Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kokneses luterāņu baznīca

Blaumaņa iela 1, Koknese, Aizkraukles novads, Latvija, LV-5113
56.641220 25.433393

Kokneses Evaņģēliski luteriskā baznīca celta 1687. gadā. Sākumā tā bija neliela koka ēka bez torņa ar māla klona grīdu un salmu jumtu. Kara laikā baznīca tiek nopostīta, pēc tam tā atkal piedzīvo remontdarbus, līdz 1731. gadā baznīcā atkal var notikt dievkalpojumi. 1819. gadā baznīcai tiek veikts nopietns remonts un piebūvēta sakristeja. 1887. gadā tiek uzcelts tagadējais tornis, uzlikts jauns jumts, izremontēta iekšpuse. Šeit par mācītāju kalpojis Ernsts Johans Gliks, latviešu Bībeles tulkotājs.

1. Pasaules kara laikā baznīca atkal tiek nopostīta. 1929. gada 16. septembrī atjaunotais dievnams tiek iesvētīts. Tiek atjaunota arī baznīcas altāra glezna, un 1930. gadā tiek uzstādīts un iesvētīts 830 kg smagais tērauda zvans, kas darbojas vēl šodien. Iekštelpas rotā mākslinieka A. Dobenberga gleznas.

Baznīcā apmeklētājiem ir iespēja uzkāpt tornī bez maksas.

Šo vietu papildinājusi neparasta Bībele. Tā tapusi kā dāvana no evaņģēliski luteriskās Biķeru draudzes ziedojumiem un tās devīze Koknesē ir: “Dievam par godu, koknesiešiem par svētību!”. Lielformāta Bībele ir brīvi pieejama ikvienam interesentam. Šādas Bībeles atrodamas arī Skultē un Ropažos.

Kokneses luterāņu baznīca Kokneses luterāņu baznīca

Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Kokneses luterāņu baznīca
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top