Lapas karte
AA+A++
A AAA

Senioriem

Sen to Rīgu neredzēju

16.08.2021

img_20210816_wa0000.jpgDivi desmiti gadu. Tieši tik ilgs laika posms bija nepieciešams, lai no arhitekta Gunāra Birkerta idejas par “Gaismas namu” noietu ceļu līdz šī nama atslēgu nodošanai Latvijas Okupācijas muzeja darbiniekiem ekspozīcijas iekārtošanai. Iesākumā bijusi vīzija melnajai Latviešu sarkano Strēlnieku muzeja ēkai pievienot gaišu piebūvi, to noslēdzot ar stikla sienu. Arhitekts to aprakstījis kā metaforu: “no tumšās pagātnes uz gaišo tagadni, uz apskaidroto nākotni”. Šobrīd līdzās namam iestādīti bērzi – kā latviskās ainavas simbols un izveidots 10 metrus augsts un 18 metrus plats memoriāls padomju okupācijas upuru piemiņai “Vēstures taktīla”. Memoriāls aprīkots ar īpašām iekārtām, kas rada skaņas, vibrācijas un gaismas efektus, atgādinot vilcienus, kuros izsūtītie Latvijas ļaudis tika izvesti svešumā.  Uz svinīgo Latvijas Okupācijas muzeja ēkas atslēgu nodošanu 13. augustā bija ielūgti  viesi, arī Latvijas Politiski represēto apvienību biedri. Pateicoties Lības Zukules – nodaļas izpilddirektores iniciatīvai, arī mēs - Aizkraukles novada Kokneses apvienības represētie, viņu ģimenes locekļi un atbalstītāji varējām būt klātesoši šajā vēsturiskajā brīdī.

Lasīt visu ziņu galerija (43)

Viņpus Daugavas, sēļu pusi izzinot

12.08.2021

img_20210812_wa0019_1.jpgLietussargs, atvadījies no pēcpusdienas lietus smalkajām lāsītēm, paklausīgi sakļāvis savus krāsainos spārnus. Ceļojumu termosā skumst neizdzertā kafija. Aiz loga pelēcīgs rīts, bet mums ikdienas krāsainībai krājumā vakar piedzīvotie priecīgie kopā būšanas mirkļi, jaunie iespaidi un satikto cilvēku stāsti. Šoreiz mūsu ceļš veda uz Sēliju, priecājoties līdzi sēļu puses ļaudīm, jo kopš 1. jūlija arī viņu dzimtā puse ir ieguvusi Latvijas kultūrvēsturiskā novada statusu līdzās Latgalei, Vidzemei, Kurzemei un Zemgalei.

 Rīts sākās ar kopīgu kafejas baudīšanu Elkšņu pagasta “Dzelmītēs”, kur, saimnieces Jolantas Kovnackas stāstījumā par kafejas fabrikas rašanās vēsturi klausoties, varējām arī izgaršot viņas vecmāmiņas Alīdas kafejas īpašo  - “bērnības” garšu. Uzzinājām, kā tiek audzēti cigoriņi, kur iegādāt labākās sēklas, kā notiek to apstrāde pirms pārtapšanas gardajā dzērienā, kas viegli garodams no krūzītēm, visapkārt izplatīja tik raksturīgo cigoriņu aromātu. Tikām cienāti ar sātīgām, kaņepju sviesta bagātīgi apziestām, pašceptas maizes rikām un aromātisku plātsmaizi. Ieskatoties ražotnē, varējām uzzināt visu mūs interesējošo par dažādām kafejas receptēm un to pagatavošanu. Saņēmām vērtīgus padomus maizes ierauga veidošanā. Nogaršojām arī saimnieces gatavoto kvasu. Atstājot Viesītes pusi, līdzi paņēmām ne tikai atmiņas, bet arī pa kafejas turzai, ķiploku buntei un citiem mājās gatavotiem labumiem.

Lasīt visu ziņu galerija (47)

Kokneses seniori iepazīs "Sēlijas odziņas"

30.07.2021

Senioru klubiņš "Pīlādzītis", ievērojot epidemioloģisko noteikumu atvieglojumus, reizi mēnesī tiekas Kokneses estrādē, lai apspriestu aktuālākos klubiņa darbības jautājumus. Kā ierasts, tikšanās reizēs tiek sveikti jubilāri un izteikti stipras veselības vēlējumi. "Pīlādzīša" dalībnieki aktīvi iesaistās Latvijas Sarkanā Krusta Viduslatvijas komitejas rīkotajās senioru projekta norisēs.

Atsaucoties uz mūsu šī brīža devīzi: "Ķer mirkli un baudi dzīvi!", aicinām Kokneses seniorus 11. augustā doties ekskursijā "Sēlijas odziņas". Izbraukšana  no Stacijas laukuma pulksten 8:00,  no veikala "Elvi" pulksten 8:10.

Lasīt visu ziņu

Tikšanās Blaumaņa pagalmā

07.07.2021

img_20210706_wa0007.jpgKokneses seniori ir iesaistījušies biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" projekta "Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai" aktivitātēs. 5. jūlijā bijušie un esošie senioru klubiņa “Pīlādzītis” dalībnieki un vadītājas Blaumaņa pagalmā tikās ar brīvprātīgā darba speciālisti Inesi Šubevicu. Lektore uzsvēra brīvprātīgā darba mērķi un nozīmīgumu sabiedrības labā. Pasākumā piedalījās arī projekta vadītāja Evija Eglīte.  

Lasīt visu ziņu galerija (9)

Seniori tiekas ar pašvaldības vadītāju

14.06.2021

img_20210609_wa0023.jpgKokneses senioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki, nebēdājot par saules tveici, 9. jūnija priekšpusdienā Kokneses estrādē organizēja kārtējo tikšanos, uz kuru bija uzaicināts Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris.

Pēc tikko aizvadītajām pašvaldību vēlēšanām seniori sirsnīgi apsveica Daini Vingri ar ievēlēšanu par deputātu jaunā Aizkraukles novada domē. Klubiņa dalībnieki, kur ir aktīvi sabiedriskās dzīves vērotāji, vispirms vēlējās uzzināt, kā mainīsies dzīve jaunajā novadā. Kokneses novada domes priekšsēdētājs paskaidroja, ka 1. jūlijā tiks sasaukta jaunizveidotā Aizkraukles novada domes deputātu pirmā sēde, kurā tiks ievēlēts domes priekšsēdētājs un vietnieki. Pēc tam dome lems par turpmākā darba struktūru, par ko iedzīvotāji tiks informēti.

Lasīt visu ziņu galerija (5)

"Pīlādzītis" talko Likteņdārzā

07.06.2021

img_20210603_wa0020.jpgSenioru klubiņš "Pīlādzītis", turpinot labi iesākto tradīciju, saulainajā 2. jūnija dienā čakli rosījās Likteņdārzā. Septiņiem klubiņa dalībniekiem piebiedrojās koknesietis Aldis Vikšers.

Tehniskais direktors Armands Vitenbergs talciniekus iepazīstināja ar steidzami darāmo darbu teritoriālo izvietojumu. Darbu gaitā Elza, Ruta izravēja rožu dobi, Lība, Rasma, Ņina izravēja un iestādīja jaunas ziedaugu kompozīcijas pie Sibīrijas bērnu mātēm veltītās piemiņas vietas "Likteņgāte".  

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Arī lietainā dienā prieks satikties!

31.05.2021

img_20210528_wa0006.jpgSenioru klubiņa "Pīlādzītis" dalībnieki, noilgojušies pēc tikšanās klātienē, izmantojot pirmo iespēju pulcēties ārtelpā līdz 20 cilvēkiem, nebēdājot par lietaino dienu,  27. maijā satikās šī gada pirmajā sanāksmē Kokneses parka estrādē. Kopskaitā 16 dalībnieki apsprieda jautājumu par klubiņa turpmāko darbību Covid-19 ierobežojumu laikā un iecerēm, kuras vēlētos īstenot vasaras sākumā.

Lasīt visu ziņu galerija (4)
Pasākumu kalendārs
Kokneses novada vēstis

Jaunākās galerijas


back to top