Lapas karte
AA+A++
A AAA

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi februārī

28.02.2020

20200210_094749.jpgeraf_logo_5.jpgESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros, tika īstenoti KAA pasākumi "Darba devēji Latvijā", "Izglītības izstāde "Skola 2020"", "Mana profesija".

10. februārī Pērses sākumskolas 1.- 4.klases skolēni KAA pasākuma "Darba devēji Latvijā" ietvaros devas mācību ekskursijā uz Koknesi. Ekskursijas laikā skolēni viesojās pie Biedrības "DUNENSE" mākslinieciskās ādas meistares Ineses Kāpiņas. Ekskursijas laikā skolēni tika iepazīstināti ar ādas apstrādes darbnīcu, tās izstrādājumiem un tapšanas tik ļoti svarīgo noformējumu. Meistarei varēja uzdot sev interesējošos jautājumus par biznesa ideju, par grūtībām un izaicinājumiem, Praktiskajā daļā skolēniem bija iespēja iejusties ādas meistara lomā un izveidot savu suvenīra.

Tālāk skolēni devas uz Kokneses novada domi, kur viņus sagaidīja domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Skolēni tika iepazīstināti ar priekšsēdētāja amata pienākumiem, kā arī tika uzdoti jautājumi par to, kādi profesijas pārstāvji strādā viņa iestādē. Izvadājot skolēnus pa domes kabinetiem, viņi tika iepazīstināti ar vairāku profesiju pārstāvjiem un viņu galvenajiem darba pienākumiem, darba vidi un  darba aprīkojumu. Iepazītie profesijas pārstāvji bija: domes priekšsēdētājs, sekretāres, grāmatveži un kasiere, pašvaldības policija, juriste, projektu vadītāji, nekustamā īpašuma speciālisti, bāriņtiesas darbinieki, dārzniece u.c.

Pēdējā pieturvieta Koknesē skolēniem bija Vidusdaugavas mežsaimniecība VAS "Latvijas valsts meži". Šeit skolēnus sagaidīja meža infrastruktūras un ugunsdzēsības speciālists Raimonds Liepiņš. Skolēnus ekskursijas laikā iepazīstināja ar visiem iestādē strādājošajiem speciālistiem un reizē sniedza nelielu ieskatu par viņu darba ikdienu. Pēc ekskursijas skolēnus gaidīja prezentācija, kurā tika vizualizēta dažu darbinieku ikdienas plānošanas vai izpildes darba rezultāts. Iesaistoties diskusijā ar Raimondu par nepieciešamo izglītību šajā jomā, tika secināts, ka jāmācās ir visu laiku. Strauji mainās tehnoloģijas, un pieejamas arvien modernākas metodes šodienas darba veikšanai. Raimonds Liepiņš atzina, ka viņa vairāku augstāko izglītību iegūšana ir kā priekšrocība darba tirgū.

Paldies sakām atsaucīgajiem darba devējiem, kas ļāva parādīt skolēniem profesiju daudzveidību.

Šajā pašā dienā Pērses sākumskolās 5.un 6.klases skolēni "Ēnu dienas" ietvaros pasākumā "Mana profesija" devas ēnot savu nākotnes izvēlēto profesiju. Par izvēlētajām profesijām bija pārvaldes vadītāja, bērnudārza auklīte, friziere, autobusa šoferis, auto ekspeditors, jurists, lauksaimnieks, vetārsts, biogāzes darbinieks, lopkopējs/saucējs. Skolēni, atgriežoties no ēnošanas, bija sapratuši vai šī izvēlētā profesija joprojām ir tā, ar ko viņi vēlas saistīt savu nākotni. Viedokļi bija dažādi. Taču vairums skolēnu bija sapratuši šīs profesijas plašāku priekšstatu par ikdienas darba pienākumiem, kas radīja šaubas vai pārliecību nākotnē izvēlēties šo profesiju.

Paldies par atsaucību un sadarbību Lāsmai Ružai – Riekstiņai, Mudītei Šutkai, Ligitai Kronentālei, Mārtiņam Ružam – Riekstiņam, Kristapam Savickim, Kasparam Vasiļonokam, Sintijai Štālei, Zaigai Kišmarijai, Jānim Jirgenam un Cata autobusa šoferim.

28. - 29. februārī Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.-12.klases skolēni un Bebru pamatskolas 7.-9.klases skolēni KAA pasākuma "Izglītības izstāde "Skola2020''" ietvaros devas uz starptautisko izstāžu centru Ķīpsala, kurā notika pasākums "Izglītības izstāde "Skola 2020"". Starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2020" jauniešiem piedāvāja plašu informāciju par izglītības iespējām Latvijā un ārzemēs, mācībspēku un studentu konsultācijas, profesiju "pielaikošanu" un citas izzinošas, aizraujošas aktivitātes. Izstādes laikā skolēni izmantoja iespēju iepazīt gandrīz visas valsts un privātās augstskolas Latvijā, kā arī Igaunijas, Nīderlandes un Ungārijas augstskolas, profesionālās izglītības kompetences centru – koledžu, tehnikumu un profesionālo vidusskolu pārstāvjus, kas jauniešiem prezentēja vairākus simtus izglītības programmu, kuras var apgūt gan pēc 9. klases, gan pēc vidusskolas absolvēšanas. Vērienīgajā izstādē jaunieši varēja iegūt aktuālāko informāciju par izglītības iespējām ārzemēs, to uzzinot tieši no ārzemju mācību iestāžu pārstāvjiem, kā arī "pielaikot" dažādas profesijas (pavāru, frizieri, ārstu, inženieri, gaisa kuģa pilotu,u.c.).

Informāciju sagatavoja Olita Ruža, pedagoģe-karjeras konsultante

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top