Lapas karte
AA+A++
A AAA

Projekts “Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs"

Mazie koknesieši Lazdonā

01.06.2018

logo_karjeras_atbalsts.jpgKarjeras attīstības atbalsta pasākuma „Dažādais piens” ietvaros 30. maijā I. Gaiša Kokneses vidusskolas 2.a un 2b klases skolēni apmeklēja uzņēmumu “Lazdonas piensaimnieks”.

Uzņēmuma “Lazdonas piensaimnieks” kvalitatīvos piena produktus ir nobaudījis vai ikviens Latvijas iedzīvotājs, taču skolēniem bija iespēja vērot piena pārstrādes procesu, klausoties “piena meistara“ stāstā par piena ceļu līdz gardajiem produktiem.

Lasīt visu ziņu

“Es, profesiju pētnieks.”

31.05.2018

20180509_105506.jpg

logo_karjeras_atbalsts.jpgKarjeras attīstības atbalsta pasākums „Es, profesiju pētnieks” norisinājās laika posmā no šī gada 3. līdz 29.maijam. Šī pasākuma laikā skolēni no Bebru pamatskolas, Kokneses internātpamatskolas- attīstības centra un I. G. Kokneses vidusskolas  varēja apmeklēt  dažādas nodarbības Interešu izglītības centrā "Lielvārdi”.

Interešu izglītības centrā "Lielvārdi”  skolēniem piedalījās ar dabaszinībām un inženierzinātnēm saistītās nodarbībās, kas var palīdzēt jauniešiem izvēlēties savu nākotnes profesiju un karjeru.

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Pērses sākumskola apmeklē modernāko sukāžu ražotni Baltijā

30.05.2018

img_20180606_wa0000.jpg

logo_karjeras_atbalsts.jpgKarjeras attīstības atbalsta pasākuma „Iepazīsti sukādes ražošanas procesu” ietvaros 28. maijā Pērses sākumskolas skolēni vecumā no 1.-6.klasei mācību ekskursijas ietvaros apmeklēja “Rāmkalnu” sukādes ražotni.

“Rāmkalnu” ražotnei pieder 40ha lielas platības, kurās audzē ražošanas procesam nepieciešamās izejvielas, kā arī  strādā 60 darbinieki. Šobrīd tiek saražotas sukādes, sīrupi, pastilas no cidonijā, lielogu dzērvenēm, ķirbjiem, aronijā, upenēm, rabarberiem, āboliem, avenēm, mellenēm, pīlādžiem un burkāniem. Lielākais eksporta partneris ir no Japānas, jo viņi Latviju uzskata par zaļāko valsti pasaulē. Iepazīstināšanu ar ražošanas procesu vada viszinoši ražotnes darbinieki.

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Mēs katrs varam radīt brīnumus

28.05.2018

20180522_092023.jpglogo_karjeras_atbalsts.jpgŠā gada 22.05. Kokneses internātpamatskolā – attīstības centrā un 23.05. Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Mēs katrs varam radīt brīnumus”, kura ietvaros tika novadītas 10 nodarbības no kurām 4 notika KIAC un 6 I.G. Kokneses vidusskolā, tajās tika ieinteresēti  vismaz 299 Kokneses novada skolu skolēni vecumā no 1.-9.klasei. Šo pasākumu nodrošināja zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs”. Tas ir interaktīvs centrs Ventspilī, kas bērniem, jauniešiem un ikvienam interesentam piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu un interesantu piedzīvojumu, iepazīstot tehnoloģiju pasauli. Šajā reizē nevis mēs braucām uz Ventspili, taču Ventspils atbrauca pie mums.

Nodarbības sākumā Informatīvas prezentācijas laikā skolēni iepazinās ar uzņēmējdarbības vides ikdienu, uzzināja, kādas profesijas ir pārstāvētas augsto tehnoloģiju nozares uzņēmumos Ventspilī, kā arī skolēni varēja apskatīt augsto tehnoloģiju nozares Ventspils reģiona uzņēmumu ražotās produkcijas paraugus (Pirmo Latvijas dronu, Igaunijas satelītu, ķimikāliju caurules un citus veiksmīgu projektu produktus, kuri ražoti  tepat pie mums Latvijā.)

Lasīt visu ziņu galerija (6)

"TehnoBuss" pietur Kokneses novadā

28.05.2018

20180521_124919.jpglogo0504.jpgNo 17. līdz 21. maijam norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums "TehnoBuss Latvija".  Jau agri norīta 18 m garais ar tehnoloģijām aprīkotais autobuss, piestāja pie Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas, kurā 3 dienu garumā viesojās Kokneses novada skolu skolēni no Pērses sākumskolas 5.un 6.klases , no Bebru pamatskolas 5.-9.klases un protams no I. G. Kokneses vidusskolas 5.-10.klases. "TehnoBusa" mērķis ir skolēnu profesionālās orientācijas un izglītības veicināšana inženierzinātnēs, īpaši mašīnbūvē un metālapstrādē, jo statistikas dati liecina, ka Latvijā trūkst profesionāļu šajā nozarē.

Pieredzējušie instruktori iepazīstina skolēnus ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos; informē par nozaru daudzveidību un to produktiem; konsultē par darba un karjeras iespējām.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

Ēst vēlamies vienmēr

02.05.2018

20180418_152103.jpglogo_karjeras_atbalsts.jpgKarjeras attīstības atbalsta pasākums „Ēst vēlamies vienmēr,” norisinājās laika posmā no šī gada 18. līdz 25.maijam. Šī pasākuma laikā Kokneses internātpamatskolas- attīstības centra skolēni no 1.-9. klases varēja tuvāk iepazīties ar ēdināšanas sniegšanas pakalpojumu saistītām profesijām- viesmīlis, pavārs- uzņēmējs, grafiskais dizainers.

Pasākums bija sadalīts divās dienās 1.daļa notika 18.aprīlī un otrā daļa 25.aprīlī. Kā jau mēs zinām, pie pakalpojuma sniegšanas pirmo mēs ieraugam viesmīli un viņa darbu. Tāpēc pasākums sākās ar viesmīļa profesijas iepazīšanu. Tika stāstīts par viņa stāju, gaitu, apģērbu, nepieciešamām iemaņām un darbiem ikdienas darbā. Skolēniem  pildot dažādus uzdevumus, bija iespēja iejusties viesmīļa profesijā. Otrajā daļā ar sevi iepazīstināja pavārs-uzņēmējs. Pavārs stāstīja par sevi, savu darbu un kā dzīvē ir sanācis, ka no pavāra kļuvis arī par uzņēmēju. Un kādi ir plusi un mīnusi tajā, ka viņš šīs divas lietas ir apvienojis. Kā arī pavārs bija sagatavojis uzdevumu skolēniem, lai pārbaudītu viņu prasmes un talantus pavārmākslā. Skolēniem bija iespēja pašiem pagatavot suši, kas šobrīd mūsu steidzīgajā laikmetā ir ļoti populārs ēdiens.

Lasīt visu ziņu galerija (3)

Karjeras atbalsta pasākums "Kā atrast savu aicinājumu"

27.04.2018

logo0504__kopija.jpgIlmāra Gaiša Kokneses  vidusskolā viesojās Jauniešu Akadēmijas "Pacelt Pasauli" nodarbību vadītāja Anita Dzelzkalēja, kura ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros vadīja karjeras attīstības atbalsta plāna pasākumu "Kā atrast savu aicinājumu?",  9. - 11.klašu skolēniem. Jauniešu Akadēmijas programma "Pacelt Pasauli" palīdz attīstīt jauniešu pašapziņu, izprast savas vajadzības un dod papildu zināšanas, uz kurām balstīt veiksmīgāku dzīvi un nākotnes izvēli.

 Skolēni strādāja ar Jauniešu Akadēmijas "Pacelt Pasauli" izveidoto "Mērķu plānošanas karti". Nodarbība dalījās divās daļās - viena mērķu plānošanas metodikas skaidrojums, otrā daļā skolēni paši veidoja savu mērķu kartes saistībā ar savu nākotnes izvēlēto profesiju. Jaunieši, nodarbības laikā apguva prasmes, kā pareizi izvirzīt sev "labus mērķus", plānot to sasniegšanas ceļus, meklēt resursus to sasniegšanas procesam. Nodarbību vadītāja skolēniem akcentēja, ka mērķa sasniegšanā svarīga ir arī sava attieksme pret izvirzīto mērķi, enerģija, kādu ieguldām šī mērķa nozīmīguma stiprināšanai, un pārliecībai par sevi, ejot uz mērķa realizēšanu.

Lasīt visu ziņu galerija (5)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top