Lapas karte
AA+A++
A AAA

Projekts “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi maijā

05.06.2019

kaa_maijs_11.jpglogo_3.jpg8. maijā SIA Pure Chocolate notika KAA pasākums "Profesija- pārtikas tehnologs", kura ietvaros Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 6.a b un 7.b klašu skolēni iepazinās ar pārtikas tehnologa profesiju, noskaidroja darba pienākumus, darba vidi, aprīkojumu un ar kādiem profesiju  un ar kādiem profesiju pārstāvjiem vēl sadarbojas savā darba ikdienā. Pārtikas tehnologs atklāja profesijas stiprās un vājās puses un kādas rakstura īpašības nepieciešamas šim darbam. Pēc teorijas apgūšanas skolēni darbojās praktiski.

15.maijā, pasākuma "Darbs man apkārt" ietvaros, Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra 8.,9. klašu audzēkņi apmeklēja Daugavpils robežpunktu, muitu, lai iepazītu tur strādājošo profesiju pārstāvjus. Skolēni tika aicināti apzināt savas spējas, iemaņas un fiziskās īpašības un izprast, vai savu  dzīvi grib saistīt ar šīm ļoti atbildīgajām profesijām, kas sargā mūsu valsts robežas, lai mēs varētu justies droši dzīvojot Latvijā. Iepazīstoties ar robežpunktu, kā īpašā profesija tika izcelta kinologs.

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Karjeras atbalsts aprīlī

08.05.2019

logo.jpgŠā gada aprīlī Kokneses novadā norisinājās vairāki karjeras attīstības atbalsta pasākumi projekta  Nr. 8.3.5.0/16/I/001, "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

 3.aprīlī. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.klases skolēni devas uz pasākumu "Darbs man apkārt" JELD WEN uzņēmumā, kur iepazinās ar uzņēmuma ražošanas virzienu un tajā strādājošajiem profesionāliem, kā arī darba iespējām nākotnē.

Lasīt visu ziņu

"Darbs man apkārt" - "JELD WEN” Latvija

08.04.2019

logo_3.jpgProjekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.klases skolēni  3. aprīlī devās uz pasākumu "Darbs man apkārt" Aizkrauklē,  kas norisinājās Latvijas uzņēmumā "JELD WEN" Latvija.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

KAA pasākums "Izglītības izstāde "Skola 2019""

07.03.2019

i_g_k_vsk_skola2019.jpglogo_15.jpgProjekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 11.-12.klases šā gada 2.-3.martam apmeklēja KAA pasākumu "Izglītības izstāde "Skola – 2019"".

Pasākuma mērķis bija iepazīstināt apmeklētājus ar aktuālāko informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārpus tās, kā arī palīdzēt izvēlēties turpmāko izglītības ceļu. Pasākuma laikā jaunieši iepazina vairākus simtus izglītības programmu un visdažādāko nozaru mācību kursus. Jaunieši varēja uzzināt visu nepieciešamo par starptautisko eksāmenu kārtošanu, skolēnu vasaras valodu nometnēm ārzemēs, kā arī iepazīties ar inovatīviem mācību papildlīdzekļiem un jaunākajām mācību tehnoloģijām.

Lasīt visu ziņu

KAA pasākums “Profesijas čipsu ražošanā”

14.12.2018

img_20181206_wa0000.jpglogo_3.jpgŠā gada oktobra un novembra mēnesī- projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"  ietvaros norisinājās KAA pasākums “Profesijas čipsu ražošanā.” Pasākuma laikā I. Gaiša Kokneses vidusskolas 5.-7.klases, Bebru pamatskolas 5.,7.,9., kā arī Kokneses internātpamatskolas – attīstības centra 1.-9. klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar profesijām, kas ir iesaistītas kartupeļu pārstrādes procesā, no noliktavas līdz veikala plauktiem. Tika stāstīts par profesiju daudzveidību, apguves iespējām, mācību ilgumu, par pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem saistībā ar šīm profesijām, kā arī par nepieciešamo prasmju vajadzību un to attīstīšanas iespējām jau tagad.

Lasīt visu ziņu

Medicīnas profesijas nākotnē!

12.11.2018

20181106_145309.jpglogo_3.jpgŠā gada 6. novembrī Madonā, Madonas novada pašvaldības ēkā norisinājās KAA pasākums "Izglītības un darba iespējas medicīnas nozarē", kurā Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas 9.- 12. klases skolēni, kuri savu karjeru vēlas saistīt ar medicīnas nozari, varēja iepazīt šīs nozares profesijas un attīstības perspektīvas.

Pasākuma laikā Rīgas Stradiņu Universitātes pārstāvji stāstīja par Latvijas medicīnas attīstību – nākotnes izaicinājumiem.  LU P. Stradiņa medicīnas koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste informēja interesentus par to, ko var apgūt šajā koledžā un kas jāņem vērā izvēloties šo izglītības iestādi. Protams skolēniem bija iespēja satikties ar Rīgas Stradiņu Universitātes studentiem un uzdot sev interesējošos jautājumus uz kuriem studenti labprāt atbildēja un dalījās ar ieteikumiem izvēloties medicīnas nozares profesijas, kā arī izstāstīja par plašajām iespējām studējot. Par modernizētām lekcijām un nodarbībām, un cik tālu un kādas tehnoloģijas iekārtas ir ienākušas studiju apguves procesā.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Gaismas pils vēstneši Pērses sākumskolā

09.11.2018

img_20181102_wa0002.jpglogo_3.jpgŠā gada 2. novembrī Pērses sākumskolā viesojās Latvijas Nacionālās bibliotēkas  galvenā nozaru bibliotekāre - Pērses pamatskolas absolvente Ieva Kraukle un Iršu pagasta bibliotekāre Dace Grele.

Tikšanās mērķis - noskaiodrot, kā sēžot skolas solā jādomā par karjeras un izglītības iespējām. Izvēlēties profesiju nebūt nav tik viegli. Sniedzot skolēniem iespēju iepazīties ar citu pieredzi, viņam paveras plašāks redzējums par profesiju daudzveidību.

Savā prezentācijā Ieva parādīja, kāpēc viņa izvēlējās, pēc daudzu uzskatiem nepopulāro profesiju- bibliotekārs. Ieva atklāja, ka beidzot 9. un arī 12. klasi ir grūti izvēlēties, kurp doties tālāk izglītoties. Tāpēc Ieva kritiski izvērtēja  savu spēju stiprās un vājās puses. Šinī procesā liels atbalsts bija vecāki ar kuriem tika izskatītas daudzas, jo daudzas studiju programmas. Izvēle palika pie bibliotekāru zinātnes, jo eksaktie priekšmeti nebija Ievas stiprā puse. Piedāvātie programmas priekšmeti izklausījās interesanti un saistoši.

Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top