrāfijas grupu Mūkusalā un Ķekavas konfelādi- GiLine devās Kokneses pamatskolas- attīstības centra 5.-8. klašu skolēnu grupa. Ekskursijas mērķis bija skolēnu intereses radīšana par karjeru un darba pasaules daudzveidību. Mācību ekskursijas laikā skolēni tikās ar finiera, poligrāfijas un mājražošanas nozaru profesiju pārstāvjiem. Skolēniem radās priekšstats par šo nozaru profesijām, uzzināja kādas prasmes un rakstura īpašības nepieciešamas uzņēmumos strādājošiem.

Latvijas Finiera pārstāvji iepazīstināja ar savām ražošanas nozarēm. Tās ir meža un kokrūpniecības nozares, kurās strādā koksnes pirmsapstrādes strādnieki, kokapstrādes instrumentu darba galdu regulētāji un operatori, koksnes lobīšanas un līmēšanas operatori, elektromehāniķi un inženieri, kā arī darba vadītāji.

Poligrāfijas grupas "Mūkusala" pārstāvji iepazīstināja ar savas poligrāfijas pakalpojuma spektriem - laikrakstu, žurnālu un reklāmas katalogu iespiešanu un drukāšanu. Skolēni tika iepazīstināti ar iespiedēju, cieto un mīksto sējumu operatoru, papīra un kartona piegriešanas operatoru, kā arī ar darba vadītāju darbu.

Ķekavas konfelādes – SIA GiLine pārstāvji praktisko nodarbību laikā, skolēnus iepazīstināja ar mājražošanas nozari un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām( pārtikas tehnologs, dārzkopis, grāmatvedis, autovadītājs, dizaineris un darba vadītājs). Iepazinās arī ar darba vides, aprīkojuma un darba specifiku uzņēmumā. Skolēni degustāciju laikā mācījās atšķirt garšas, centās atpazīt augļu un ogu garšu nianses. Radošās darbnīcas ietvaros, katrs pats sev veidoja, apstrādāja un fasēja Konfelādes konfekti.

Mācību ekskursija ir tas veids kā dažādot mācību procesu un iegūt sev nepieciešamo informāciju neikdienišķos apstākļos.

Sagatavoja: audzinātāja K. Skrūzmane

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top