Lapas karte
AA+A++
A AAA

Iepriecina vientuļos seniorus

08.11.2021

img_20211103_wa0000.jpgKoknesē noritējusi projekta "Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai" aktivitāte "Pārsteiguma kaste".

Septembra beigās projekta ietvaros tika apzināti Kokneses vientuļie seniori, lai projektā iesaistītie brīvprātīgie oktobrī varētu palīdzēt viņiem ar rudens velšu sagādi, marinēšanas padomiem, lai sagatavotu krājumus ziemai, plānotās projekta aktivitātes "Rudens veltes dažādībai" ietvaros.

Oktobrī tika sagatavotas un sadrukātas receptes, kā sagatavot ziemai dažādus salātus. Tika sagatavotas kastītes, aplīmējot ar skaistiem skatiem, salikti nepieciešamie produkti un pievienotas sagatavotās receptes.

Paldies Kokneses sociālā dienesta kolektīvam par atbalstu un palīdzību dažādu darbu veikšanā sociālā dienesta telpās.

Oktobra beigās, ar Kokneses apvienības pārvaldes šofera palīdzību marinējumu kastes tika nogādātas senioriem. Par pieredzi projekta reģionālā koordinatore Lība Zukule teic: "Mani ļoti satrauc fakts, ka daudzi vientuļnieki dzīvo tālu meža vidū, kur bija diezgan grūti izbraukt ar busiņu. Aprunājoties ar šoferi, secinājām, ka cilvēki ir pieraduši visu mūžu tur dzīvot, kaut arī sociālais dienests ir piedāvājis īres dzīvokli centrā - vecļaudis atsakās tur pārcelties."

Tika izmantota iespēja uzrunāt vientuļos seniorus vakcinēties un rūpēties par savu veselību, taču secinājām, ka lielākajai daļai vakcinācijas sertifikāts jau ir.

Rakstu sagatavoja Lība Zukule - LSK Viduslatvijas komitejas Kokneses nodaļas brīvprātīgā, projekta "Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai" reģionālā koordinatore.

 Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild Biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts".

 

Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top