Lapas karte
AA+A++
A AAA

Ceļojums uz “Pārsteidzošo Latgalīti”

15.09.2021

img_20210913_wa0006.jpg8. septembrī Kokneses seniori devās ieplānotajā ekskursijā "Pārsteidzošā Latgalīte". Saulainajā rīta stundā ceļotāji bija laicīgi sanākuši autobusa iekāpšanas vietās un, ieņēmuši ierādītās sēdvietas, devās ceļā. Ceļa posms no Kokneses līdz Līvāniem pagāja nemanot, klausoties gides Daigas Dūniņas stāstījumā par vēsturiskajiem notikumiem, teritoriālo iedalījumu un iedzīvotāju savdabīgumu.     

Laipnie un smaidīgie "Līvānu ķiploka" saimnieki mūs iepazīstināja ar ķiploku pārstrādes procesu, cienāja ar kaimiņmājā žāvēto speķīti, ķiploku ņipro, daudzveidīgo ražojumu variācijām – ziedu pastām-konfektēm-sīrupu Dubnas viznis un īpaši ceptiem "žagariņiem". Kārtīgi ieturējuši smaržīgās brokastis, sapirkuši garšīgākos kārumus, tai skaitā no siltumnīcas savāktos tomātus un mazpulcēnu izaudzētos Tibetas dziednieciskos ķirbīšus, devāmies tālāk uz "Jasmuižas" puses "Jašas podiem". Tur lauku viensētā saimnieko podnieces Kristīnes ģimene. Nonākusi lauku vidē,  Kristīne ir atradusi veidu, kā audzināt bērnus, attīstīt savas podnieka amata prasmes un labiekārtot dzīvojamās mājas apkārni. Viņa ļoti priecājās par katru pārdoto meistardarbu un mūsu apciemojumu.   

Tālāk ceļojums aizveda uz "Leļļu karaļvalsti" – tā ir Jeļenas Mihailovas  burvju pilsēta, kur viss ir viņas fantāzijas un roku darba rezultāts. "Leļļu galerijas" lelles ir personības, kas nākušas no dažādiem sabiedrības slāņiem, laikmetiem, modes stiliem un ir īpašā tapšanas procesa meditatīvā veidā ietekmējušas meistari. Katram apmeklētājam ir iespēja pārvērsties par karali, galma dāmu, aizjūras princesi, labo feju, raganiņu, kā pasakā. Jāpiebilst, ka invalīdi, pirmskolas vecuma bērni  “brīnumzemi” var apmeklēt bez maksas. Paviesojušies "Leļļu galerijā", devāmies pastaigā pa Preiļu parku ( 41,2 ha), kur ir restaurēta kapela, pakāpeniski atjauno pili, ir iztīrīti dīķi un ierīkoti orģināli soliņi, tiltiņi. Netālu no muižkunga zirgu staļļa drupām ir izvietojusies atpūtas zona ar publisko peldvietu un āra kafejnīcu "Pampūkas". Tās saimniece mūs iepazīstināja ar Čedaras siera nogatavināšanas procesu, cienāja ar biezzupu un īpašo saldējumu. Čedaras siera saldējumu gatavo un piedāvā tikai tūristiem. Kafejnīca strādā vasaras sezonā no Mātes dienas līdz Tēva dienai. Iegādājušies Čedaras siera produkciju ( ar labu uzcenojumu ), devāmies uz Preiļu parka kapelu. Vietējā gide Irēna iepazīstināja ar būves vēsturi un sniedza nelielu dziedājuma koncertu. Kapela sākotnēji bijusi muižkungu kapliča, bet dažādu vēsturisko notikumu rezultātā izdzīvoja ēkas sienas un tukšais pagrabs. Kapela ir pilnībā rekonstruēta kā akustiska koncertzālīte ar renesanses laikmeta gleznotāju darbu reprodukcijām no Itālijas, Spānijas, Nīderlandes un tēlnieces Evī Upenieces skulptūrām. 2017.gadā kapelai atzīmēja 200. gadadienu. 

Paldies gidei Daigai, šoferim Aldim, Kokneses apvienības pārvaldei par iespēju baudīt lielisku ekskursiju!

Zenta Bērziņa,

senioru klubiņa vadītāja

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top